Informace o soukromí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

„Lidé vždy najdou způsob, jak přijmout svůj osud“

28.03.2019

Ty nejvíce vzrušující příběhy píše sám život. Sandra Bühler, která pracuje ve společnosti Swiss Life Select, to poznala na vlastní kůži během své cesty kolem světa. Společně se svou kolegyní publikovala knihu fotografií, která pojednává o lidech a jejich životech z obou konců spektra – od těch, kteří mají nad svým životem naprostou kontrolu, až po ty, kterým chybí nezávislost.

„Co vás v životě nejvíce ovlivnilo?“ Právě tuto otázku kladla Sandra Bühler se svou kolegyní Sandrou Schmid kolemjdoucím po celém světě. Jejich odpovědi byly téměř vždy stejně upřímné. Bez zábran vyprávěli své příběhy. Obě fotografky zachytily tyto momenty, které daly vzniknout osmdesáti zcela rozdílným portrétům zahrnujícím celou škálu od zoufalství až po odvahu
a naději.

Například Nick z Los Angeles, který strávil 23 let v cele smrti – přestože byl nevinný. Nebo Christina z Bolívie, matka 11 dětí – z nichž devět zemřelo následkem nedostatku lékařské péče. A pak třeba Janine ze Švýcarska, která dlouho čekala na vhodného dárce srdce – přesto však nikdy neztratila naději, že jednou bude moci nad svým životem převzít kontrolu. Všichni z nich vyprávějí své příběhy v knize fotografií nazvané „Lidé jako ty a já“.

Pro Sandru Bühler byla práce na této knize splněním jejího snu. Vlastně více než to: své setkání s těmito lidmi popisuje jako největší životní lekci, které se jí kdy dostalo. „Lidé vždy najdou způsob, jak přijmout svůj osud,“ říká. To jí dodává odvahu pro případ, že by se změnila její schopnost rozhodovat o svém životě.

Photos: Frontwork AG

Fotografie Janine byla vytištěna na velký plakát o rozměrech 4,5 x 7,6 metru. Tento plakát byl následně profesionálně vyvěšen v blízkosti pobočky společnosti Swiss Life ve čtvrti Curych Binz.

×