Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Jak vytvářet umění z jízdenek na metro

19.12.2018

Francouz Vincent Bargis je zvláštním umělcem. Svá umělecká díla tvoří z materiálů nalezených ve svém okolí – například z jízdenek na metro. To, že ze své vášně udělal povolání, má původ v nehodě, při které málem přišel o život.

V únoru 2009 měl Vincent Bargis v noci nehodu na svém skútru. Vážně se při ní zranil a několik hodin ležel v příkopu, dokud jej neobjevil jeden kolemjdoucí. Právě včas. Podle slov zdravotníků by totiž do 20 minut umrzl. Tato zkušenost byla pro Vincenta Bargise zlomovým momentem. Rozhodl se radikálně změnit svůj život a věnovat se tomu, co mu přináší největší radost – umění. Používá materiály, které nachází ve svém okolí.

Od této nehody už nejezdí na motorce a většinou se přepravuje pařížským metrem. A právě zde dostal nápad na velký projekt. Magnetické pásky v jízdenkách na metro slouží jako hlavní materiál pro tvorbu jeho umění. „Tento umělecký projekt je mým prvním opravdovým projektem, vlastně úplně prvním v mém životě, v mé kariéře,“ říká Vincent Bargis. Sebeurčení je pro něj něco přirozeného. „Jakmile to začnete praktikovat na věcech, na kterých vám v životě záleží, začnete růst. Právě v tom okamžiku začnete být šťastní.“

×