Finanční poradenství je obor, který má řadu podob a umožnuje každému, aby v něm uplatnil své silné stránky. I díky této dynamice a pestrosti láká stále víc mladých lidí. Zuzana Divišová, staví svou kariéru na upřímnosti, komunikativnosti a na tom, že je „svá“. Se Zuzanou si povídal Michal Hýža, regionální ředitel Swiss Life Select.

Zuzano, jak začala vaše kariéra ve Swiss Life Select a proč jste si vybrala právě nás, švýcarskou společnost?
Bylo to „osudové setkání". Mám ekonomicko-technické vzdělání a nikdy mě nenapadlo, že budu pracovat jako finanční konzultantka. Po návratu z pracovního pobytu v zahraničí jsem však věděla, že kariéru průmyslového inženýra definitivně pověsím na hřebík, a musím najít obor, ve kterém se budu cítit jako ryba ve vodě. Chtěla jsem práci, ve které budu nezávislá, svobodná v rozhodování, uplatním své silné stránky, budu přínosná ostatním a zároveň se finančně zajistím.

To mě přivedlo k finančnímu poradenství. Hledala jsem i silnou renomovanou společnost, kde bych se mohla uplatnit. Našla jsme ji ve Swiss Life Select. Za obrovskou výhodu považuji její pověst, zázemí a kvalitu značky Swiss Life Select. Koneckonců švýcarská péče o finance nemá ve světě konkurenci.

Které osobnostní vlastnosti vám v profesi nejvíce pomáhají?
Jsou to především upřímnost, komunikativnost, pozitivita a snaha o to být stále „svá“. A právě na těchto pilířích stavím své podnikání. Upřímnost je základem budování kvalitních a stabilních vztahů, které neodmyslitelně patří k naší práci. Celý život se snažím být upřímná, jak k sobě, tak i k lidem v mém okolí. A podle reakcí si této vlastnosti na mně lidé cení nejvíce.

Navíc ti, kteří mě znají, by mi jistě dali za pravdu, že jsem opravdu "svá". Mám svůj osobitý způsob vystupování, chování a humoru, který je většině lidí blízký. Jak jsem již řekla, chci se v práci cítit jako ryba ve vodě – a to je pro mě hlavně o komunikaci. Jsem rozený extrovert a práce s lidmi mě naplňuje. Pár špatných životních zkušeností mě naučilo, že s úsměvem jde všechno lépe, proto se snažím nahlížet na svůj pracovní i osobní život pozitivně.

Divisova_soukr_1
Mám svůj osobitý způsob vystupování, chování a humoru, který je většině lidí blízký.

Profese finančního poradce je hodně rozmanitá.  Řešení investic a správy majetku, pojistné produkty, zajištění vlastního bydlení, penzijní renty a mnohé další. Co vás baví nejvíc?
Považuji za velkou výhodu, že si v rámci naší společnosti mohu vybrat, jakým směrem se vydám. Já momentálně vidím největší potenciál v budování kariéry v úvěrovém poradenství. Aktuální situace na hypotečním trhu a veliký zájem o hypotéky mě nasměrovaly samy. Chci se zaměřit na segment klientů v mém věku, kteří mají kariéru před sebou, zakládají rodiny, staví nebo kupují své budoucí domovy. Mým cílem je pomáhat lidem plnit si jejich sny.

Veliký potenciál vidím také ve spolupráci Swiss Life Select a firem, kterým nabízíme služby zaměstnaneckých výhod. Mezi firmami panuje na trhu práce konkurenční boj. A kvalitní zaměstnanecké benefity znamenají konkurenční výhodu.

Za celý rok mého působení jsem měla šanci poznat spoustu skvělých lidí, kteří se stali mými přáteli, obrovsky mě podporují a pomáhají mi, pokud si nevím rady. A já jsem jim za to velmi vděčná a touto cestou bych jim chtěla moc poděkovat.

Hyza_Divosova_2919_upraveno
Pokud v životě v něco věříte, tak se nenechte odradit svým okolím nebo svým strachem a zkrátka a dobře do toho po hlavě skočte. Dnešní doba přeje odvážným.

Na naší profesi je krásné, že naše doporučení mnoha lidem mění jejich životy k lepšímu. Vnímáte to také tak?
V životě věřím na náhody a náhodná setkání. Právě jedna z takových náhod se mi v rámci mé kariéry stala. Na schůzce s klientem jsme otevřeli mimo jiné téma spolupráce realitních a finančních služeb. Klient mi dal tip na svého kamaráda. Slovo dalo slovo a z kamaráda je spolupracovník v oblasti realit. I ze schůzky s klientem může vzejít velmi zajímavé doporučení, které někomu dalšímu může změnit život. Nebojme se mluvit o své práci, o tom, co milujeme a jaké jsou naše sny.

Jeden moudrý člověk mě naučil, že pokud chci v životě něco získat, musím za tím jít, protože jak se říká, když nic nezkusíš, nic nezískáš. Pokud v životě v něco věříte, tak se nenechte odradit svým okolím nebo svým strachem a zkrátka a dobře do toho po hlavě skočte. Dnešní doba přeje odvážným.

divisova_soukr_3
Na cestování je skvělé to, že si člověk uvědomí, že ne všude jsou - pro nás běžné věci - dostupným zbožím.

Jak relaxujete, kde „dobíjíte baterky“?
Mým velkým koníčkem je cestování a poznávání různých koutů světa. Na cestování je skvělé to, že si člověk uvědomí, že ne všude jsou - pro nás běžné věci - dostupným zbožím. Chtěla bych se podívat se do Keni na safari. To je můj, zatím, nesplněný sen.

Svůj volný čas trávím pohybem, ať už mým oblíbeným crossfitem, nebo se snažím utéct do přírody, baví mě pěší turistika, jezdím na kole, v zimě lyžuji a chodím po horách. Mojí poslední velkou výzvou bylo začít s otužováním. Určitě doporučuji všem.

Zajímám se také o psychologii, osobní rozvoj a snažím se pomáhat a motivovat lidi v mém okolí. I to byl jeden z důvodů, proč jsem absolvovala šestiměsíční akreditovaný kurz koučování.