Stavební spořitelny nabízejí vedle úvěrů zajištěných nemovitostí i nezajištěné úvěry, které jsou vhodné zejména na opravy a rekonstrukce bytu či rodinného domu. Řádný úvěr ze stavebního spoření je potřeba včas naplánovat, překlenovací či meziúvěr získáte téměř na počkání.

 • SL_Icon_Ausgaben.svg

  2 000 Kč

  je maximální částka státního příspěvku stavebního spoření.

 • Sparen.svg

  20 000 Kč

  je optimální výše ročně naspořených peněz pro získání nároku na maximální částku státního příspěvku.

 • Finanzen.svg

  3 procentní body

  představují nejvyšší možný rozdíl mezi úrokovou sazbou ze spoření a z řádného úvěru ze stavebního spoření.

Detail produktu

Eigenheim

Řádný úvěr ze stavebního spoření

Získání řádného úvěru ze stavebního spoření je třeba dobře naplánovat. Musíte splnit tři základní podmínky: spořit alespoň dva roky, naspořit podle podmínek stavební spořitelny alespoň 10 až 40 % cílové částky a dosáhnout dostatečně vysokého hodnoticího čísla. Jakmile tyto podmínky splníte, poskytne vám stavební spořitelna úvěr s předem určenou úrokovou sazbou, kterou máte uvedenou ve smlouvě o stavebním spoření.

sl_50+_weiterbildung_0220

Překlenovací úvěr

Překlenovací úvěr (či meziúvěr) ze stavebního spoření slouží k „překlenutí“ doby od uzavření smlouvy o stavebním spoření po získání nároku na řádný úvěr. Můžete ho získat hned po uzavření spořicí smlouvy. Překlenovací úvěr má určitá specifika. V prvé řadě ho nesplácíte. Platíte pouze úroky a vedle úvěru „dospořujete“ na spořicí účet stavebního spoření, dokud nezískáte nárok na řádný úvěr.

Cílová částka

Cílová částka je základní parametr stavebního spoření. Stanovit si ji můžete téměř libovolně, ovšem musí být dostatečně velká na to, aby se do ní vešly naspořené prostředky, státní příspěvky, úroky z nich a zamýšlený úvěr. Cílovou částku volte pečlivě, neboť je-li příliš vysoká, je stavební spoření drahé a ztrácí svou výhodnost.

Úroková sazba

Úroková sazba z řádného úvěru ze stavebního spoření je pevná po celou dobu splácení úvěru. Může být maximálně o 3 procentní body vyšší, než jakou vám dala stavební spořitelna na spořicí část stavebního spoření. U překlenovacího úvěru nabízejí stavební spořitelny nejčetněji fixaci úrokové sazby na 3 roky nebo na 6 let.
 

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme a pomůžeme přímo na klientské lince 800 80 40 30 nebo na sebe zašlete kontakt a my se vám ozveme co nejdříve.

Naši partneři

V oblasti stavebního spoření spolupracujeme s těmito stavebními spořitelnami: Stavební spořitelna České spořitelny, Modrá pyramida, MONETA Stavební Spořitelna.

Produktové články

Blog

Stagnace cen bytů je u konce, čeká nás růst

Číst více

Blog

Cestovní pojištění: Základní ochrana pro každého cestovatele

Číst více

Blog

Prodáváte nemovitost? Zvolte realitku a výhradní zastoupení. Vyhnete se případným nepříjemnostem.

Číst více

Blog

Vývoj cen nemovitostí v ČR v závislosti na snižování úrokových sazeb hypoték

Číst více

Rodinný život

Daň z nemovitosti a konsolidační balíček

Číst více

Rodinný život

Realitní trh se probouzí – příležitost pro vás

Číst více

Parametry produktu

Splatnost úvěru přibližně 15 let
Úroková sazba od 4 %
Fixace úrokové sazby 3 roky či 6 let, u řádného úvěru po celou dobu splácení
Výše úvěru 100 % cílové částky, u řádného úvěru rozdíl mezi cílovou částkou a naspořenými prostředky

Časté otázky

Ano, můžete. V mnoha případech je to díky státnímu příspěvku i výhodnější. Jediným omezením je vaše celková úvěruschopnost, tedy to, jaké výše úvěrů můžete jako domácnost dosáhnout.

I v případě, že by došlo ke zrušení státního příspěvku ze stavebního spoření, by úvěrové smlouvy zůstaly v platnosti beze změny. Pokud ovšem čerpáte překlenovací úvěr a k němu dospořujete na spořicí části stavebního spoření, mohli byste na něj podle podmínek případného zrušení státního příspěvku ztratit nárok. To závisí i na tom, zda by došlo ke zrušení státního příspěvku pro všechny smlouvy, nebo jen pro nové smlouvy o stavebním spoření.

Tip

Plánujete-li rekonstrukci bytu či rodinného domu a nechcete-li být překvapeni vysokými úroky z budoucího úvěru, uzavřete si včas smlouvu o stavebním spoření s dostatečně vysokou cílovou částkou. S optimálním nastavením stavebního spoření vám pomohou naši úvěroví specialisté.

Privatbankiers

Mám zájem o více informací

Napište nám a získejte optimální řešení přímo pro vás.