Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

„Staň se finančním ředitelem ve 12-ti letech“

19.02.2019

Pro mladé lidi bývá obtížné vymanit se z dluhové spirály. Účinným způsobem prevence dluhové pasti je například „mzda pro mladé“. Claudia Meier Magistretti z Univerzity aplikovaných věd a umění v Luzernu ve své studii ukazuje, jak lze tímto způsobem podpořit osobní odpovědnost a finanční gramotnost mezi mladými lidmi.

original

Online nákupy, dlouhá otevírací doba prodejen, nabídky leasingů a kreditních karet – konzumní život nebyl nikdy jednodušší. Nevhánějí ale tato lákadla mladé lidi v Evropě do dluhové pasti?
Dosud nepozorujeme žádné známky čehokoli, co bychom mohli popsat jako „generace dluhů“ nebo „úvěrová generace“. Dluhy a předlužení mezi lidmi ve věku 18 až 25 let nejsou vyšší než u lidí ve věku 30 až 50 let. Ve všech zemích ale panuje mezi mladými lidmi značná míra zadlužení. A především platí, že situace mladých lidí s dluhem je mimořádně obtížná.

Proč tomu tak je?
Lidé, kteří se zadluží v raném věku, se mohou snadno dostat do dluhové spirály. Často k tomu dochází ve chvíli, kdy se mladí lidé odstěhují z domu svých rodičů. Ztratí-li se ve spleti účtů po splatnosti, upomínek a výzev k úhradě závazků, může dluh snadno dosáhnout nebezpečné úrovně. A pokud se lidé zadluží na začátku svého dospělého života, může se stát, že nebudou schopni zaplatit za své počáteční nebo další vzdělávání, poklesne jejich bonita a nebudou schopni uživit rodinu. Stručně řečeno, mohou si tak zničit vlastní budoucnost.

Je zadluženost důsledkem nedostatečné finanční gramotnosti?
Ne. I když chápete, jak funguje složené úročení, automaticky vás to neochrání před nutkavým nakupováním. Hlavním problémem není nedostatek znalostí, ale materialistické hodnoty. Klíčovou úlohu hrají psychologické aspekty.

Které aspekty máte na mysli?
Mezi rizikové faktory zadlužení patří nedostatek sebedůvěry, snadná ovlivnitelnost jinými lidmi a nedostatečná kontrola nad impulzivním chováním.

Jak s těmito faktory bojovat?
Mluvit o penězích je v mnoha rodinách tabu. S tím je třeba skoncovat a naučit děti již od raného věku, jak odpovědně zvládat finance. Právě to jsou základní prvky mzdy pro mladé – osvědčeného vzdělávacího modelu vyvinutého ve Švýcarsku.

Jaký je rozdíl mezi mzdou pro mladé a kapesným?
Mzda pro mladé s sebou nese určité povinnosti. Podle tohoto modelu dostávají děti od 12-ti let od rodičů každý měsíc částku od 100 do 300 švýcarských franků – v závislosti na věku. Samy tyto peníze spravují a hradí si s jejich pomocí určité potřeby, například oblečení, obuv, mobilní telefon a návštěvu kadeřníka. Pokud jim něco zbude, mohou to použít jako kapesné. Děti se samy rozhodnou, kolik peněz na své potřeby použijí.

Musejí předkládat vyúčtování svých výdajů?
Není to součástí modelu, ale rodiče používají různé přístupy. Někteří se neptají, jak jsou peníze vynakládány, zatímco jiní vyžadují během několika prvních měsíců soupis výdajů, aby měli přehled o tom, kam peníze putují. Někteří své dítě nikdy nepřestanou kontrolovat. Což je v pořádku, protože mladí lidé jsou různí a každá rodina má svou vlastní kulturu.

Efektivitu mzdy pro mladé jste zhodnotila ve své studii. Není zvládnutí takové osobní odpovědnosti pro mladé lidi příliš složité?
Rozhodně ne. Složité je to jen pro minimum jedinců. Devět z deseti teenagerů tak získá potřebnou sebedůvěru, aby se naučili vycházet s penězi. Naučí se, jak myslet dopředu a lépe plánovat. Začnou si více uvědomovat, co kolik stojí, peníze vynakládají s větší rozvahou a naučí se rozlišovat mezi tím, co potřebují a co chtějí.

Co rodiče dělají, když jejich teenager pravidla nedodržuje a utrácí všechny peníze za věci, které nepotřebuje?
Samozřejmě existují mladí lidé, kteří si za svou první mzdu pro mladé koupí PlayStation nebo televizor. A pak nemají dostatek peněz na dohodnuté výdaje. Rodiče musejí své děti nechat, aby takové chyby dělaly. Jedině tak se něco naučí. Pokud příliš brzy zasáhnou, jejich děti si neodnesou žádné ponaučení. Tento problém se ale objeví jen u mizivého procenta dětí.

A co by měli rodiče dělat v případě, že dohodnutá částka jednoduše nedokáže nepokrýt potřeby jejich syna nebo dcery?
Pokud peníze nestačí nebo se děti dožadují zvýšení částky, musejí jim rodiče ukázat, jak si lze potřebné peníze vydělat: mohou například hlídat děti, pomáhat starším sousedům s vyřizováním různých potřeb nebo vykonávat další domácí práce kolem domu. V žádném případě by rodiče neměli na konci měsíce částku navyšovat, pokud jejich dítě svůj rozpočet zcela vyčerpá. To by bylo nebezpečné, protože děti by se tak nic nenaučily.

Líbí se dětem taková míra autonomie?
Mladí lidé mají pocit, že je ostatní berou vážně a více jako dospělé. Jsou hrdí, že se ve 12-ti letech stávají finančními řediteli. V 97 % případů vzrostla díky mzdě pro mladé jejich osobní odpovědnost a autonomie ve finančních záležitostech.

Píšete, že mzda pro mladé může mít pozitivní vliv i na rodinný život. Jak je to možné?
Může zmírnit napětí v rodině, protože se z peněz stane běžné téma, nikoli bod sváru. Zavedení mzdy pro mladé rovněž představuje začátek nové životní etapy. Vztah mezi rodičem a dítětem se změní: rodiče přestanou o všem rozhodovat a začnou svému dítěti radit. Tento krok vyžaduje odvahu, ale stojí to za to.

Model mzdy pro mladé

Mzda pro mladé je vzdělávací model, který pomáhá mladým lidem převzít odpovědnost za správu části svých životních nákladů. Brzy se tak naučí, jak rozpoznat reálné životní náklady a nakládat s finančními prostředky. Samotný nápad pochází od švýcarského psychologa a rodinného terapeuta Urse Abta, který jej rozvíjel v 70. letech 20. století. Podle tohoto modelu dostávají děti od svých rodičů každý měsíc částku 100 až 300 švýcarských franků. Mzda pro mladé má pokrýt každodenní výdaje (s výjimkou bydlení, jídla, pojištění, nákladů na zdravotní péči a školného).

Líbí se Vám článek? Sdílejte!

original

Prof. Claudia Meier Magistretti se zabývá otázkami podpory zdraví, prevence a veřejného zdraví na Univerzitě aplikovaných věd a umění v Luzernu a na Univerzitě aplikovaných věd a umění severozápadního Švýcarska.

Společně s Prof. Anjou Herrmann z Univerzity aplikovaných věd a umění severozápadního Švýcarska publikovala studii „Studie mzdy pro mladé 2018: Mzda pro mladé. Hodnocení přístupu, realizace a výhod pro mladé lidi a rodiny“.

×