Expertka na pojištění vysvětlila, proč je mít! Ať už se se svými penězi rozhodnete naložit jakkoliv, neměli byste zapomínat na majetek, který už máte. Pokud se ho už léta chystáte pojistit, ale odkládáte to, protože »pojištění je moc drahé«, možná byste měli své rozhodnutí přehodnotit.

„Před tím, než začnete vytvářet jakékoliv finanční rezervy, je nutné se ujistit, že vaše finance stojí na pevných základech,“ potvrzuje Věra Švecová ze společnosti Fincentrum & Swiss Life Select.

Pojištění vás ochrání před nečekanými událostmi a výkyvy v příjmech. „V horších případech mohou takové události zapříčinit i zásadní existenční problém, kdy kvůli výpadkům příjmu nebo nečekaným vysokým výdajům může být složité udržet si současnou životní úroveň, pokrýt nezbytné výdaje či splátky úvěrů,“ dodává.

Životní pojištění

Výše sjednaných pojistných částek by měla pokrýt výpadek příjmů v případě nenadálé životní situace. Zásadní je především dobře nastavené pojištění pro případ invalidity, smrti a dlouhodobé pracovní neschopnosti.„Myslet bychom měli také na pojištění závažných onemocnění nebo trvalých následků úrazu. Naopak obejít se můžeme bez pojištění drobných rizik, které jsou spíše určitou formou bolestného,“ radí analytička.

Pojištění majetku

Nezapomeňte nejen na pojištění majetku, ale i na to, že pokud už ho máte, je potřeba ho pravidelně aktualizovat. Cena nemovitostí v poslední době výrazně stoupla a pokud vaše sjednané pojistné krytí neodpovídá skutečné hodnotě majetku, můžete v případě problémů (požár, vichřice apod.) dostat výrazně méně peněz, než jste čekali.

Pojištění odpovědnosti

Kvalitní pojištění občanské odpovědnosti, tzv. blbostku, pořídíte již za pár stovek ročně. Přitom škody, které můžete jiným způsobit na zdraví, se můžou vyšplhat do milionů.

 

Zdroj článku:
Autor: Radka Růžičková, Blesk
Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/radce-penize/669584/tri-nejdulezitejsi-pojistky-pro-klidny-zivot-expertka-na-pojisteni-vysvetlila-proc-je-mit.html

svecova

Ing. Věra Švecová

Specialistka produktového managementu společnosti Fincentrum & Swiss Life Select, a.s. Vystudovala obor Finance se specializací Bankovnictví a pojišťovnictví na Masarykově univerzitě v Brně. Během svého studia získala profesní zkušenosti zejména v České podnikatelské pojišťovně. Ve společnosti Fincentrum & Swiss Life Select, a.s. má starosti zejména oblast pojištění osob, především po stránce metodické a produktové podpory obchodní sítě, školení, analýz pojistných produktů a monitoringu pojistného trhu.

Máte nějaký dotaz ohledně pojištění? Rádi vám pomůžeme.