Swiss Life – pro delší život podle vlastních představ

Pokroky v medicíně, technologii a vzrůstající povědomí o přínosech zdravějšího životního stylu umožňují mnoha Evropanům kvalitně žít až do věku více než 80 nebo 90 let. Společenské a hospodářské důsledky tohoto vývoje se však velmi podceňují.

Swiss Life se zabývá otázkou „delšího života podle vlastních představ“, kterou chce veřejně komunikovat. V současné době se na dlouhověkost často pohlíží negativně, a to především z hospodářského hlediska, navzdory celé řadě výhod pro jednotlivce i společnost, které tento trend nabízí.

Většina Evropy je špatně připravena čelit výzvám stárnoucích populací a je potřeba usilovat o větší zapojení starších občanů.

Všechny

birkin Aufmacher

Dlouhověkost

„Důležité věci v životě ženy se odehrávají ve čtyřiceti letech“

Jane Birkin se v šedesátých letech proslavila svým duetem „Je t'aime … moi non plus“, který nazpívala se Sergem Gainsbourgem. Její deníkové zápisky z této doby vypovídají o úzkostech nejisté ženy. Přinášíme vám rozhovor s touto módní ikonou o posedlosti krásou, nedostatku sebevědomí a její dlouhé cestě za nezávislostí.

Read more
t-c-boyle_1

Dlouhověkost

"Život je výsledkem souhry okolností"

Lidské sebeurčení je ústředním tématem díla autora bestsellerů T.C. Boyla. Nyní se na ně dívá jinak než na počátku své kariéry. Přinášíme vám rozhovor s tímto sedmdesátiletým literárním rebelem.

Read more
goodall-header

Dlouhověkost

„Je důležité být optimistický”

Jane Goodallová již jako mladá žena zásadně změnila způsob, jakým uvažujeme o primátech – a také o nás samotných jako lidských bytostech. Výsledky svého výzkumu musela obhajovat před vědeckými autoritami.

Read more
Reinhold Messner Everet

Dlouhověkost

„Ztratili jsme kuráž“

Reinhold Messner strávil svůj život tím, že se vydával tam, kam lidé vlastně nepatří: na osmitisícové vrcholy, Antarktidu, poušť… Odkud pramení jeho touha po svobodě? A jak se s tím vypořádává teď, když je starší?

Read more

Vyskytla se chyba. Prosím, zkuste to později.