Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

10 příběhů lidí, kteří si splnili své sny

10.07.2017

Žijeme stále déle. Jak se prodlužuje náš život, prodlužuje se i seznam přání, která si určitě chceme splnit. Tzv. „bucket list“ – seznam malých i velkých životních cílů, kterých chceme dosáhnout, než zemřeme – se stal v posledních letech lidovým sportem mladých i starších. V případě těchto deseti lidí byla přání následována činy. A co je na vašem „bucket listu“?

original

1 – Muž, jehož seznam je stále delší

Jeho seznam věcí, které by chtěl do smrti stihnout, se stále prodlužuje. Francouz Thibaut Schweppes z města Thonon-les-Bains cestuje po světě již deset let. Třicetiletý muž zvěčňuje zážitky na svém blogu Le Tour du Monde de mes Pieds (česky: Cesta mých nohou kolem světa). Takto by rád „bilancoval, uchovával vzpomínky a zároveň snil dál“. Thibaut už byl skoro všude – od Argentiny po Vietnam, od Spojených Států po Nový Zéland. Co mu ale stále ještě chybí, to je velká cesta po Africe. Jeho specialitou jsou fotografie významných míst a na nich jeho nohy. K tomu píše: „Na cestách se stala mou oblíbenou věta: Tam si musím položit nohu.“

(Foto: Thibaut Schweppes / www.letourdumondedemespieds.fr)

original

2 – Pes, který navštívil 35 měst

Newyorčan DJ Neil Rodriguez vytvořil „bucket list“ pro svého nejvěrnějšího společníka, když zjistil, že jeho pes Poh onemocněl rakovinou. Sepsal si seznam přání s místy, která by člověk měl v USA v každém případě vidět, a pak vyrazili. Na cestu přibalil vozík a nitrožilní infuze, které měl Poh každý den dostávat. Skoro rok byli na cestách, ujeli 64 000 kilometrů a navštívili přitom 35 měst. Více než 12 000 lidí sledovalo jejich dobrodružství na Instagramu. V únoru 2016 Poh v klidu zemřel. „Měl jsem pocit, že tato cesta byla tím nejmenším, co jsem mohl pro svého psa udělat“, řekl Rodriguez. 

(Foto: Neil Rodriguez / hashtag #pohthedogsbigadventure)

original

3 – Muž, který se ve svých 105 letech ještě projel na horské dráze

To, že „bucket list“ nezná věkové hranice, dokazuje Brit Jack Reynolds. Ve 104 letech se nechal tetovat, potom se proletěl dvojplošníkem a ke 105. narozeninám si nadělil jízdu na horské dráze, čímž zároveň vytvořil nový světový rekord a zapsal se Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší pasažér. „Bylo to dobré od začátku až do konce“, vyprávěl potom nadšeně. A rovnou oznámil další bod ze svého seznamu: O 106. narozeninách by se rád projel ve formuli 1.

(Foto: Dukas)

original

4 – Celebrita, která má malé sny

Ať je to Cameron Diaz, Jane Fonda, nebo Bill Clinton – i celebrity byly zasaženy virem zvaným „bucket list“. Ale co dělat, když je člověk slavný a bohatý a může si splnit každé přání? Když se bývalého prezidenta v jednom rozhovoru zeptali, jaký je jeho seznam, vyjmenoval tři přání: „Projet se na koni pouští Gobi do místa v Mongolsku, na kterém je pravděpodobně pohřben Čingischán. Vystoupat na Kilimandžáro, a to co nejdříve, než v důsledku klimatických změn zmizí všechen sníh. Cestovat do Namibie a podívat se na nejstarší poušť na světě.“ Ale to byl pouze jeho seznam „B“, dodal Bill Clinton poté. Na seznamu „A“ má pouze jedno přání: „Vidět vyrůstat svá vnoučata.“ Přání se mu splnilo – v roce 2015 se stal dědečkem. 

(Foto: Dukas)

original

5 – Muž, který umí létat

Fotka připomíná hollywoodský film Iron Man, je to ale realita. Richard Browning, 38, létá ve vlastnoručně vyrobeném leteckém obleku. Oblek je ve skutečnosti skafandr, který je vybaven šesti proudovými motory. Anglický vynálezce byl touto myšlenkou už dlouho fascinován a minulý rok ji konečně zrealizoval. „Udělal jsem to ze stejného důvodu, z jakého se člověk podívá na nějakou horu a rozhodne se na ni vystoupat. Protože cesta je cíl a kvůli výzvě samotné.“ 

(Foto: Richard Browning)

original

6 – Žena, která splnila poslední přání svému dárci orgánů

Mason Mudlin ze Severní Dakoty, který zemřel v pouhých 27 letech na smrtelnou autoimunitní nemoc, měl jedno poslední přání – chtěl darovat své orgány. Justine Komin, mladá žena z města Wichita v Kansasu, z toho měla užitek – dostala od Mudlina obě plíce. Jinak by dnes již nebyla mezi živými. Dnes 30letá žena vymyslela zvláštní způsob, jak svému zachránci poděkovat i po jeho smrti. Splnila mu sen z jeho seznamu. Stálo tam: „Jednou se projet v závodním autě.“ A to Justine Komin uskutečnila na známé závodní dráze 81 v Park City v Kansasu.

(Foto: Justine Komin)

original

7 – Muž, který svým skokem inspiroval ostatní

Thajec Peachanan Rojwongsuriya si pro svůj první bungee skok vybral zvláštní místo – most přes Viktoriiny vodopády mezi Zambií a Zimbabwe. 128 metrů vysoký. Přímo pod světoznámými Viktoriinými vodopády. „To jsem neměl dělat“, byla jeho poslední myšlenka před skokem. „Skok naháněl strach.“ Vizuální návrhář a podnikatel to uvedl na BucketListly, na sociálních sítích úspěšné stránce, kterou sám založil. Pocit poté byl prý ale fantastický, jako by se všechny starosti rozpustily do vzduchu. „Právě pro tento pocit takové věci dělám, protože miluji život“, říká 28letý Pete, „a chtěl bych lidi povzbudit k tomu, aby život prožívali plnými doušky.“

(Foto: Pete Rojwongsuriya / www.bucktelistly.com)

original

8 – Žena, která se setkala se svým idolem

„Výlet autem po USA, nejméně na dva měsíce. Vidět polární záři. Potkat v Kanadě pravého medvěda. Zažít tradiční večeři na Den díkůvzdání.“ „Bucket list“ Nicole Nobs z Winterthuru ve Švýcarsku tolik nepřekvapí, když člověk ví, co je její vášní. Je zakladatelkou a šéfredaktorkou lifestylového blogu Princess.ch, který se točí hlavně okolo cestování a jídla. Její blog je on-line od roku 2009 – v čase internetu je to téměř věčnost. Jednoho ze svých nejvyšších cílů již Nicole dosáhla: Setkat se s hudebníkem Robbie Williamsem a „bez křiku se s ním vyfotit“. 

(Foto: Nicole Nobs / www.princess.ch)

original

9 – Rodina, jejíž „bucket list“ se stal obchodním modelem

Co dělat, když je člověku 25 let a prodal svou aplikaci Snapchatu za 54 milionů dolarů? Prodat svůj majetek – kromě dvou krabic – a vydat se na cestu kolem světa jako „rodina podle bucket listu“. Už skoro dva roky je Američan Garrett Gee se svou ženou a dvěma dětmi na cestách. Na svém blogu dokumentuje skoro každý jejich krok a na Instagramu ho a jeho pohádkovou rodinou sleduje přes 600 000 lidí. Prohlédnete si tam videa a fotky z koupání s plovoucími prasátky v Karibiku, z pěší turistiky ve Švýcarsku nebo je uvidíte při návštěvě obřích želv na Galapágách. A takto na tom Geeovi vydělávají – do příspěvků na Instagramu vkládají reklamu cestovním výrobkům, výnosy z reklamy přináší i každý klip na Youtube. Tak se prý Gee ještě nedotkl peněz z prodeje své aplikace. Mnohem důležitější ale je: „Rádi se učíme, jak může člověk žít s málem. A jak hromadit vzpomínky, ne věci“, říká jeho žena Jessica.

(Foto: Instagram / www.thebucketlistfamily.com)

original

10 – Žena, která díky „bucket listu“ vede lepší život

Laura Lawson se cítila tlustá, osamělá a ošklivá. Na Nový rok v roce 2013 se 23letá Skotka rozhodla změnit svůj život. Sestavila si seznam s 333 věcmi, které si chce splnit, a doposud si už více než polovinu z nich splnila – včetně „snědení hmyzu“, „skoku padákem“ nebo „svatby v Las Vegas“. Seznam jí prý pomohl zjistit, co si má počít se svým životem, píše ve svém blogu. Její příběh obletěl celý svět a povzbudil její fanoušky, aby si také vytvořili svůj „bucket list“. Začátečníkům radí: „Můžete začít s malými cíli. Pokuste se týden nedívat na televizi a uvidíte, kolik času na to, abyste mohli začít s novými věcmi, najednou budete mít.“

(Foto: Laura Lawson / www.completingmybucketlist.co.uk)

Líbí se Vám článek? Sdílejte!

×