Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Speciální škola Mladá Boleslav

08.03.2017

Chodit do školy je pro mentálně postižené děti někdy velmi náročné. Zvládání učiva, učení se novým věcem a udržet pozornost ve výuce, to jsou jen okrajové věci, které musí postižené děti zvládat každý den.

Oproti zdravým dětem mají jednu velkou nevýhodu. Jejich zdravotní handicap je často významně omezuje. Děti, které navštěvují speciální školu, trpí sluchovými vadami, vadami řeči, autismem, epilepsií, jsou nepohyblivé či mají často také kombinace těchto postižení.

original

Dalo by se říci, že vyžadují nejen individuální přístup pedagogů, ale především hodně lásky, času a porozumění. Ročně školu navštěvuje přes padesát dětí a každé je individuální. Pro všechny děti škola umí zajistit individuální podmínky pro vzdělávání, aby děti byly v životě šťastné a úspěšné. Speciální škola potřebovala pro nepohyblivé děti zvedací zařízení, kterým by je mohla přepravovat.

Dnes již pedagogové nemusejí děti náročně zvedat a využívají zvedací zařízení, které jsme škole zakoupili.

Líbí se vám tento projekt? Nasdílejte ho ostatním.

loading
×