Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Swiss Life pomáhá pohybem

31.05.2018

V sobotu 26. 5. se v Jedovnicích uskutečnil běžecký závod pro dobrou věc VolšoHEC run 2018. Mezi účastníky nechyběl ani tým Swiss Life.

original

Okolí jedovnického rybníka Olšovec a přilehlého stejnojmenného kempu patřilo v sobotu 26. května běžcům a divákům, kteří se rozhodli svojí účastí pomáhat. Štafetový půlmaraton VolšoHEC run 2018, který se zde konal, měl za cíl pomoci hendikepovaným dětem Lucince a Lukáškovi z Brna a poskytnout jejich rodinám prostředky na nákladnou léčbu. Veškeré registrační poplatky závodníků šly v plné výši na konto společnosti Život dětem, která celou akci zaštiťovala.

Celkem se tímto způsobem rozhodlo vykonat dobrý skutek 332 závodníků, kteří utvořili 83 čtyřčlenných štafet. A protože my ve Swiss Life pomáháme rádi, dali jsme dohromady dvanáctičlenný tým a postavili na start tři štafety. Přesně v 15 hodin zazněl signál a na trať vyrazili první běžci. Ti na pětikilometrovém okruhu vedoucím po cyklostezce okolo celého rybníka statečně bojovali nejen s časem, ale také s velmi horkým a slunečným počasím, které celý den panovalo. Za hlasitého povzbuzování poté v cílové rovince postupně předávali štafetu dalším členům, dokud všichni nedorazili do cíle.

original

Přestože cílem našeho týmu nebylo překonat ty nejlepší a umístit se na stupních vítězů, ale spíše překonat sami sebe a mít dobrý pocit z pomoci potřebným, obsadili jsme nakonec hezká místa ve střední části výsledkové listiny. Takové umístění nás potěšilo i proto, že většina z nás neběhá pravidelně a někteří s během začali až při tréninku na tuto akci.

Výsledky našich štafet byly následující:
Martin Radošinský, Jiří Sýkora, Tomáš Omelka, Dominik Kollár – 47. místo, čas 2:05:28
Petr Mokruša, Veronika Marešová, Kamil Durčák, David Souček – 52. místo, čas 2:08:52
Kateřina Mištinová, Martin Roubal, Tereza Pavlíčková, Jan Macek – 63. místo, čas 2:12:28

Několik informací závěrem: na poplatcích za registraci a dresy se podařilo pořadatelům vybrat přes 180 000 Kč, což je více než dvojnásobek potřebné částky. Dětem tím bude umožněno absolvovat léčebný program dvakrát, což je podle jejich lékařů doporučováno. Poslední člen vítězné štafety proběhl cílem v čase 1:31:59. Tým Swiss Life Select se svými dvanácti členy byl nejpočetnějším týmem, který se akce účastnil.

Doufáme, že se zde za rok sejdeme v ještě větším počtu, a užijeme si to stejně jako letos.

Za tým Swiss Life Select
Martin Roubal

Líbí se Vám článek? Sdílejte!

loading
×