Klobouk v 50 % slevě, boty dokonce o 70 % levnější či dvě másla za cenu jednoho. Zní to lákavě, že? Pokud je sleva skutečná a věci opravdu potřebujete, vyplatí se je koupit. Ale otázka je, co se potom stane s ušetřenými penězi.

Familien

Obchodníci lákají na různé slevy a často pro vás může být tato nabídka výhodná. Ale nejprve dobře zvažte, zda věc skutečně potřebujete, neboť jak se říká, peníze musíte nejvíce chránit sami před sebou.

Pokud si však uděláte radost koupí akčního zboží, myslete na to, že sleva by se měla projevit v osobních financích, jinak efekt zlevněného zboží zmizí velmi rychle.

Například rozlišujte zboží, které nakupujete pravidelně, od toho, které nakupujete zřídka a které jste předtím ještě nekoupili.

Chcete-li více rad, jak spořit, oslovte zkušeného finančního konzultanta. Ten zhodnotí vaši situaci a navrhne vám řešení, které vám pomůže žít život dle vlastních představ.

Přesunout plnou výši slevy do úspor má význam tehdy, když je výdaj na dané zboží započítán do plánovaných běžných výdajů. Rovněž to dává smysl u dražších výrobků s vyšší kvalitou, protože úspora vznikne díky delší trvanlivosti, takže není nutná častá koupě.

Při nákupech, které vás zlákaly pouze slevou a ne zkušenostmi s výrobkem, dejte stranou polovinu úspory.

A přestože nepůjde o výrazný nárůst částky na spořicím účtu, pravidelností se můžete dostat k zajímavým částkám. Ty potěší v případě, kdy byste potřebovali využít povoleného přečerpání nebo by vám chyběly peníze na splátku kreditní karty.

Kontaktujte nás

Vyplňte kontaktní formulář a my se vám ozveme s řešením, díky kterému si můžete splnit vaše sny.

Informace o zpracování osobních údajů. *

Vyskytla se chyba. Prosím, zkuste to později.

SL_Garden_Family_DSC6018_v05_m

Rodinný život

Realitní trh se probouzí – příležitost pro vás

Aktuální vývoj na českém realitním trhu hovoří jasně – časy, kdy ceny nemovitostí prudce klesaly, jsou za námi. Byla doba, kdy jsme byli v závěru roku 2022 svědky i mezičtvrtletního poklesu o 2,2 %. Ale ten čas je pryč. Nyní se trh s nemovitostmi probouzí k životu a roste množství těch, kteří hledají svůj vysněný nový domov.

Číst více
SL_Affluent_Customers_DSC6781_v01

Dlouhověkost

Novinky v důchodech

Česká vláda v průběhu května letošního roku představila změny v zákoně o důchodovém pojištění. Tento konkrétní zákon (zákon č. 270/2023 Sb, kterým se mění zákon č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění), schválila poslanecká sněmovna a 1. září 2023 podepsal prezident, začal platit s účinností od 1. října 2023.

Číst více
Töpferei

Investiční poradna

Pár rad, jak se stát milionářem

Znáte to. Od dětství na sobě pracujete. Čtete knihy, vzděláváte se více než vaši vrstevníci, abyste vynikali v tom, co vás naplňuje. Po škole však zpravidla přijde realita zaměstnání a zařazení do střední třídy, ve které většina z nás prožije celý život. V lepších časech s možností dopřát si i dražší rodinnou dovolenou, v horších s nejistotou vyšších výdajů a pod tlakem hypotéky.

Číst více