Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Společenská odpovědnost

Swiss Life a její pracovníci prostřednictvím nadace Naděje dětem podporují děti v nouzi a množství dalších smysluplných projektů, ať už s dobročinnými nadacemi, nebo s dobrovolnými pracovníky.

Swiss Life Select nadace v České republice

Nadace se angažuje v pomoci dětem v nouzi. V České republice začala nadace působit v roce 2005. Hlavním cílem nadace je zachraňovat život dětí, zmírňovat jejich utrpení v nemoci a zlepšovat kvalitu jejich života.

Protože nám na dětech velice záleží, dobrovolně přispívají částí svého platu i naši pracovníci, a tím vytvářejí hlavní ekonomický základ nadace. Veškeré náklady na správu nadace přebírá zakladatel nadace, tedy Swiss Life Select a příspěvky tak slouží přímo na projekty pomoci. Swiss Life nadace podpořila již tisíce dětí, které se ocitly v nouzi a ohrožení života. 

Široká škála projektů ve všech zemích

Ve Švýcarsku se nadace věnuje charitativní iniciativě v oblasti zdraví, vědy, vzdělání, kultury a sportu se zaměřením na integraci a odborné vzdělání. Nadace byla založena u příležitosti 150. výročí v roce 2005 a do dnešního dne na projekty věnuje více než 1 milion franků ročně. V roce 2012 podpořila celkem 96 projektů.

Letos se očekává, že poskytne finanční podporu ve výši zhruba 1,5 milionu franků a tuto částku bude poskytovat i v každém nadcházejícím roce.

Francouzská nadace – Fondation Swiss Life – byla založena v roce 2009. V roce 2010 tato nadace podpořila Institut Curie (ústav výzkumu rakoviny) a Asociaci France Alzheimera (poskytování školení pro pacienty s Alzheimerovou chorobou). Fondation Swiss Life také financovala koncerty a výstavy výtvarného umění pro lidi v domovech, kteří mají nemocné děti, a pacienty s demencí. Podporuje také další čtyři charitativní projekty, které realizují zaměstnanci Swiss Life, určené pro zdravotně postižené děti a děti s leukémií.

V Německu byla od roku 2007 poskytována podpora nadaci Nicolaidis Foundation, což je nezisková organizace pro vdovy, vdovce a jejich děti.

Nadace je financována převážně z příspěvků zaměstnanců Swiss Life Select. Provozuje dva rozsáhlé operační projekty. Projekt Noma, který probíhá v německém AWD – Stiftung v Sokotu v západní Africe. Tento projekt je věnován chirurgické péči a rehabilitaci obětí nemoci způsobené smíšenou infekcí, která má za následek těžké znetvoření obličeje. 

Druhý velký projekt se uskutečňuje v Biškeku v Kyrgyzstánu. Nadace zde podpořila vybudování léčebného centra pro děti s vadami obličeje (rozštěp rtu a patra).

loading
×