Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Za růstem ekonomiky hledej technologie

26.07.2016

Parní stroje, železnice, elektřina, automobily a jako poslední informační technologie. Jsou tu s námi od 70. let a jejich vliv na ekonomiku se zvětšuje a zrychluje. Sektor IT neustále roste a přichází s novými dílčími revolucemi, které se rychle usazují na trhu.

original

Umíte si dnes představit život bez chytrého telefonu? První iPhone byl přitom vyroben teprve v roce 2007.Stejný úspěch může mít aktuálně startující vlna umělé reality a rozšířené reality. Ví to i Facebook, který v roce 2014 koupil firmu Oculus VR. Její zařízení Oculus Rift dnes otevírá dveře virtuální realitě.

Zatímco Facebook stojí před úkolem novou technologii co nejlépe zpeněžit, což se zatím daří jen díky pornoprůmyslu, v oblasti umělé reality už první úspěchy vidíme.Šílenství kolem hry Pokémon Go stojí nejen za natlučenými čely hráčů hledících namísto na cestu do smartphonu, ale i za dohodou se společností McDonald’s. Ta přemění všech svých tři tisíce provozoven v Japonsku na „Pokémon tělocvičny“.

Podle prvních zkušeností se sponzorskými lokacemi v USA to vypadá, že před japonskými restauracemi McDonald’s lze čekat pořádné fronty.Vedle mobilního internetu, 3D tisku, internetu věcí nebo rodící se umělé inteligence tak tvoří umělá a rozšířená realita další střípek v mozaice, kterou jednou budeme označovat za velkou technologickou revoluci.

Zdroj: Hospodářské noviny
Autora: Jan Macek, analytik Swiss Life Select

Líbí se Vám článek? Sdílejte!

×