Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Swiss Life Select se stala partnerem fondu Quant

18.04.2017

Swiss Life Select se stala partnerem fondu Quant ekonomů Aleše Michla a Pavla Kohouta. Naši klienti tak mají možnost stát se investory tohoto nového fondu.

Polem působnosti fondu Quant je americký akciový trh, nejvyspělejší kapitálový trh světa. Fond má povahu indexového fondu, nesnaží se vyhledávat jednotlivé akcie, investuje do trhu jako celku. 

original

Hlavní přidaná hodnota fondu je v investiční strategii, která určuje, jak velký podíl budou tyto akcie v portfoliu mít v závislosti na tržních podmínkách. Investiční strategie má formu počítačového algoritmu, který byl vyvinut zakladateli fondu. Algoritmus automaticky vyhodnocuje klíčové ekonomické faktory a provádí rozhodnutí o ponechání, snížení nebo navýšení akcií. Hlavním faktorem, na kterém je rozhodování založeno, je peněžní zásoba v ekonomice. Porovnáním množství peněz v oběhu a cen akcií dokáže algoritmu stanovit, zda akcie jsou „levné“ či „drahé“ a vydat doporučení k úpravě portfolia fondu. Pro potvrzení pak algoritmus používá další ekonomické údaje.

Výhodou algoritmického přístupu je omezení emocí a obecně lidského zásahu do rozhodování o investiční strategii. Ten je problematický zejména v době prudkých tržních pohybů, kdy portfolio manažeři často provádějí chybná rozhodnutí, emotivně založená. Omezení lidské složky (portfolio manažeři, analytici) a celkově jednoduchá investiční strategie fondu také významně ovlivňuje nákladovost a zvyšuje konečný výnos pro investory.

Fond Quant má podobu Fondu kvalifikovaných investorů. Zákon pro tyto typy fondů stanovuje zvláštní pravidla, kromě jiného je to minimální objem investice. Ta je ve výši 1 mil. Kč.

Fond je ryze český, založený českými subjekty, registrovaný v ČR, s licencí ČNB. Depozitářem fondu je Česká spořitelna, auditorem společnost KPMG. Fond vždy a plně měnově zajištěn do české koruny. Není tak vystaven měnovému riziku způsobenému pohybem kurzu dolaru.

Pokud Vás nabídka nového investičního fondu zaujala, obraťte se na vaše nejbližší poradenské centrum Swiss Life Select nebo nás oslovte prostřednictvím kontaktního formuláře.

Aleš Michl

Ing. Aleš Michl vystudoval Fakultu financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze. Studoval i na London School of Economics and Political Science, kde se zabýval Teorií her a rozhodovacími procesy. Od roku 2000 do roku 2004 pracoval jako ekonomický žurnalista pro Hospodářské noviny. V letech 2006 -2015 pracoval v Raiffeisenbank, kde působil na pozici Chief Investment Officer. Od roku 2014 je externim ekonomickým poradcem ministra financí. V roce 2016 založil společné s Pavlem Kohoutem a skupinou AMISTA investiční fond Quant. 

Pavel Kohout

Ing. Pavel Kohout vystudoval techniku v Plzni a obor Informační a znalostní inženýrství na VŠE v Praze. Od roku 1993 začal působit ve finanční oblasti. Je autorem několika knih a aktivním publicistou.

original

AMISTA

Investiční společnost specializující se na strukturováni, vytváření, obhospodařování a administraci fondů kvalifikovaných investorů. Obhospodařuje 64 fondů kvalifikovaných investorů. Provádí administraci a obdobné činnosti pro fondy s aktivy přes 50,5 mld. Kč. 

loading
×