Je levnější než běžný spotřebitelský úvěr, ale zároveň bývá o něco dražší než klasická hypotéka na pořízení nemovitosti. Americkou hypotéku můžete využít např. na pořízení vybavení bytu nebo na nákup automobilu.

 • Finanzen.svg

  Až 10 mil. Kč

  si můžete půjčit na cokoliv s nízkým úrokem.

 • Sparen.svg

  Až na 20 let

  si můžete rozložit splátky úvěru a snížit tím zatížení rodinného rozpočtu.

 • paper-2.svg

  Až 70 % hodnoty nemovitosti

  získáte jako neúčelový úvěr, kterým můžete financovat své potřeby.

Detail produktu

SL_60+_4_ConsultantPicnic_0298_3C

Výše americké hypotéky

Americkou hypotéku můžete čerpat až do výše 70 % hodnoty zastavené nemovitosti. Výše úvěru se pohybuje od 150 tis. Kč do 10 mil. Kč. Peníze z americké hypotéky můžete využít skutečně na cokoliv.

SL_50+_Leisure_Spazieren_043

Splácení americké hypotéky

Banky zpravidla omezují splatnost americké hypotéky na 20 let. Nejčastěji je americká hypotéka splácena anuitní splátkou, která je stálá po celé období fixace úrokové sazby a v jejímž rámci se mění poměr zaplacených úroků a splátky jistiny.

Úroková sazba

Úroková sazba americké hypotéky je o něco vyšší než úroková sazba klasického hypotečního úvěru na pořízení vlastního bydlení či na investici do nájemního bytu. Zároveň je ale nižší než úrokové sazby spotřebitelských úvěrů nezajištěných nemovitostí. Úroková sazba americké hypotéky je o něco vyšší než úroková sazba klasického hypotečního úvěru na pořízení vlastního bydlení či na investici do nájemního bytu. Zároveň je ale nižší než úrokové sazby spotřebitelských úvěrů nezajištěných nemovitostí.

Předčasné splacení americké hypotéky

Americkou hypotéku můžete bezplatně splatit na konci fixace úrokové sazby, kdy vám banka nabídne nové podmínky pro další období fixace. S poplatkem ve výši do 1 % z objemu mimořádné splátky můžete americkou hypotéku předčasně splatit celou či z části kdykoliv.

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme a pomůžeme přímo na klientské lince 800 80 40 30 nebo nám na sebe zašlete kontakt a my se vám ozveme co nejdříve.

Naši partneři

V oblasti amerických hypoték spolupracujeme s těmito hypotečními bankami: Česká spořitelna, Hypoteční banka, Komerční banka, Raiffeisenbank, UniCredit Bank, MONETA Money Bank, mBank, Oberbank AG.

Produktové články

Blog

Stagnace cen bytů je u konce, čeká nás růst

Číst více

Blog

Cestovní pojištění: Základní ochrana pro každého cestovatele

Číst více

Blog

Prodáváte nemovitost? Zvolte realitku a výhradní zastoupení. Vyhnete se případným nepříjemnostem.

Číst více

Blog

Vývoj cen nemovitostí v ČR v závislosti na snižování úrokových sazeb hypoték

Číst více

Rodinný život

Daň z nemovitosti a konsolidační balíček

Číst více

Rodinný život

Realitní trh se probouzí – příležitost pro vás

Číst více

Parametry produktu

Splatnost úvěru 5–20 let
Úroková sazba od 6 %
Fixace úrokové sazby 1– 5 let nebo variabilní
Výše úvěru až 70 % zástavní hodnoty nemovitosti

Časté otázky

Americká hypotéka nemusí být vždy výhodnější než klasický spotřebitelský úvěr. Důvodem jsou vyšší náklady na sjednání americké hypotéky, kdy je třeba založit zástavní právo ve prospěch banky v katastru nemovitostí. Americká hypotéka se tak vyplatí především u vyšších objemů úvěrů.

Hypoteční banky pro poskytnutí hypotéky požadují být uvedeny jako první zástavní věřitel v pořadí. I když máte svůj dům zastavený na nižší část úvěru, nová banka vám americkou hypotéku neposkytne. Můžete ale zvážit navýšení vaší klasické hypotéky a z vyčerpaných peněz financovat další potřeby. S ideálním nastavením úvěrového mixu vám poradí náš úvěrový specialista.

Tip

Chcete americkou hypotékou financovat pořízení nového automobilu? Zvažte i další možnosti a poraďte se s úvěrovým specialistou, zda pro vás není vhodnější jiný způsob financování vozu.

Privatbankiers

Mám zájem o více informací

Napište nám a získejte optimální řešení přímo pro vás.