Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Pomoc těžce nemocným a umírajícím dětem

27.07.2016

Posláním dětského hospice je celkové zlepšování kvality života nemocného dítěte a jeho blízkých. Mobilní hospic Klíček je druhým zařízením v České republice, které se věnuje dětské paliativní péči.

Paliativní péče začíná být poskytována v okamžiku, kdy lékař diagnostikuje nevyléčitelné onemocnění. Často se jedná o týdny či měsíce, kdy je dítě odkázáno na poslední péči svých rodičů. Taková péče je ale vyčerpávající pro celou rodinu. Smrt dítěte s sebou nese základní otázku, jak dětem poskytnout co nejlepší péči v posledních dnech jejich života. Pokud je ale dítěti diagnostikováno smrtelné onemocnění, nemocnice takové děti odmítají dlouhodobě léčit. Na druhou stranu pro děti je psychicky vyčerpávající pobyt v nemocnici a přejí si být nablízku rodičům v domácí péči. V tu chvíli přicházejí zoufalí rodiče do hospiců a hledají pomoc.

original

V České republice jsou zatím v provozu pouze tři dětské hospici, které poskytují mobilní paliativní péči. To znamená, že denně do rodiny dochází lékařský personál, aby dítě nemuselo opouštět domov kvůli ošetření. Hospic poskytuje zapůjčení nutných přístrojů, které zkvalitní akutní péči. Na ty totiž zdravotní pojišťovna vůbec nepřispívá a rodiče si je nemají jak obstarat. Rozjíždí se kolotoč, na jehož konci jde o jediné – pomoci dítěti prožít poslední okamžiky života doma, v kruhu rodiny a za co nejlepší zdravotní péče.

Líbí se vám tento projekt? Nasdílejte ho ostatním.

loading
×