Letos si za povinné ručení připlatíme. Ceny náhradních dílů a prací v autoservisech šly totiž za poslední rok nahoru až o 30 %. Důvodem je nejen doznívající pandemie nemoci covid-19, ale také situace na Ukrajině a s ní související zdražování energií, materiálu a lidské práce.

Freizeit

Ačkoli došlo k tak rapidnímu nárůstu cen, pojišťovny zdražily povinné ručení u stávajících smluv v průměru o šest až sedm procent. Nejvíce se zdražení cen povinného ručení projevuje u rizikových skupin klientů. Mezi ně patří převážně mladí řidiči a ti, kteří často bourají.

Na nové podmínky nemusíte přistoupit

Pokud vám přijde od pojišťovny dopis s vyšším pojistným, nemusíte na nové podmínky přistoupit. Smlouvu můžete vypovědět a uzavřít novou. Paradoxně se při sjednání nové smlouvy můžete dostat na nižší pojistné, než jste platili původně. Není důvod, proč platit někomu o mnoho více, než je nezbytné.

Je však dobré si uvědomit, že nejlevnější povinné ručení se automaticky nerovná nejvýhodnější nabídce. Vždy je nutné prostudovat nejen rozsah pojistné ochrany, ale také limity pojistného plnění a připojištění, aby nedocházelo k podpojištění, ke krácení plnění nebo dokonce k úplnému odmítnutí. Zkrátka šetřit na kvalitní pojistce se většinou opravdu nevyplácí.

Finanční konzultant vám pomůže

Pokud vám pojišťovna navýší cenu pojistného za pojištění vozidla, obraťte se na svého finančního konzultanta. Ten má možnost porovnat jednotlivé nabídky na trhu a sjedná vám tu nejvýhodnější.

Linda_Scott_Aufmacher_Wide

Osm návrhů na ekonomické posílení postavení žen

Čím více žen ve společnosti pracuje, tím je země bohatší. Ekonomka Linda Scott to potvrzuje ve svém novém bestselleru „The Double X Economy“. A je přesvědčena: finanční nezávislost je klíčem k silnějšímu postavení žen ve společnosti.

Číst více
SL_40+_beratungung_0033_korr

Investiční poradna

Zbavte se penězožroutů a vytvořte si železnou rezervu

Alespoň jedno z letošních předsevzetí by se mělo týkat rodinných financí. Peněz sice nikdy není dost, ale občas by si člověk měl opravdu říct „a dost“ a skoncovat s důvody, které ho o peníze připravují.

Číst více
SL_30+_beratung_0239

Investiční poradna

Čas na dluhopisy?

Součástí investičního portfolia jsou vedle akcií či podílových fondů většinou i dluhopisy – nebo chcete-li obligace. V poslední době se jim však nedařilo, a to vinou růstu inflace a utahování měnových politik centrálních bank napříč vyspělými ekonomikami. Zaslouží si nyní opět pozornost investorů?

Číst více
Enhancing_SP1A9754

Investiční poradna

Ve kterém měsíci se vyplatí investovat?

Vyplatí se investovat už v lednu, nebo je lepší počkat do února či března? Který měsíc je nejvýnosnější? Jsou některé měsíce v roce výnosnější než jiné? Odpovědi a vysvětlení pro vás připravili investiční analytici Swiss Life Select.

Číst více
Maren_Urner_Aufmacher

Blog

Kouzelnou formulí je digitální nezávislost

Digitalizace nás ohrožuje přetížením a závislostí, říká neurovědkyně a autorka bestsellerů Maren Urner. Co se tedy přesně děje s naším mozkem? A jak můžeme dosáhnout digitální nezávislosti?

Číst více
Listicle_Macht_des_Zufalls_Aufmacher_wide

Blog

Síla náhody

Mnoho věcí si v životě můžete určit sami – ale ne všechno. Úspěch není vždy jen výsledkem dobrého plánování a tvrdé práce. Nikdo se nevyhne náhodě – ani štěstí. Identifikovali jsme sedm faktorů úspěchu, které podléhají síle náhody.

Číst více