Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Barbora Bujnochová

jednatelka společností Daňová kancelář Bujnochová a BMZ daně, a vážená klientka Swiss Life

Jsem vlastně úplně spokojený člověk

Jako malá sice chtěla být zdravotní sestřičkou, lékařkou nebo učitelkou, ale v průběhu školních let zjistila, že jsou jí bližší technické obory. Není tedy žádným překvapením, že ji živí právě čísla. A také není divu, že se ve své současné práci „prostě našla“.

Po promoci na Vysoké škole báňské, kde na ekonomické fakultě vystudovala obor automatizované systémy řízení, chvilku pracovala jako programátor-analytik. Pak ale přišel přelom let 1989 a 1990, který Barboře přinesl změny i v osobním životě. „Pracovala jsem teprve rok, když jsem odešla na mateřskou dovolenou. S manželem jsme opravovali dům, zařizovali domácnost a neměli peníze. Stejně jako každý v té době a v tom věku. A tak jsem při mateřské dovolené po večerech začala zpracovávat účetnictví pro drobné živnostníky a  podnikatele, kteří rozjížděli své nové firmy. V roce 1993 se narodil druhý syn Václav a já v účetnictví z domova pokračovala. Nebylo to snadné, často jsem pracovala do noci, protože se dvěma dětmi jsem se na práci během dne nemohla soustředit,“ vypráví Barbora Bujnochová.

original

Prostě jsem začala

Když děti trochu odrostly a začaly chodit do školky a do školy, pocítila Barbora Bujnochová potřebu změny. „V roce 1997 se mi podařilo složit zkoušky na daňového poradce, a tak jsem se rozhodla otevřít si kancelář v Ostravě. Vzala jsem prvního zaměstnance, přesvědčila pár klientů a prostě jsem začala,“ vzpomíná na start svého podnikání. Nyní ve své společnosti Daňová kancelář Bujnochová s.r.o. zaměstnává sedm lidí. „Myslím, že jsme skvělý tým. Děvčata jsou pracovitá, a když se blíží jakékoli termíny, kterých je v účetnictví a daních požehnaně, vždy jsou ochotná zůstat do večera nebo dokonce přijít v sobotu. Já se pro změnu snažím být empatická, nikdy nekřičím. Asi i díky tomuto přístupu k nám klienti rádi chodí – říkají, že je u nás skvělá atmosféra.“

Barbořina firma svým klientům nabízí kompletní servis: vede účetnictví či daňovou evidenci pro menší a střední podnikatele, zpracovává mzdovou agendu a mnohé další. Větším firmám poskytuje účetní a daňové poradenství, zabývá se i optimalizací daní. Spolupracuje při tom s majiteli firem, účetními, auditory, právníky či insolvenčními správci. Na základě plné moci pak za firmy řeší veškerou komunikaci se správci daně.

original

Nejsem workoholik a své koníčky miluji!

S jednou fungující firmou se ale Barbora Bujnochová nespokojila a na začátku letošního roku se rozhodla pro novou výzvu – založila druhou společnost BMZ daně s. r. o. Také s ní má jasné plány. „Přítelkyně mého syna a její kamarádka vystudovaly obor účetnictví a daně na vysoké škole, a nyní si rovněž chtějí udělat zkoušky daňového poradce. Jednou se ve firmě BMZ daně s. r. o. stanou společníky. Přiznám se však, že mé pohnutky nejsou úplně nezištné. Mám už svůj věk a je potřeba mít zastupitelnost pro případ nemoci, úrazu nebo prostě proto, že se chci více věnovat svým koníčkům. A že jich mám,“ usmívá se maminka dvou dospělých synů, která se ani po padesátce neostýchá zkoušet stále nové věci.

„Velmi ráda cestuji a poznávám cizí země. Rozhodně tím ale nemyslím ležení u hotelového bazénu. V Africe jsme putovali po národních parcích, spali ve stanech. V Dominikánské republice jsme prošli hory a podívali se na hranice s Haiti. Byla jsem i v Mexiku nebo na Zanzibaru. Vždy mě zajímá, jak žijí běžní lidé, jaké mají problémy a každodenní starosti. Člověk si pak uvědomí, že i když máme my Češi ve zvyku pořád brblat, ve skutečnosti se nám žije dobře… Ráda také zajdu do divadla, do kina nebo jen tak s kamarádkami na kafe. S přítelem občas absolvuji i různé sportovní aktivity, ať jde o sjíždění řek na kanoi či na raftu, lyžování nebo běžky. A to podotýkám, že sport rozhodně není mojí silnou stránkou!“

Od letošního roku si paní Barbora našla dalšího zajímavého koníčka – tanec. Konkrétně tedy standardní a latinsko-americké tance, a to přímo s profesionálními tanečníky. Barbora Bujnochová je prostě opravdu aktivní člověk. „Letos v červnu mi bylo padesát a je to krásný věk. Mám kde bydlet, k tomu mám dobrou práci, přiměřeně peněz, hodně kamarádů, slušné děti a hodného přítele. Vlastně mi v životě nic nechybí.“ A dost možná to bude tím, že jí nechybí ani přirozená skromnost a neobyčejně pozitivní přístup k životu i k lidem.

original

Moje Swiss Life Select

Můj dlouholetý klient, Ing. Jiří Šenk, se před mnoha lety začal věnovat oboru pojišťovnictví a finance. Známe se opravdu dlouho a jemu i jeho týmu plně důvěřuji. Zařizovali pro mě veškeré pojistky, hypotéku i investice. Vždy dám na jeho rady a zatím to vždy bylo moc dobře.

loading
×