Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Walter Matlášek ml.

Čas, který si řídím podle sebe, je to nejvíc, co může člověk mít. A pracovat pro švýcarskou firmu ve světě financí, to je jako hrát NHL.

Kde jste pracoval před příchodem do Swiss Life Select?

Do maturity jsem hrál dva roky v Rakousku hokej, což vlastně byla má jediná práce, než jsem nastoupil do Swiss Life. Bylo to týden po maturitě a přesně v den maturitního večírku, kdy jsem se vydal na výběrový pohovor s ředitelem poradenského centra. Mohu o sobě říci, že jsem vychován naší firmou.

Měl jste před nástupem do společnosti na Swiss Life Select nějaké reference? / Jak jste se před lety se Swiss Life Select seznámil?

Do Swiss Life mne přivedl můj otec, kterému jsem dělal asistenta. Jednoho dne přišel, že potřebuje pomoct a bylo rozhodnuto. Později jsem dělal asistenta pro celý jeho tým a byla to pro mě obrovská škola. Dnes je můj otec paradoxně jedním z mých podřízených.

Jaké jsou vaše dojmy z práce pro Swiss Life Select po nějakém čase?

Vzhledem k tomu, že jsem ve firmě již šest let, tak jsem prošel všemi pozicemi. Od administrativy přes asistenta, analytika, manažera kvality poradenství, pozici poradce až do dnešní pozice, kdy řídím tým skvělých poradců a starám se o své vlastní klienty. Po těch letech v naší firmě si nedovedu představit práci pro jinou firmu ani nadnárodní korporaci. Čas, který si řídím podle sebe, je to nejvíc, co může člověk mít. A pracovat pro švýcarskou firmu ve světě financí, to je jako hrát NHL.

Co podle vás Swiss Life Select nabízí svým klientům v porovnání s konkurencí?

Unikátní službu. Skutečné privátní poradenství. Podle mne to, co nabízí klientům privátní bankéři velkých bank, se nedá s naší prací srovnávat. Dle mého názoru jsou možnosti a schopnosti, které naši pracovníci mají, o řadu let před celým bankovním světem. Denně se potkávám s našimi klienty a uchazeči o práci v naší společnosti a denně se o svém názoru utvrzuji.

Co myslíte, že klienti na vás i na naší společnosti nejvíce oceňují?

Jednoznačně energii a vášeň, kterou do své práce dávám. Variabilitu mého času. Není výjimkou setkání s klientem v pět hodin ráno, v deset hodin večer nebo o víkendu. Neříkám, že takhle musí fungovat všichni, ale já to vnímám jako svou obrovskou přidanou hodnotu. Kdy se vám v bance stalo, že za vámi přijel váš bankéř v sobotu večer domů vyřešit vaše peníze? Jsem přesvědčen, že nikdy. Další, co moji klienti s úsměvem říkají, že mám kouzelný telefon :). Říkají pane Matlášku, když já něco potřebuji ve svém životě zajistit, tak volám vám, protože vy máte vždy to správné telefonní číslo a reference. Díky našim klientům jsme schopni propojit téměř všechny obory a profese. To, co klientům přináší Swiss Life, je unikátní možnost porovnání stavu, v jakém se nacházíme dnes, a co vše může být do budoucna. Přehledně, jasně a tak, aby se naši klienti vždy mohli rozhodnout.

Na co by poradce při své práci neměl zapomínat?

Vybírat si své klienty. Díky službě, kterou poskytujeme na nejvyšší úrovni, máme tu možnost. Neměl by zapomínat, pro jakou firmu pracuje a měl by na logo, které máme všichni na vizitce, být náležitě hrdý. Pro mě osobně pracovat pro Swiss Life je srdeční záležitost.

Další důležitou věcí je vidět do budoucna a předvídat, co by se mohlo stát. Vidět dopady dnešních rozhodnutí našich klientů do budoucna a upozorňovat na rizika, která dané rozhodnutí přináší.

Čemu se věnujete ve svém volném čase?

V první řadě své dvouleté dceři, která mě vždy dobije energií. Občas si jdu zahrát v uvozovkách hokej, protože v mém dnešním provedení už se tento sport jen stejně jmenuje.J A možná to spoustu lidí překvapí, ale trávím čas se svými klienty.

Splnil jste si díky práci ve Swiss Life Select některý ze svých snů?

Ty, které jsou pro můj život zásadní, ano. Mám práci, která mne naplňuje. Vidím konkrétní výsledky u svých klientů. A jak už jsem zmínil, díky své práci mám „kouzelný telefon“ :). A to, co mě čeká, je vzít svoji maminku, která je ve svém věku velmi dobrou cyklistkou, na Tour de France a zdolat s ní na kole legendární Col du Tourmalet.

original

Základní informace

Jméno a příjmení: Walter Matlášek, ml.
Poradenské centrum: České Budějovice
Se Swiss Life Select od roku: 2010
Rodinný stav: svobodný
Počet dětí: jedna dvouletá dcera

loading
×