Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Poradce Swiss Life, který hrával v Lize mistrů

28.06.2019

Když se v sobotu 1. června v Madridu utkali Tottenham a Liverpool o titul vítěze Ligy mistrů, byl jedním z těch, kteří zápas bedlivě sledovali. Romain Beynié, poradce Swiss Life Select ve Švýcarsku, který kdysi na této nejvyšší úrovni hrával s francouzským klubem Olympique Lyon.

original

6. prosince 2005, stadion Gerland, Lyon. Francouzští obhájci titulu nastupují proti norskému týmu Rosenborg Trondheim ve skupinové fázi Ligy mistrů. Jistý Karim Benzema, kterému je teprve 18 let, dává svou první branku v dresu Olympique Lyon. Rosenborg vyrovnává. Pak přichází 90. minuta. Benzema odchází střídat. A na trávníku se odehrává další premiéra: na místo budoucí superhvězdy přichází Romain Beynié, jemuž je také teprve 18 let. Je u toho, když brazilský útočník Fred v 93. minutě dovede svým gólem Lyon k vítězství.

„Byla to nádherná chvíle a rozhodně na ni nikdy nezapomenu,“ říká dnes 31letý Beynié. Přiznává ale, že na tyto dny příliš často nevzpomíná. Vlastně jenom tehdy, když mu je připomene někdo jiný. „Je to krásná vzpomínka. Nic víc a nic míň.“ Od té doby se posunul jinam a místo kariéry profesionálního fotbalisty se vydal novým směrem.

Vzít otěže do vlastních rukou

Romain Beynié je již dva roky poradcem klientů u Swiss Life Select ve Švýcarsku. „Tahle práce je pro mě ideální. Můžu v ní každý den pracovat sám za sebe. A neustále se přede mnou objevují zajímavé nové úkoly,“ říká Romain, který je původem z Francie. Svůj každodenní pracovní život si řídí sám, což ho nesmírně baví. Také má rád kontakt s klienty a pracovní atmosféru. „Mám tady příležitost pracovat se svým nejlepším kamarádem, se kterým jsem hrával za Lyon. To je velká výsada.“

Rovnováha mezi soukromým a pracovním životem je pro Romaina důležitá. U spousty věcí záleží na tom, jak se na ně díváte, říká. „Aktuálně nemám moc času pro sebe, ale v tom, co dělám, vidím velký potenciál do budoucna.“ Romain Beynié dál hraje fotbal, ale už ne jako fotbalista v nejlepším francouzském týmu, ale s amatérským klubem FC Bavois ve švýcarské třetí lize. „Ta hra mě pořád baví a samozřejmě mě baví vyhrávat. Fotbal je moje vášeň,“ říká. 

Finále jako vrchol roku

Proto pro Romaina, stejně jako pro mnoho dalších fotbalových fanoušků, byla sobota 1. června jedním z vrcholů sportovního roku 2019. Finále Ligy mistrů mezi dvěma špičkovými anglickými týmy Liverpool a Tottenham si v televizi nenechal ujít, i když jeho bývalý spoluhráč Karim Benzema a jeho Real Madrid, stejně jako Romainův někdejší klub Olympique Lyon, už vypadli ve vyřazovacím kole. „Dívat se na finále je velká radost. Tyhle zápasy vždycky patří k vrcholům celého roku,“ říká Romain Beynié a s jiskrou v oku dodává: „Dokonce ani moje žena si to nenechala ujít.“

×