Od kdy existuje životní pojištění? Ve které zemi dnes lidé nejvíce investují do pojištění? A víte, kdo má nejdražší pojištění nohou na světě? Udělejte si náš zábavný kvíz – ověříte si své znalosti a současně se dozvíte několik zajímavostí o životním pojištění.

Chcete se dozvědět více informací o životním pojištění, podívejte se na naše stránky

230627_Swisslife_Sustainability_Velo_4040

Dlouhověkost

Změny ve spoření na penzi, které se dotknou všech

V penzi strávíme až třetinu svého života. Je proto klíčové připravit si finanční rezervu, abychom i v důchodovém věku mohli žít život podle svých představ. Spoléhat se však na to, že se o nás finančně postará stát, je krátkozraké a nezodpovědné. Je důležité si uvědomit, že si na život na odpočinku musíme naspořit sami. Existuje řada spořicích a investičních produktů, které k tomu můžeme využít. S jejich výběrem pomůže zkušený finanční konzultant. Od příštího roku se chystá řada novinek v oblasti penzijního spoření, které by vám určitě neměly uniknout.

Číst více
SL_Affluent_Customers_DSC6781_v01

Dlouhověkost

Novinky v důchodech

Česká vláda v průběhu května letošního roku představila změny v zákoně o důchodovém pojištění. Tento konkrétní zákon (zákon č. 270/2023 Sb, kterým se mění zákon č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění), schválila poslanecká sněmovna a 1. září 2023 podepsal prezident, začal platit s účinností od 1. října 2023.

Číst více
sl_50+_beratung_0291

Proč je právě teď investičně zajímavý přesun peněz ze spořicích účtů do dluhopisů?

Díky trendu snižování sazeb Českou národní bankou je pro investory vhodné opustit nástroje peněžního trhu, jako jsou běžné a spořicí účty nebo fondy zaměřující se na repo operace, a tyto peníze investovat do dluhopisů nebo akcií, pokud je tomu nakloněn rizikový profil klienta.

Číst více