Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Muž, který i v 76 letech stále skáče z letadel

10.12.2018

Létání je pro Giana Paola Longoniho životní vášní. Kdykoli může, vznáší se v oblacích – ať už ve svém vlastním letadle, na padáku nebo v okřídleném obleku (tzv. „wingsuit“). Přitom však tento Ital už dávno dosáhl důchodového věku.

Už je tomu deset let od chvíle, kdy si Gian Paolo Longoni poprvé oblékl okřídlený oblek. Rozhodl se, že absolvuje speciální kurz létání. Bylo mu v té době 66 let a od tohoto okamžiku se nemůže nabažit pohledu na svět z ptačí perspektivy. „Když je člověk tam nahoře, dívá se na věci z jiného úhlu,“ říká Longoni. „Úplně zapomenete na starosti každodenního života.“ Do dnešního dne absolvoval přes 3 800 seskoků ve wingsuit. A rozhodně s tím nehodlá v dohledné době skončit. „Prostě musím za každou cenu létat.“

Svoji vášeň pro modravé výšiny však tento šestasedmdesátník neobjevil teprve při prvním letu v okřídleném obleku. Pilotní průkaz má totiž již od roku 1986. Kdykoli může, vzlétne ve svém ultralehkém letadle, které je replikou letounu značky Fokker z dob první světové války. Nedávno také úspěšně složil zkoušku ze skákání padákem. Pokud to jde, zamíří Gian Paolo Longoni tam nahoru každý víkend. Jak říká: „Myslím, že nic lepšího než létání neexistuje.”

Líbí se Vám článek? Sdílejte!

Série video medailonků s podtitulem: „Život se sebeurčením“

Společnost Swiss Life v roce 2018 přichází s řadou blíže představující dvanáct lidí, v jejichž životě hraje velkou roli samostatné rozhodování. Těchto dvanáct lidí bylo vybráno na základě návrhů od zaměstnanců skupiny Swiss Life Group. Přijímání samostatných rozhodnutí je základním pilířem, na kterém si naše společnost Swiss Life zakládá. Život je velmi individuální a někdy je plný nečekaných zvratů. Jde-li však o finanční zabezpečení a pokrytí rizik, jsou potřeby a požadavky do značné míry v rovnováze. Pomocí našich nabízených produktů a řešení pomáháme lidem, aby nad svým životem měli co největší kontrolu a sami rozhodovali o jeho podobě. Právě v tom spočívá základ úspěchu naší společnosti za posledních 160 let – a stejně tak tomu bude i v budoucnosti.

×