Posláním společnosti Swiss Life Select je pomáhat lidem žít život podle vlastních představ. Jsme součástí švýcarské nadnárodní finanční skupiny Swiss Life s více než 165letou tradicí. Vyzkoušejte i vy švýcarské finanční služby pro život podle vlastních představ.

Lidé dnes žijí déle, jsou stále mobilnější, formují svůj život individuálně a nezávisle. Mají rozdílné představy o své budoucnosti. Budují si kariéru, plánují rodinu a domov nebo se těší na důchod. Zkrátka lidé dnes žijí a pracují podle vlastních představ.

Lidské životy jsou různé a nejednou v nich nastane nečekaný zvrat. Ale pokud jde o finanční bezpečnost a krytí rizika, mají naši klienti stále stejné potřeby a požadavky. Převzetím rizik těch, kterých pojišťujeme, jim poskytujeme finanční stabilitu a tím i větší samostatnost při rozhodování. Toto je původ našeho mandátu ve Swiss Life, pomáhat lidem žít život podle vlastních představ.

Jsme součástí společnosti Swiss Life, která si drží vedoucí postavení na trhu životního pojištění již více než 160 let. Naše zkušenosti s produkty, know-how o rizicích, kvalitou servisu a finančního zprostředkování a také výkonné obchodní sítě tvoří základ tohoto úspěchu.

ConradWidmer3

Swiss Life stálo u zrodu komerčního pojištění

1857

Společnost Swiss Life vznikla v roce 1857. Založil a 35 let ji vedl Conrad Widmer, právník narozený v Altnau v Thrugau a pracující ve Freauenfeldu. V představenstvu společnosti od začátku seděli zástupci většiny švýcarských kantonů. Nejprve toto družstvo fungovalo pod názvem Schweizerische Rentenanstalt a bylo garantováno Schweizerische Kreditanstalt.

Do rozvoje firmy byl zapojen i přední curyšský politik Alfred Escher, který chtěl švýcarským rodinám poskytnout dostatečně pevný základ při pojištění proti životním nejistotám. Proto můžeme rok vzniku Swiss Life považovat i za rok, kdy ve Švýcarsku vzniklo komerční životní pojištění.

police_no_1_300ppi_orez

Akcie se obchodují na švýcarském trhu

1998

Schweizerische Rentenanstalt se v roce 1997 změnil z družstva na veřejně obchodovanou společnost. Její akcie debutovaly v indexu švýcarského trhu v roce 1998. Následující dva roky začala firma výrazně expandovat, když získala společnosti Livit, Banca Del Gottard, Lloyd Continental, UTO Albis, Schveizerische Treuhandgesellschaft. V roce 2001 převzala i nemovitosti společnosti Oscar Weber Holding AG.

Logo beim Hauptgebäude

Vznik nové identity

2004

V roce 2004 se rychlé akviziční tempo utlumilo. Firma prošla restrukturalizací a vrátila se ke své hlavní činnosti. Přijala také svůj současný název Swiss Life.Nové logo Swiss Life dokonale vystihuje identitu společnosti. Červená barva a bílý kříž odkazují na naše švýcarské kořeny. Tři linie symbolizují hlavní čáry života na dlani pravé ruky. Ty odrážejí naši orientaci na lidi a jejich specifické potřeby. Dokážeme komplexně vyřešit životní, penzijní a finanční situace.

Swiss Life Hauptgebäude

Velké akvizice

2007

Koncem roku 2007 oznámila společnost Swiss Life, že má zájem odkoupit společnost AWD Holding a o čtyři měsíce později vlastnila 86,2 % AWD. V roce 2013 se tato společnost přejmenovala na Swiss Life Select. Akvizice společnosti Corpus Sireo, německého poskytovatele služeb pro správu nemovitostí, byla dokončena v létě 2014 a v roce 2016 to bylo rovněž i s MayFair Capital, britské společnosti, která spravuje investice nemovitostí.
V roce 2013 vstoupil Swiss Life také na český trh. Expanze u našich západních sousedů pokračovala v roce 2018, kdy koupili jedničku na trhu – české Fincentrum.

Hauptsitz

Velké akvizice

2020

V roce 2018 vstoupila společnost koupí firmy Fincentrum a.s. i na slovenský trh. Gigant poskytuje služby v České republice pod značkou Fincentrum & Swiss Life Select a od září 2020 pod značkou Swiss Life Select v Čechách.

Swiss Life Hauptgebäude Schriftzug

Změna názvu

2023

Swiss Life v Česku posiluje a stává se jedinou užívanou značkou po akvizici společnosti Fincentrum švýcarskou skupinou Swiss Life. 1. května 2023 změnila společnost název na Swiss Life Select a.s. a dceřiná realitní společnost Fincentrum Reality s.r.o., která patří mezi největší realitní kanceláře v zemi, změnila název na Swiss Life Select Reality s.r.o. Změnou názvů formálně končí post-akviziční proces spojení dvou tradičních finančně-poradenských společností Fincentrum a Swiss Life Select, které mají od září 2018 jednoho vlastníka – švýcarskou skupinu Swiss Life.