Všechna témata

Všechny

Partnerschaft

Rodinný život

Rodinné finance bez oddacího listu

Dnešní Češi stále častěji spolu žijí aniž by byli svoji. Jak na společný účet, splácení úvěrů nebo hypotéky? Mít vše společné nebo si držet vlastní, oddělené osobní finance? A jak se postarat o peníze potomkům?

Číst více
SL_Start_up_1965

Investiční poradna

Komu se vyplatí paušální daň a s čím je třeba počítat

Od ledna 2021 mohou podnikatelé využít paušální daň a ušetřit si papírování. Úřady již začaly přijímat oznámení těch, kdo se pro paušální daň rozhodli. Využití daně je dobrovolné, záleží vždy na uvážení každého. Podnikatelé se mohou hlásit do pondělí 11. ledna 2021. Komu se paušální daň vyplatí a s čím je třeba počítat, přibližuje Richard Bechník, analytik Fincentrum & Swiss Life Select.

Číst více
SL_Actuaries_PEO_18_SP1A9740_3c

Investiční poradna

Kvůli Covidu Češi životní pojistky nemění

Češi se bojí následků Covidu – přesto k úpravám životních pojistek nepřistoupili. Přes rizika a obavy, která u české společnosti vyvolala pandemie Covidu 19, naprostá většina Čechů, kteří mají uzavřené rizikové životní pojištění, nijak neupravila podmínky jeho plnění. A polovinu z Čechů, kteří si rizikové životní pojištění platí, přitom ani nenapadlo, že by právě pandemie Covid 19 mohla být důvodem, proč by se měli zajímat o to, jak mají životní pojištění nastaveno. Vyplývá to z výzkumu společnosti Fincentrum & Swiss Life Select na reprezentativním vzorku české populace.

Číst více
SL_Actuaries_PEO_11_SP1A9594_3c

Mladá generace

Nemusíte být nutně zaměstnaní na plný úvazek

Jak mít více času, a přitom dostatek financí? Práce na částečný úvazek. Kombinace úvazků. Jaký je v současnosti trend, co muži a ženy vyhledávají? Funguje kombinace DPČ, částečného úvazku, fakturace?

Číst více

Vyskytla se chyba. Prosím, zkuste to později.