Seberealizace znamená pro každého něco jiného. Ale co znamená pro vás? Zjistěte, jaký typ jste vy a co pro vás znamená vést život podle vlastních představ.

Seberealizace nás všechny ovlivňuje. Setkáváme se s ní jak v profesním, tak osobním životě. Pro některé znamená budovat vlastní hnízdo. Pro jiné to není nic víc než svoboda. Jiní seberealizaci spojují  více s volným časem, spontánností či flexibilitou. Seberealizace není jedna, ale je rozmanitá jako sám život.

Chtěli byste zjistit, jaký typ seberealizace je vám nejbližší? Pusťte se do našeho testu.

header_pflanzen

Iniciátor
„Hodně pracuj, hodně se bav!“

Typický iniciátor má jasnou vizi, a ještě silnější vůli. Místo nahodilého procházení životem, se žene za svými cíli a svými výsledky. Strach? Nezná. Status a pýcha ho pohání k výkonům s velkou dávkou kuráže. Každý, kdo chce žít podle svých představ jako iniciátor, je oddán svým cílům a to i v případě, že se to občas setká s odporem.

header_wandern

Vyvažovač zájmů
„Jeden za všechny, všichni za jednoho!“

Sbohem egoisme, sbohem dominance! Vyvažovači přijímají odpovědnost za své blízké a řídí se principem tolerance. Společnost pro ně představuje příležitost pro jejich vlastní sebeurčení. Vyvažovači berou seberealizaci jako úspěšnou souhru osobních zájmů.

header_auto

Ochutnávač zážitků
„Život je cesta objevování!“

Zvědavost, svoboda a kreativita jsou základem seberealizace pro ochutnávače. Prostě se vzdejte odpovědnosti, dopřejte si touhu bez omezení a jen žijte – je to krásný nápad. Náhlé změny směru nejdou vyloučit. Naopak: jste to vy, kdo vytváří život.

header_huehner

Svrchovaný
„Ten, kdo přebírá odpovědnost a má vliv.“

"Co se má stát, to se stane?" Toto rčení není pro svrchované. Oni si raději berou život do vlastních rukou. Vše ostatní by je činilo závislými na ostatních, a to odporuje jejich seberealizaci. Rozhodnutí jsou důležitá a neberou se na lehkou váhu. Nemá to nic společného s malicherností, jde o odpovědnost za život.

Nový test od Swiss Life Select

Nyní odpovězte na těchto 13 obrázkových otázek. Rozhodujte se nezávisle, nehledě na vaší momentální finanční situaci, nebo jiná omezení. Pokud se nebudete moci rozhodnout, vyberte obrázek, který je vám nejbližší.

Jak test vznikal

Tento test byl vyvinut ve spolupráci se start-upem Joixes. Roky výzkumu ukázaly, že osobní vkus říká hodně o typu člověka, jeho chování a způsobu, jakým dělá věci. Na základě tohoto poznání byly snímky vyhodnoceny v širokém průzkumu a několikrát testovány. Pomocí jednoduchého a zábavného testu můžeme i vy zjistit, jaký typ seberealizace je vám nejbližší.

Vaše seberealizace – naše rada

Život je barevný. A seberealizace je stejně rozmanitá - pro každého znamená něco jiného. Naše dlouhodobě zkušenosti se správou osobních financí nám pomáhají porozumět individuálním potřebám a nabízet vhodná řešení pro každého, kdo chce vést život podle vlastních představ. Pro život, který si sami určí - dnes i v budoucnu.

Mohlo by vás zajímat

Dlouhověkost

Do penze odejdu, až budete chtít

Číst více

Mladá generace

Nemusíte být nutně zaměstnaní na plný úvazek

Číst více

Rodinný život

Home office: Rovnováha mezi prací a rodinou

Číst více