Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Little Shao: Když ten nejmenší dělá velké fotky

19.04.2018

Francouz Thinh Souvannarath se proslavil v oblasti taneční fotografie pod jménem Little Shao. Pracuje s hvězdami, jako jsou Madonna či Justin Bieber. Jeho rodiče si pro něho ale představovali původně úplně jinou dráhu.

Jeho taneční skupina mu říkala „Little Shao“. „Jsem Asiat, vždycky jsem byl nejmenší a měl jsem vyholenou hlavu. Proto ta přezdívka,” říká. Pak se tato přezdívka stala jeho uměleckým jménem. Thinh Souvannarath, jak se tento pětatřicetiletý muž oficiálně jmenuje, si během posledních let získal renomé na fotografické scéně. Milán, Los Angeles, Tokio – Little Shao cestuje po celém světě. Tento Francouz vietnamského původu sídlí v Paříži, kde jeho kariéra začala.

Je také hiphopovým tanečníkem, tancem byl vždy fascinován. „Chtěl jsem ukazovat lidi, jak tančí, svýma vlastníma očima. Chtěl jsem vylepšit uměleckou formu,“ říká Little Shao. Fotografování mu bylo po mnoho let pouze koníčkem, protože rodiče měli při jeho výchově na mysli jinou kariéru „Mí rodiče představovali opravdu asijskou kulturu. Chtěli, abych studoval a stal se inženýrem.“ Little Shao dokončil univerzitní studia ekonomie v Paříži a poté pět let pracoval v oboru financí. Pak zjistil, že to není život, jaký si sám představoval

Když ten nejmenší dělá velké fotky

Při práci neměl téměř žádný čas na tanec. Stále však fotografoval a fotky pak v noci zpracovával. „Mí přátelé říkali: ‘Jsi talentovaný fotograf. S tím musíš něco udělat.‘“ Little Shao výzvu přijal, opustil své bezpečné zaměstnání a věnoval se fotografii. To bylo v roce 2006. Nyní, o dvanáct let později, ví, že riziko, které na sebe vzal tím, že se vzdal své zajištěné pozice, se vyplatilo.

Má mnoho fanoušků v sociálních médiích a udělal si jméno v oblasti módní a eventové fotografie, spolupracuje také s velkými společnostmi a fotografoval dokonce takové hvězdy, jakými jsou Madonna či Justin Bieber. Little Shao chce však mnohem víc. “Každý den mě napadají nové myšlenky a těmi se řídím.“

Líbí se Vám článek? Sdílejte!

Série video medailonků s podtitulem: „Život podle vlastních představ“

Společnost Swiss Life věnuje v roce 2018 řadu medailonků 12 lidem, v jejichž životě hraje život podle vlastních  představ důležitou roli. S návrhy na jednotlivá témata přicházejí zaměstnanci skupiny Swiss Life. Život podle vlastních představ představuje samotnou podstatu činnosti naší společnosti Swiss Life. Směr, jakým se životy jednotlivých lidí ubírají, může být leckdy křivolaký, ale co se týče finančního zajištění a krytí rizik, jsou jejich potřeby a očekávání do značné míry podobné. Prostřednictvím produktů a řešení, které nabízíme, podporujeme lidi, aby mohli mít co největší kontrolu nad svým životem. Právě to představuje základ úspěchu naší společnosti za posledních 160 let – a na stejném základě budeme stavět i v budoucnu.

×