Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Průměrný český fondový investor za třetí čtvrtletí roku 2018 skončil podle Indexu českého investora (CII750) v zisku 0,50 %, od začátku roku poté prodělal 0,30 %.

11.10.2018

Největší radost českému fondovému investorovi přinesly za uplynulé čtvrtletí akciové fondy zaměřené na USA, které těží z růstu tamního akciového trhu. Stejně jako v minulém čtvrtletí, tak i nyní největší ztráty vykázaly akciové fondy rozvíjejících se zemí a zisky nevykázaly ani dluhopisové fondy.

Vývoj Indexu českého investora (CII750) od začátku roku 2018

original

Zdroj: CII750, Swiss Life Select a Thomson Reuters

Primárním zdrojem růstu akciových fondů je aktuálně region USA. O poznání menší výnosy zaznamenali fondoví investoři sázející na akciové fondy asijských a evropských trhů. K celkovému zisku akciové části indexu ve třetím čtvrtletí, ve výši 1,67 %, tak přispěly především výnosy fondů směřující na americký trh. Z nich pak svým výnosem vyčnívají sektorové fondy zaměřené na technologie a zdravotnický sektor.

„Ceny amerických akcií ženou vzhůru zisky amerických firem, za kterými stojí především zmírnění obav investorů z obchodních válek s Čínou a Trumpova daňová reforma,“ vysvětluje Michael Holec, hlavní analytik poradenské společnosti Swiss Life Select.

Kompletní tiskovou zprávu naleznete v příloze.

original
×