Finanční poradenství v jednom tabletu. Swiss Life testuje unikátní řešení s biometrickým podpisem.

V květnu spustila společnost Swiss Life unikátní řešení pro tablety, který výrazně zjednodušuje administrativu v oblasti finančního a investičního poradenství.

Do konce roku tak budou moct poradci díky využití moderní technologie biometrického podpisu s klientem na tabletu vyřídit všechny potřebné dokumenty včetně smluv třetích stran. Ke všem dokumentům budou mít klienti zároveň přístup okamžitě online. Řešení přinese úsporu času díky rychlejšímu zpracování dat i vyšší bezpečnost údajů.

Biometrické podpisy se v České republice stávají realitou a pronikají již i do prémiového finančního poradenství. Poradenská společnost Swiss Life Select jako první na trhu finančních služeb přichází s komplexním inovativním tabletovým řešením. Nová aplikace v tabletu nabízí nejen online přípravu analýzy klienta a biometrický podpis, ale i celou řadu profesionálních analytických nástrojů, kalkulaček, statistických dat, grafů z kapitálových trhů a dalších informací pro klienta i poradce. Klient tak bude mít ihned na schůzce možnost získat online srovnání vývoje různých investičních nástrojů a další profesionální informace.

„Aby bylo portfolio finančních produktů správně nastaveno, je nutné se o klientovi dozvědět velké množství osobních údajů i jeho životní plány či investiční profil. Všechna tato data doposud poradci Swiss Life zapisovali do běžného CRM systému. S novou aplikací se informace do systému přepíšou automaticky, navíc k nim má klient okamžitě přístup online. Očekáváme, že celý proces se velmi zrychlí a místo administrativní činnosti budou mít poradci více času na komunikaci s klienty,“ vysvětluje Pavel Manhalter, výkonný ředitel Swiss Life Select.

Na podzim letošního roku uvede Swiss Life novinku do plného provozu. Do konce roku společnost plánuje, že klienti budou prostřednictvím tabletu uzavírat i smlouvy, které v rámci řešení poradce klientovi navrhne. Díky unikátnímu řešení tak bude na podpisy různých druhů finančních produktů od mnoha poskytovatelů stačit jediné zařízení.

Řešení pro Swiss Life Select vyvinula společnost AutoCont CZ. „Projekt výrazně zjednoduší život klientům a zároveň usnadní administrativu finančním poradcům. Klient je schopen informace a data, která poskytne finančnímu poradci, v aplikaci rychle a bezpečně elektronicky podepsat pomocí dynamického biometrického podpisu a má nad nimi plnou kontrolu. Aplikace má zabudovány i kontrolní mechanismy, které předchází běžným chybám, jako jsou překlepy nebo chyby v kontaktech,“ říká Jaroslav Biolek, předseda představenstva společnosti AutoCont CZ.