Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

„Všichni kolem mě si mysleli, že jsem se úplně zbláznil“

15.08.2018

Němec Hubert Schwarz se vzdal jisté pozice a vyměnil ji za nezvyklý život extrémního sportovce. Během 27 let se svým kolem navštívil přes 80 zemí – včetně Aljašky v období zimy.

Ze své záliby udělal svoji profesi: Hubert Schwarz.

Spatřuje ve sportu naprostou svobodu. Aby této svobody dosáhl, byl připraven vzdát se dosavadních jistot v podobě dobré práce a pravidelného příjmu. „Všichni kolem mě si mysleli, že jsem se úplně zbláznil,“ říká Hubert Schwarz. „Dokonce i můj trenér tehdy říkal: ‚Nikdy se mu to nepodaří.’” Mýlili se.

original

Jako extrémní sportovec už Hubert Schwarz udělal spoustu šílených věcí. Například jel na svém horském kole napříč Aljaškou během ledové zimy.
Také ujel 5000 kilometrů ze západu na východ USA. „Dělal jsem vše pro to, abych razil svoji vlastní cestu, kterou jsem si určil pouze já sám.“

original

Schwarz, kterému je dnes 63 let, založil se svou manželkou před dvaceti lety nadaci, která si klade za cíl podporovat projekty na pomoc dětem po celém světě. V současnosti plánuje, že založí kampus pro africké studenty. Hubert Schwarz byl v roce 2014 vyznamenán Spolkovým záslužným křížem jako projev uznání za jeho sociální angažovanost.

Líbí se Vám článek? Sdílejte!

Série video medailonků s podtitulem: „Život podle vlastních představ“

Společnost Swiss Life věnuje v roce 2018 řadu medailonků 12 lidem, v jejichž životě hraje život podle vlastních představ důležitou roli. S návrhy na jednotlivá témata přicházejí zaměstnanci skupiny Swiss Life. Život podle vlatních představ představuje samotnou podstatu činnosti naší společnosti Swiss Life. Směr, jakým se životy jednotlivých lidí ubírají, může být leckdy křivolaký, ale co se týče finančního zajištění a krytí rizik, jsou jejich potřeby a očekávání do značné míry podobné. Prostřednictvím produktů a řešení, které nabízíme, podporujeme lidi, aby mohli mít co největší kontrolu nad svým životem. Právě to představuje základ úspěchu naší společnosti za posledních 160 let – a na stejném základě budeme stavět i v budoucnu.

×