Klobouk v 50 % slevě, boty dokonce o 70 % levnější či dvě másla za cenu jednoho. Zní to lákavě, že? Pokud je sleva skutečná a věci opravdu potřebujete, vyplatí se je koupit. Ale otázka je, co se potom stane s ušetřenými penězi.

Familien

Obchodníci lákají na různé slevy a často pro vás může být tato nabídka výhodná. Ale nejprve dobře zvažte, zda věc skutečně potřebujete, neboť jak se říká, peníze musíte nejvíce chránit sami před sebou.

Pokud si však uděláte radost koupí akčního zboží, myslete na to, že sleva by se měla projevit v osobních financích, jinak efekt zlevněného zboží zmizí velmi rychle.

Například rozlišujte zboží, které nakupujete pravidelně, od toho, které nakupujete zřídka a které jste předtím ještě nekoupili.

Chcete-li více rad, jak spořit, oslovte zkušeného finančního konzultanta. Ten zhodnotí vaši situaci a navrhne vám řešení, které vám pomůže žít život dle vlastních představ.

Přesunout plnou výši slevy do úspor má význam tehdy, když je výdaj na dané zboží započítán do plánovaných běžných výdajů. Rovněž to dává smysl u dražších výrobků s vyšší kvalitou, protože úspora vznikne díky delší trvanlivosti, takže není nutná častá koupě.

Při nákupech, které vás zlákaly pouze slevou a ne zkušenostmi s výrobkem, dejte stranou polovinu úspory.

A přestože nepůjde o výrazný nárůst částky na spořicím účtu, pravidelností se můžete dostat k zajímavým částkám. Ty potěší v případě, kdy byste potřebovali využít povoleného přečerpání nebo by vám chyběly peníze na splátku kreditní karty.

Kontaktujte nás

Vyplňte kontaktní formulář a my se vám ozveme s řešením, díky kterému si můžete splnit vaše sny.

Informace o zpracování osobních údajů. *

Vyskytla se chyba. Prosím, zkuste to později.

Privatbankiers

Blog

Makroekonomické změny vyvolávají otázku, kam výhodně s penězi

V posledních letech jsme byli svědky období výrazně zvýšené inflace a vyšších úrokových sazeb, které představovaly hrozby pro finanční trhy i osobní finance. Dnes můžeme sledovat první signály naděje na návrat ke stabilnějším ekonomickým podmínkám. Důležitým faktorem této změny je politika České národní banky, která již nějakou dobu udržuje vyšší úrokové sazby, aby tlumila inflační tlaky. Záměry ČNB se vyplatily a inflace postupně směřuje k inflačnímu cíli stanovenému na úrovni dvou procent. Tento vývoj je bezesporu pozitivní zprávou pro českou ekonomiku a zároveň přináší úlevu střadatelům, jejichž úspory již nebudou tak výrazně devalvovány inflací.

Číst více
Buttler1

Blog

Myslet penězi: Rozhovor s Monikou Bütler o nezávislosti, rozhodování a finančním vzdělávání

Monika Bütler je považována za jednu z nejvlivnějších ekonomek ve Švýcarsku. Podívejme se na příklady, proč je výpočet pravděpodobnosti základem mnoha rozhodnutí, která pravidla nám usnadňují život a jaké bylo její nejlepší finanční rozhodnutí.

Číst více
Listicle_Longevity_Startups_Aufmacherbild_1

Dlouhověkost

10 start-upů, které se snaží prodloužit lidský život

Problematika dlouhověkosti zažívá rozmach a vědci jsou velmi blízko k průlomovým objevům v různých oblastech. Podívejme se na deset inovativních začínajících firem, které pracují na revolučních technologiích, produktech a službách.

Číst více