Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

„Každý má právo rozhodovat o vlastním životě“

09.10.2018

Byla velkou rakouskou nadějí na medaili ve skoku o tyči. Pak si ale při tréninku zlomila pátý krční obratel. Od té doby je Kira Grünberg upoutána na invalidní vozík. To jí však nebrání v tom, aby bojovala za život podle svých představ – svůj vlastní i ostatních lidí s tělesným postižením.

Přijala svůj osud a vyhlíží do budoucnosti: Kira Grünberg.

30. července 2015 se během pouhého okamžiku život Kiry Grünberg od základu změnil. Při tréninkovém skoku dopadla na box pro zasunutí tyče místo na žíněnku – a to z čtyřmetrové výšky. Byla rychle převezena do nemocnice, kde ji lékaři dvě hodiny operovali. Pak přišla diagnóza: paraplegie. Od té doby je Kira Grünberg upoutána na invalidní vozík.

original

Tato Rakušanka však nepropadla zoufalství. Místo toho vzala svůj osud do vlastních rukou a upřela svůj pohled do budoucnosti. „Zpočátku pro mě bylo strašně těžké, že jsem neustále musela žádat druhé o pomoc. Bylo to docela deprimující, protože jsem sama nebyla schopná skoro nic udělat,“ říká Grünberg, které je nyní 25 let. Dodnes se do značné míry neobejde bez cizí pomoci, ale přesto má pocit, že má nad svým životem kontrolu. „Sebeurčení znamená, že mohu rozhodovat o tom, co se mnou bude a jak je se mnou zacházeno.“

original

Hned po nehodě, která se jí přihodila, měla Grünberg jasno v tom, že se chce angažovat pro lidi s tělesným postižením. Je politicky aktivní a je členkou rakouského parlamentu. Ve svém úvodním proslovu v roce 2017 řekla: „Lidé s tělesným hendikepem musejí dostat férovou šanci, aby ukázali, čeho jsou schopni. Každý má právo rozhodovat o vlastním životě.“ A právě tuto myšlenku Kira Grünberg prosazuje.

Líbí se Vám článek? Sdílejte!

Série video medailonků s podtitulem: „Život podle vlastních představ“

Společnost Swiss Life v roce 2018 přichází s řadou blíže představující dvanáct lidí, v jejichž životě hraje velkou roli samostatné rozhodování. Těchto dvanáct lidí bylo vybráno na základě návrhů od zaměstnanců skupiny Swiss Life Group. Přijímání samostatných rozhodnutí je základním pilířem, na kterém si naše společnost Swiss Life zakládá. Život je velmi individuální a někdy je plný nečekaných zvratů. Jde-li však o finanční zabezpečení a pokrytí rizik, jsou potřeby a požadavky do značné míry v rovnováze. Pomocí našich nabízených produktů a řešení pomáháme lidem, aby nad svým životem měli co největší kontrolu a sami rozhodovali o jeho podobě. Právě v tom spočívá základ úspěchu naší společnosti za posledních 160 let – a stejně tak tomu bude i v budoucnosti.

×