Praha, 2. května 2023 – Od 1. května 2023 převzal vedení Swiss Life Select Karel Šulc, dlouholetý vrcholný manažer skupiny Swiss Life v České republice. V roli generálního ředitele a předsedy představenstva je jeho klíčovým úkolem pokračovat v digitální transformaci služeb, dokončit rozsáhlé investiční projekty v oblasti informačních systémů a zvyšovat hodnotu značky Swiss Life Select na českém trhu.

Konzultanti Swiss Life Select dlouhodobě staví svůj úspěch na prvotřídní kvalitě poradenství, které se opírá o detailní analýzu finanční situace klienta, analýzu dostupných produktů na trhu a následné kontinuální klientský servis. Společnost, která patří mezi dlouhodobé lídry na českém trhu finančního poradenství, chce v budoucnosti více odkazovat na svou příslušnost k silné švýcarské skupině Swiss Life. Ta má 165letou tradici na evropském finančním trhu a aktuálně spravuje aktiva v hodnotě přesahující 240 mld. švýcarských franků.

karel-sulc-01

„Chceme expandovat a chceme se opírat o zkušenosti Swiss Life. Díky finanční síle naší mateřské firmy již nyní masivně investujeme do rozvoje nových digitálních řešení. Odlišovat se chceme i přístupem ke klientům. Chceme být vnímáni v širším kontextu jako správce majetku klientů, který jim poskytuje komplexní služby,“ řekl Karel Šulc, generální ředitel Swiss Life Select.

Jednou z priorit Karla Šulce je i prohlubování spolupráce mezi konzultanty Swiss Life Select a makléři z dceřiné realitní společnosti Swiss Life Select Reality. V minulosti patřila společnost k prvním, které nabídly klientům komfort realitních transakcí a souvisejících finančních operací pod jednou střechou.

„Z pohledu klienta je ideální, když jedna skupina zajišťuje nejen prodej či pronájem nemovitosti, ale také její úvěrové financování nebo naopak investování nabytých volných finančních prostředků. Věřím, že máme ve spolupráci makléřů a finančních konzultantů historický náskok. Díky rozvoji digitálních technologií chceme makléřům i konzultantům ve skupině Swiss Life Select pomoci v budoucnosti ještě lépe poskytovat služby jejich klientům,“ dodal Karel Šulc.

Karel Šulc (58) pracuje ve společnosti Swiss Life Select Česká republika od roku 2008. Stál za vznikem unikátní divize Medical. Od března 2018 byl generálním ředitelem Swiss Life Select Česká republika s.r.o., po akvizici Fincentra švýcarskou skupinou Swiss Life se stal zástupcem generálního ředitele a místopředsedou představenstva Fincentrum & Swiss Life Select a.s. Karel Šulc vystudoval technickou kybernetiku na ČVUT v Praze.

V čele Swiss Life Select vystřídal Karel Šulc Petra Jarůňka, který nejvyšší vedení firmy opustil ze zdravotních důvodů a nyní působí jako poradce generálního ředitele.

Swiss Life Select je přední finančněporadenskou společností v České republice, která poskytuje komplexní finanční služby té nejvyšší kvality. Je součástí švýcarské finanční skupiny Swiss Life, předního poskytovatele finančních řešení v Evropě s tradicí již více než 165 let. Skupina spravuje aktiva v hodnotě více jak 240 mld. CHF, spolupracuje se 17 000 profesionálními finančními konzultanty a stará se o finance více než 4 milionů klientů. Akcie společnosti Swiss Life jsou obchodovány na burze v Curychu a jsou rovněž zařazeny do hlavního indexu SLI (Swiss Leader Index), který zahrnuje 20 největších společností obchodovaných na burzách ve Švýcarsku.

Swiss Life Select zveřejňuje každý měsíc hodnoty ukazatele Swiss Life Hypoindex® a čtvrtletně Index českého investora CII750. Dále provozuje odborné portály investujeme.cz a hypoindex.cz.

V případě zájmu o další informace kontaktujte:

Miroslav Beneš
Mobil: +420 603 174 347
E-mail: miroslav.benes@benesgroup.cz

Milan Kříž
Mobil: +420 602 266 316
E-mail: milan.kriz@benesgroup.cz