Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Společnost Swiss Life Asset Managers získala ocenění "Forecast Accuracy Award"

25.05.2018

Společnost Swiss Life Asset Managers, jejíž ekonomické informace využívá i naše produktové oddělení, získala ocenění "Forecast Accuracy Award" pro rok 2017 za nejpřesnější předpověď vývoje HDP a inflace ve Švýcarsku.

Po svém triumfu v roce 2015 se společnost Swiss Life Asset Managers mohla podruhé radovat ze získání ocenění "Forecast Accuracy Award Switzerland" za nejpřesnější předpověď vývoje HDP a inflace v roce 2017. Při udělování této ceny se vzájemně srovnávají předpovědi více než 15 zúčastněných finančních institucí.

Přední světová organizace Consensus Economics, která se zabývá ekonomickými průzkumy, oznámila vítěze ocenění "Forecast Accuracy Awards" pro rok 2017. Tímto oceněním je poctěna ta finanční instituce, které se podařilo s největší přesností předpovědět vývoj inflace a růstu švýcarského HDP. Pro rok 2017 organizace Consensus Economics porovnala odhady více než 15 zúčastněných finančních institucí. Společnost Swiss Life Asset Managers nyní byla již podruhé vyhlášena za autora nejspolehlivějších předpovědí, poprvé se tak stalo v roce 2015.

Marc Brütsch, hlavní ekonom ve společnosti Swiss Life Asset Managers, říká: "Naše předpověď růstu HDP pro rok 2017 byla založena na našem vyhodnocení situace poté, co Švýcarská národní banka v lednu 2015 přestala fixovat kurz franku. V té době jsme neočekávali okamžitý ekonomický útlum v důsledku silného franku, i když jsme měli za to, že ekonomika bude dlouhodobě vykazovat o něco slabší výsledky. Počátkem roku 2016 jsme proto předpověděli jednoprocentní růst HDP v roce 2017. Obecně se však předpokládalo, že dojde k růstu HDP ve výši 1,7 %, a nakonec v roce 2017 došlo k růstu HDP ve výši 1,1 %. Jsme potěšeni, že naše předpověď byla tak blízko skutečnému vývoji."

Pro rok 2018 předpovídá společnost Swiss Life Asset Managers prakticky dvojnásobný růst švýcarského HDP, a to ve výši 2 %. "V podstatě očekáváme zpomalení globální hospodářské dynamiky, a tudíž jak pro rok 2018, tak také pro rok následující – pro který to platí ještě více, neboť v roce 2019 očekáváme růst ve výši 1,3 % – předpovídáme nižší růst, než jak se obecně předpokládá. Inflace zůstává značně závislá na vývoji směnného kurzu. V druhé polovině roku 2018 očekáváme míru inflace něco přes 1 % – podobná hodnota nebyla ve Švýcarsku zaznamenána od jara roku 2010," podotýká Brütsch.

original

Zde naleznete "Vyhlídky" společnosti Swiss Life Asset Managers, což jsou aktuální odhady vývoje ekonomické situace v industrializovaných a rozvojových zemích a také odhady vývoje na finančních trzích a trzích s nemovitostmi.

Více informací o metodice, kterou Consensus Economics používá, a o tom, jakým způsobem tato organizace postupuje při posouzení přesnosti předpovědí vydaných finančními institucemi účastnícími se průzkumu, zjistíte zde: ConsensusEconomics.

×