Nová firma se stává středoevropským lídrem

Necelý rok po akvizici společnosti Fincentrum švýcarskou skupinou Swiss Life dojde ke sloučení aktivit skupiny v České republice pod jednu společnost. Klienti i poradci tak budou benefitovat z širší nabídky služeb, produktů a know-how. Tuzemské společnosti Fincentrum a.s. a Swiss Life Select Česká republika s.r.o. se sloučí k 1. září 2019.

Obě společnosti doposud působily na českém trhu samostatně. Fincentrum je dlouhodobě špičkou komplexního finančního poradenství v oblasti pojištění, investic a úvěrů na bydlení v České republice i na Slovensku. V nich patří k největším zprostředkovatelům na trhu, každoročně sjedná nové hypotéky v objemu podobném středně velkým bankám na českém trhu. Swiss Life Select je naopak známá propracovanou nabídkou investic a služeb s vysokou přidanou hodnotou pro movité klienty. I proto zůstanou obě obchodní značky a poradenské sítě zachovány. Klienti budou moci i po fúzi řešit své finanční potřeby s poradcem, na kterého jsou zvyklí.

„Zachování obou značek na českém trhu, jejich silných stránek i firemní kultury je důležitou zprávou především pro poradce obou společností. Díky švýcarskému akcionáři s více než 160letou tradicí a silným kapitálem máme šanci vytvořit poradcům zázemí, které nemá v České republice konkurenci,“ uvedl Filip Duchoň, generální ředitel společnosti Fincentrum.

„Naší ambicí je, aby nově vzniklá společnost hrála prim v celém středoevropském regionu. I proto spoléháme na zkušené poradce a jsme připraveni vytvořit pro ně takové podmínky, které je budou motivovat k dalšímu profesnímu růstu. Swiss Life bude v rámci regionu CEE nadále investovat do inovativních řešení s přínosem pro klienty i poradce,“ doplnil Karel Šulc, generální ředitel Swiss Life Select Česká republika.

Společnost Fincentrum současně oznámila změny ve své obchodní síti. Ke konci července ukončila spolupráci se třemi zemskými řediteli, kteří jednali proti zájmům společnosti Fincentrum. Tito ředitelé usilovali o odvedení části poradenské sítě a ztratili důvěru managementu i akcionáře společnosti.

„Ukončení spolupráce s kolegy, kteří se větší či menší měrou podíleli na růstu Fincentra v posledních letech, mě lidsky velmi mrzí. Nemůžeme však akceptovat snahu o dosažení krátkodobého zisku malé části obchodní sítě na úkor poradců, kteří se snaží každý den hledat ta nejlepší řešení pro naše klienty. Je naší odpovědností vůči klientům, ostatním poradcům i našim obchodním partnerům nastavit podmínky tak, aby byly férové pro všechny,“ uvedl k razantním změnám v poradenské síti Fincentra Filip Duchoň.

Skupina Swiss Life je lídrem finančního poradenství ve střední a východní Evropě. Nově vzniklá společnost Fincentrum & Swiss Life Select a.s. přinese s podporou silného akcionáře klientům i poradcům v České republice výhody v podobě inovativních řešení, technologických novinek a světových produktů.