Cestování je dobrodružstvím plným nečekaných zvratů. Ať už plánujete dovolenou za hranicemi nebo jen krátký výlet do sousedního města, může se stát, že se ocitnete v situaci, kterou jste nečekali. A právě zde vstupuje do hry cestovní pojištění.

Odpovídáme za své činy

A to nejen za vědomé, ale i za to, co způsobíme z nedbalosti či shodou nešťastných náhod. Na dovolené se dostáváme do nového a často neznámého prostředí a s tím se zvyšuje i pravděpodobnost poškození cizích věcí, či dokonce ohrožení zdraví druhých. A pokud způsobíme jakoukoli škodu, musíme ji nahradit.

Cestovní pojištění je primárně finanční ochrana, která vám poskytuje pomoc v případě nečekaných událostí během cestování. Může zahrnovat různé typy krytí, jako jsou lékařské výlohy v zahraničí, ztráta zavazadel, zrušení cesty nebo dokonce evakuace v případě mimořádných událostí. Kromě finanční ochrany ale může nabídnout i asistenční služby, které se v krizových situacích mohou hodit.

Proč je důležité mít cestovní pojištění? 

Lékařská péče: Pokud onemocníte nebo se zraníte během cesty, mohou být lékařské výlohy v zahraničí velmi vysoké. Cestovní pojištění vám pomůže pokrýt tyto náklady a zajistí vám kvalitní lékařskou péči.

Ztráta nebo poškození zavazadel: Ztráta zavazadel je jednou z nejčastějších komplikací během cestování. Cestovní pojištění vám pomůže nahradit ztracené nebo poškozené zavazadlo, což vám ušetří stres i peníze.

Zrušení cesty: Někdy se může stát, že musíte svou cestu zrušit z důvodu nemoci, úmrtí nebo jiných naléhavých situací. Cestovní pojištění vám umožní získat zpět částku, kterou jste investovali do cesty.

Nouzová evakuace: V extrémních situacích, jako jsou přírodní katastrofy nebo politické nepokoje, může být potřeba nouzová evakuace. Cestovní pojištění vám poskytne pomoc s organizací a financováním této evakuace.

Ochrana proti odpovědnosti: Během cesty se může stát, že způsobíte škodu někomu jinému. Cestovní pojištění vám poskytne krytí pro případ, že se taková situace vyskytne, a chrání vás před finančními náklady spojenými s právními procesy.

Klid mysli: Možná nejdůležitější výhodou cestovního pojištění je klid mysli. Vědomí, že jste chráněni před různými riziky, vám umožňuje cestovat s větším klidem a bez stresu z toho, co by se mohlo stát. 

Jak si vybrat správné cestovní pojištění?

Při výběru cestovního pojištění je důležité zvážit několik faktorů:
Typ cesty: Zvažte, kam a jak často cestujete. Existují speciální druhy pojištění pro dlouhodobé cesty, dobrodružné aktivity nebo podnikání.

Rozsah krytí: Zkontrolujte, jaké konkrétní události jsou kryty pojištěním a jaká je maximální výše náhrady.

Zdravotní podmínky: Pokud máte zdravotní potíže, zjistěte, zda jsou pokryty vaše současné stavy a léky.

Cena a hodnota: Porovnejte ceny a krytí různých pojišťoven a zvolte tu, která nabízí nejlepší poměr cena/výkon.

Cestovní pojištění je investice do vašeho klidu a bezpečí během cestování. Ať už cestujete na dovolenou, služební cestu nebo poznávat nová místa, může vám poskytnout ochranu a jistotu, že jste připraveni na všechny příležitosti, které cestování přináší.

Pojišťovny nabízejí pojištění odpovědnosti jako samostatný produkt i jako připojištění k dalším pojistkám. Nejčastěji se prodává v rámci pojištění domácnosti, ale bývá též součástí cestovního pojištění.

Samostatné pojistky zpravidla mívají možnost vyšších pojistných limitů, a poskytují tak vyšší pojistnou ochranu. Pojištění, které je součástí jiných produktů, má také své výhody. V rámci cestovního pojištění kupříkladu kryje škody způsobené v destinaci, pro které je sjednáno samotné cestovní pojištění. Pokud nemá domácnost sjednané pojištění odpovědnosti jako samostatnou pojistku, mělo by být přidáno jako připojištění k pojištění domácnosti. 

Safety and life insurance concept - six hands assembling a colourful umbrella sheltering many people icons drawn on white papers.

A pojištění vaší nemovitosti … už jste ho aktualizovali?
Abyste mohli žít život podle svých představ, je potřeba mít dobrou pojistnou ochranu pro nenadálé události. Vysoká inflace přitom zdražila prakticky vše. Jestli jste ještě své pojistky neaktualizovali, nejspíš neodpovídají současným podmínkám a cenám.

Chcete si sjednat výhodné cestovní pojištění? Kontaktujte nás.

Informace o zpracování osobních údajů. *

Vyskytla se chyba. Prosím, zkuste to později.

Housing price rising up, real estate or property growth concept, businessman running on rising green graph on house roof.

Blog

Stagnace cen bytů je u konce, čeká nás růst

Období stagnace cen na českém realitním trhu je u konce, jak dokládá prudký nárůst poptávky po nových bytech v Praze v prvním čtvrtletí letošního roku. S prodejem přibližně 1600 bytů, což představuje nárůst o 23 % oproti předchozímu čtvrtletí a dokonce o 146 % ve srovnání s loňským rokem, se trh rychle vzpamatovává. Tento vzestup je podpořen snížením úrokových sazeb a lepší dostupností hypoték, i když průměrná nabídková sazba hypoték zůstává nad úrokovou sazbou České národní banky.

Číst více
Pensionäre

Dlouhověkost

Doplňkové penzijní spoření a blížící se termín druhé změny

Tvorba rezervy na penzi je klíčovým finančním cílem, který od samotného počátku vyžaduje správná rozhodnutí. Letošní rok 2024 je rokem velkých změn v oblasti penzijních produktů. Od 1. ledna již většina novinek platí, ale od 1. července se chystají další.

Číst více
SL_Interview_Ulrich_Walter_cover

Blog

Ulrich Walter: «Nevědomost produkuje strach»

Německý fyzik a bývalý vědecký astronaut Prof. Dr. Ulrich Walter se od své vesmírné mise snaží přiblížit robotiku a umělou inteligenci široké veřejnosti. V tomto rozhovoru nám prozradí, kolik inteligence má umělá inteligence a jestli mohou roboti schválně, tedy vědomě lhát. Dozvíte se také, jak může servisní robotika usnadnit nezávislý život ve stáří.

Číst více
Vývoj cen nemovitostí

Blog

Prodáváte nemovitost? Zvolte realitku a výhradní zastoupení. Vyhnete se případným nepříjemnostem.

Prodej či nákup nemovitosti představuje jednu z nejvýznamnějších životních událostí, která je často spojena s emocemi a rizikem chyby v důsledku nedostatku zkušeností. Proto je nezbytné vyhledat profesionála z oblasti realit, který vás celým procesem provede a bude navigovat správným směrem.

Číst více
Vaisova rozhovor

Blog

Monika Vaisová

Monika Vaisová pochází ze Slovenska. Má ekonomické vzdělání, vystudovala VŠE v Praze obor finance. V roce 2022 získala titul Master of Financial Planing na VŠFS. Má za sebou bohaté zkušenosti v korporátním prostředí bank. Pojďme tedy nahlédnout pod pokličku a zeptat se na detaily z jejího osobního i pracovního života.

Číst více
Geschäftskunden

Investiční poradna

Investice roku 2023: Přehled nejúspěšnějších investičních fondů

Prestižní událost Investice roku 2023 představuje platformu pro srovnání a ocenění retailových fondů v ČR. Již počtrnácté byly vyhlášeny nejlepší fondy podle dlouhodobě neměnných kritérií, což přináší cenné poznatky o domácím investičním trhu. Výsledky umožňují zákazníkům sledovat aktuální dění na investičním trhu a mohou být pomocníkem při investičním rozhodování. Přečtěte si celý článek a získejte přehled o investičním trhu.

Číst více