Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Důchodové zabezpečení

Celý vyspělý svět se postupně potýká s otázkou stárnutí obyvatel. Státy zcela evidentně ztrácejí schopnost postarat se řádně o své seniory a naše země není výjimkou. Státní penze jsou nízké již dnes a celá řada důchodců má díky tomu existenční problémy.

loading

Doplňkové penzijní spoření

Důchodový systém v České republice se nyní skládá z prvního a třetího pilíře. Ten třetí je na rozdíl od prvního dobrovolný a je určen právě k tomu, aby si každý občan odkládal peníze na penzi.

Třetí pilíř je ve své podstatě tvořen osmi penzijními společnostmi a my se všemi společnostmi spolupracujeme. Jsou jimi:

  • Conseq penzijní společnost, a. s.
  • Penzijní společnost České pojišťovny, a. s.
  • Česká spořitelna – penzijní společnost, a. s.
  • KB Penzijní společnost, a. s.
  • Allianz penzijní společnost, a. s.
  • AXA penzijní společnost, a. s.
  • NN Penzijní společnost, a. s.
  • ČSOB Penzijní společnost, a. s.

Penzijní společnosti aktivně pečují o finance účastníků a každému účastníkovi vedou jeho soukromý penzijní účet, kam posílá své příspěvky. Na tento účet mu může samozřejmě přispívat také zaměstnavatel a připisují se mu sem i státní příspěvky.

original

Konkrétně spravují penzijní společnosti dva typy fondů. Jedním jsou transformované fondy, které zůstaly penzijním společnostem po tzv. Penzijním připojištění, a druhým jsou účastnické fondy, které patří pod tzv. Doplňkové penzijní spoření.

original

Doplňkové penzijní spoření je určeno všem zájemcům bez ohledu na věk, národnost či státní příslušnost. Spoření je zároveň spojeno s celou řadou výhod. Jsou jimi například státní příspěvky, úspora na daních, možnost příspěvku zaměstnavatele, možnost volby strategie životního cyklu aj.

Obecně nejlákavějšími jsou právě státní příspěvky, které může získat i osoba z jiného státu než z ČR. Musí však splňovat podmínky, které udává zákon o doplňkovém penzijním spoření. Výše státních příspěvků je následující:

Měsíční platba

300 Kč

400 Kč

500 Kč

600 Kč

700 Kč

800 Kč

900 Kč

1000 Kč +

Státní příspěvek

90 Kč

110 Kč

130 Kč

150 Kč

170 Kč

190 Kč

210 Kč

230 Kč

loading
×