Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Investorský den Swiss Life Group

03.12.2018

Čtvrtek 29. listopadu byl velmi významným dnem pro celou skupinu Swiss Life. Patrick Frost, CEO Swiss Life Group a další členové vedení, představili na Investorském dni zástupcům akcionářů nový plán pro roky 2019 - 2021 a předpoklad výsledku za rok 2018.

Počáteční a velmi důležitou zprávou je, že skupina splní či překročí všechny plánované finanční cíle v tomto roce. Pro akcionáře, zaměstnance a spolupracovníky představujeme dlouhodobě ekonomicky mimořádně stabilní společnost.

Skupina je v unikátní pozici, kdy efektivně diverzifikuje zdroje svých příjmů. Jsme největší životní pojišťovnou ve Švýcarsku, privátní zdravotní pojišťovnou ve Francii, evropskou špičkou v oblasti správy financí a realit, máme vlastní sítě finančních poradců ve Velké Británii a v regionu CEE.

Velmi intenzivně vnímáme směřování a příležitosti v jednotlivých oblastech trhu v následujících třech letech. V oblasti ekonomiky se budeme pohybovat v kontraktační fázi ekonomického cyklu s pomalu se zvyšujícími úrokovými mírami. Technologické oblasti bude jednoznačně dominovat digitalizace. V klientské oblasti se musíme zaměřit na individualizaci řešení, demografické změny a pokrytí potřeb v oblasti penzí a ochran.

Pro rok 2021 skupina stanovila nové finanční cíle, nejen v oblasti příjmů, ale i operační efektivity a zachování atraktivní růstové strategie dividend.

V průběhu odpoledního programu představil Nils Frowein, CEO Swiss Life International, další směr vývoje naší divize v obou jejích částech – Global Solutions a Independent Financial Advisory (IFA).

Jedním z pilířů bude hybridní obchodní model, ve kterém, kromě osobního poradenství, bude stále významnější roli hrát digitalizace. Navíc, v regionu CEE, budeme stále silněji využívat synergii jednotlivých trhů a naší obchodní síly.

Naše obchodní nabídka bude i nadále postavena na komplexním, personifikovaném přístupu ke klientovi a na principu „Best Select“. Základním cílem bude péče o majetek klientů – jeho akumulace, udržování, dekumulace a mezigenerační transfer, nejen pro afluentní, ale i retailovou klientelu.

Osobně mě velmi těší, že naše společnost, díky své strategii diverzifikace zdrojů, výborným finančním výsledkům a naprosto konkrétním cílům, představuje na českém trhu stále jedinou alternativu kvalitní, doživotní a jednoznačně proklientsky orientované finanční služby.

Karel Šulc, generální ředitel Swiss Life Select Česká republika s.r.o.

 

Vše k Investorskému dni 2018.

×