Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Usnadňujeme práci tisícům lékařů

08.08.2017

Lékaři se chtějí především nerušeně věnovat svým pacientům. Čas a energii jim ale, bohužel, bere všudy přítomná administrativa nebo finanční starosti. O řešeních, která mohou lékařům zpříjemnit a zkvalitnit jejich život si povídala redaktorka časopisu Zdravotnictví a medicína s ředitelem služby Swiss Life Medical, Karlem Šulcem.

♦ Zvláštní skupinu vašich klientů představují lékaři. Proč se na ně zaměřujete?
Inspirovali jsme se dlouholetými zkušenostmi naší sesterské společnosti ve Velké Británii a podobně kvalitní službu jsme nabídli i lékařům v ČR. Lékaři a zdravotnický personál pracují ve stresu a kladou se na ně obrovské nároky. Máme velmi kvalitní zdravotní péči, ale zdravotníci nemají vždy optimální podmínky ke své práci. Mají málo času na své vlastní životy, natož na finanční záležitosti. Díky našemu silnému zázemí můžeme lékaře provést celým jeho profesním životem, který se proměňuje. Naše produkty odrážejí všechny změny, včetně legislativních.

♦ Co konkrétně vaše řešení nabízí?
V březnu jsme jako první v ČR přišli se speciální službou pro lékaře Swiss Life Medical. Analyzujeme nejen rizika spojená s profesní i zaměstnaneckou zodpovědností, ale také jejich vlastní zdravotní rizika a nabízíme řešení, jak je ošetřit. Dále se zabýváme správou majetku. Řešíme požadavky, jak nejlépe investovat do nemovitostí i cenných papírů. V dnešní době, kdy jsou úrokové sazby nulové, či dokonce záporné, si u každé optimalizace spolu s lékaři klademe otázku, jak s finančními prostředky nejlépe naložit.

Můžeme říct, že díky vhodně zvolenému řešení pro správu majetku dokážeme v delších časových horizontech často i zdvojnásobit jeho objem. Využíváme přitom nejen české finanční nástroje, ale know-how celého holdingu Swiss Life. Nabízíme také služby daňového poradenství, kompletní realizace nákupu i prodeje ordinací či speciální úvěry. S blížící se penzí mnozí řeší také efektivní správu rodinného majetku nebo otázky nástupnictví ve svém podnikání. Lékaři pro nás představují cenné partnery, protože sami ze své praxe a života přinášejí podněty, díky nimž můžeme naše služby dále zdokonalovat. V nejbližší době například rozšíříme naše portfolio o odborné záležitosti, které zahrnují vztahy s pojišťovnami, a to především z hlediska finančních toků. Velký prostor vidíme také ve spojení finančních a právních služeb. Náš servis služeb je určen nejen lékařům, ale i dalším profesionálům v oblasti medicíny.

♦ O profesní odpovědnosti dnes slyšíme na každém kroku. Proč tomu tak je?
Ano, je to velmi časté téma. Rapidně se zvyšuje právní povědomí pacientů, kteří se soudní cestou domáhají svých práv. Jde pak o obrovské částky. Aby se v této oblasti mohli lékaři lépe orientovat, potřebují především analýzu a odborné poradenství. Abychom jim situaci alespoň trochu usnadnili, vytvořili jsme pro ně srozumitelný manuál, jak profesní odpovědnost dostatečně ošetřit. Prostřednictvím stránek www.financeprolekare.cz je každému rádi zašleme. Nicméně osobní projednání situace a možných rizik z odpovědnosti u každého lékaře, ať už zaměstnance nebo podnikatele, považuji za nutnost. Problematika je totiž velmi složitá a vyžaduje zkušené poradce.

♦ Nabízíte lékařům nějaké jedinečné nebo speciální produkty?
Samozřejmě. Základem našeho řešení je tzv. princip Best Select, což znamená, že pravidelně ohodnocujeme finanční produkty na českém i světovém trhu a na základě veřejně dostupného ratingu klientovi nabídneme řešení. Lékař od nás dostane to nejlepší na trhu. My však jdeme ještě dál. Ve spolupráci s našimi partnery vyvíjíme i produkty nové, které jsou upravené právě pro potřeby lékařů. Příkladem je speciální rizikové pojištění rukou, očí a zad, úvěry s výjimečnými podmínkami a sazbami nebo unikátní penzijní připojištění. Základem každého řešení je komplexnost služby. U nás lékař nemusí sjednávat některé produkty sám, ale vše vyřeší na jednom místě a s jedním poradcem, který ho dobře zná.

♦ Součástí každého produktu je i jeho cena?
Díky naší pozici na trhu jsme pro lékaře vyjednali speciální slevy, proto u všech produktů zaručujeme vždy nejnižší cenu. Většinou je výrazně nižší, než kterou lékař dostane individuálně.

♦ Od 1. března 2018 bude pro lékaře povinná EET. Mohou se obrátit o radu i na vaši společnost?
Určitě ano. Na základě rozhovorů s lékaři víme, že pro mnohé bude EET představovat velký problém. Proto se na změnu s odborníky i lékaři pečlivě připravujeme, abychom našim klientům mohli být prospěšní rovněž v této záležitosti.

V roce 1989 jsme o finančním poradenství mnoho nevěděli. Jsou dnes Češi zvyklí zajít za odborníky a poradit se o svých financích?
Oproti devadesátým létům se naštěstí trh stabilizoval a přežily jen firmy, které poskytují kvalitní služby. Lidé se naučili o svých financích přemýšlet v kontextu svého života i života svých blízkých. Když už jsou nuceni využít pro své bydlení či podnikání hypoteční úvěr, aktivně si zjišťují všechny podmínky. Průzkum trhu je sice cennou zkušeností, ale představuje hodiny porovnávání nepřehledných nabídek. A právě zde je prostor pro profesionály. Češi si dnes mnohem více než dříve uvědomují hodnotu času. Pokud ho mají, chtějí jej věnovat své práci a rodině.

♦ Co je nejtěžší na práci finančního a investičního poradce?

Určitě získat důvěru klienta. Naštěstí za námi stojí zázemí švýcarské společnosti Swiss Life Group, která existuje již od roku 1857 a která dnes patří k předním evropským poskytovatelům finančních řešení v oblasti zabezpečení penze a investic. Právě v dnešní době, kdy se v Evropě debatuje o krizi hodnot, se potřebujeme ujistit, že některé pevné body stále existují. A troufám si tvrdit, že naše společnost takový pevný bod uprostřed Evropy představuje. Swiss Life Select vstoupila na český trh v roce 2013 a za tu dobu si získala tisíce klientů. Tým 250 profesionálních konzultantů jim poskytuje investiční poradenství, finanční plánování i správu finančního majetku. Připravujeme řešení v oblasti investic, zajištění penze, bankovních produktů, pojištění osob a majetku nebo financování bydlení a zprostředkování hypotečních úvěrů.

♦ Čím se odlišujete od konkurence?

Především tím, že se jako jediní na českém poradenském trhu specializujeme jak obchodně, tak produktově na lékaře. Naši konzultanti jsou lidé, kteří se dlouhodobě pohybují v lékařském prostředí a perfektně rozumějí požadavkům, potřebám a cílům lékařů. Hlavním cílem naší společnosti je díky švýcarskému know-how poskytovat výrazně kvalitnější finanční služby, než je v České republice obvyklé.

Autorka článku: Pavlína Perlíková, magazín Zdravotnictví a medicína

original

Karel Šulc

Ředitel Swiss Life Medical

Líbí se Vám článek? Sdílejte!

×