Pandemie koronaviru zatím na hypoteční trh nedolehla. Objemy poskytnutých hypoték po slabém lednu opět vzrostly a téměř atakují objemy se silného roku 2018. Průměrná úroková sazba hypoték podle Fincentrum Hypoindexu pokračovala v mírném růstu.

Průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů podle ukazatele Fincentrum Hypoindex kontinuálně roste od ledna letošního roku. Přestože Česká národní banka (ČNB) v březnu dvakrát snížila základní úrokovou sazbu z 2,25 procenta na jedno procento, průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů pokračovala v růstu. V březnu ale růst oproti únoru zpomalil, průměrná úroková sazba hypoték vzrostla pouze o dva bazické body na 2,44 procenta.

„U průměrné úrokové sazby hypotečních úvěrů pokračuje stoupající trend posledních měsíců. Naopak průměrná výše poskytnutého hypotečního úvěru se po sedmi měsících zastavila a došlo i k lehkému poklesu její hodnoty na stávajících 2 546 560 korun,“ uvedl Jiří Sýkora, specialista oddělení produktového managementu společnosti Fincentrum & Swiss Life Select.