Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nejúspěšnější produkt ve Swiss Life

24.04.2019

Během prvních třech týdnů se náš nový produkt ETF Constellation stal ze strany našich klientů tím nejvíce poptávaným produktem, jaký jsme kdy na český trh uvedli.

Do portfolií, jejichž složení určuje největší investiční společnost na světě BlackRock a která se skládají z nízkonákladových ETF (iShares) a ještě navíc zajištěných do české koruny, již bylo zainvestováno neinstitucionálními klienty více než 100 mil. Kč. Očekáváme, že do konce roku bude běžnými klienty (nepočítáme banky, penzijní fondy apod.) zainvestována jedna miliarda českých korun.

Investory nejvíce poptávanou strategií je druhá nejdynamičtější strategie Sagittarius, kterou následuje nejdynamičtější Taurus. Nejméně poptávanou je nejkonzervativnější strategie Virgo.

U nejdynamičtější strategie Taurus je očekávaný výnos na pětiletém horizontu 6,21 % ročně a u nejkonzervativnější strategie Virgo je očekávaný výnos 3,45 % ročně. Jedná se o matematický výpočet odhadovaného budoucího výnosu od společnosti BlackRock očištěného o veškeré poplatky spojené se správou portfolia ETF a o náklady hedgingu do české koruny. Konečný výsledek zhodnocení může být samozřejmě odlišný od odhadu. Např. za první tři měsíce tohoto roku vyskočila strategie Taurus o 10,8 %, kdyby v tomto tempu pokračoval dále, bylo by roční zhodnocení více než 40 % p.a.

Podrobné informace o tomto produktu naleznete na našich webových stránkách

×