Nikdy nevíte, co vás může potkat. Správně nastavené životní pojištění vám a vaší rodině finančně pomůže, abyste i za nepříznivých okolností mohli žít podle vlastních představ.

 • Vitality.svg

  20 000 lidí v produktivním věku

  zemře každý rok. Jejich počet naštěstí dlouhodobě klesá.

 • paper-2.svg

  7 500 invalidních důchodů 3. stupně

  a více přizná každý rok Česká správa sociálního zabezpečení.

 • SL_Icon_Viertel.svg

  100 % sjednané částky

  uhradí pojišťovna v případě dobře nastavených pojistek.

Kvíz: Jste si opravdu jistí? Otestujte si své znalosti o životním pojištění

Detail produktu

SL_30+_spaziergang_016

Životní pojištění

Základem životního pojištění je krytí rizika smrti. Finančně pomáhá pozůstalým překonat těžké životní okamžiky při ztrátě nejdražších blízkých. Součástí dobře nastaveného životního pojištění je i pojištění invalidity a v některých případech je vhodné sjednat i krytí dalších životních rizik, jako je úraz, závažné onemocnění, denní odškodné či ztráta zaměstnání.

SL_30+_beratung_0239

Pojištění invalidity

Pojišťovny nabízejí krytí jak nejzávažnější invalidity 3. stupně, tak mírnějšího 2. a 1. stupně. Při výběru optimální pojistky je ale zásadní hledat takovou, která skutečně kryje hrozící rizika. Cena pojištění je až na posledním místě. Levné pojistky mívají řadu výluk a jsou tak často dobré jen „pro dobrý pocit“. Správně nastavené pojištění kryje také veškeré činnosti a sporty, které rádi provozujete.

Úrazové pojištění

Úraz je příčinou méně než desetiny přiznaných invalidit. Proto by jakákoliv úrazová pojistka měla být pouze doplňkem základního pojištění invalidity. Pojišťovny nabízejí klasické úrazové pojištění, pojištění trvalých následků úrazu či pojištění invalidity následkem úrazu. Váš finanční poradce vám pomůže najít optimální variantu pojištění vhodnou pro vaši situaci.

Pojištění závažných onemocnění

V rámci pojištění závažných onemocnění vyplácí pojišťovna pojistné plnění na základě diagnózy některé ze zahrnutých nemocí. Těch mohou být až desítky. Kvantita ale není vždy rozhodující. Nejčetněji hrozí rakovina, mozková mrtvice či infarkt. Zásadní mohou být ale podmínky pro vyplacení pojistné částky či možnost opakovaných plnění.

Denní odškodné

Pracovní neschopnost či pobyt v nemocnici znamenají poměrně znatelný výpadek příjmu. Pojištění denního odškodného vám ho pomůže nahradit. Pojišťovny umožňují pojistit i ztrátu zaměstnání, které má ale specifické podmínky a je vhodné jen v některých případech. Při dostatečných finančních rezervách domácnosti navíc není potřeba denní odškodné pojišťovat. Poraďte se proto se svým finančním poradcem, zda je pro vás vhodné a jak ho optimálně nastavit.

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme a pomůžeme přímo na klientské lince 800 80 40 30 nebo nám na sebe zašlete kontakt a my se vám ozveme co nejdříve.

Naši partneři

V oblasti životního a úrazového pojištění spolupracujeme s těmito pojišťovnami: Allianz pojišťovna, Colonnade Insurance, Česká podnikatelská pojišťovna, Generali Česká pojišťovna, ČSOB Pojišťovna, Kooperativa pojišťovna, UNIQA pojišťovna.

Produktové články

Blog

Cestovní pojištění: Základní ochrana pro každého cestovatele

Číst více

Quiz

Kvíz: Jste si opravdu jistí? Otestujte si své znalosti o životním pojištění

Číst více

Blog

Na dovolenou do zahraničí jen s kvalitním cestovním pojištěním

Číst více

Blog

Před dovolenou si zkontrolujte pojištění

Číst více

Blog

Autopojištění: Více je často lépe

Číst více

Blog

Inflace ohrožuje i pojištění

Číst více

Parametry produktu

Pojistná částka pevná, klesající
Rozsah pojištění
smrt, úraz, závažná onemocnění, denní odškodné
Územní platnost
svět
Pojistné
odpovídá výši sjednané pojistné částky, riziku a rozsahu krytí

Časté otázky

Rozhodně ano. Sice nemá aktivní příjem, ale vykonává spoustu práce, kterou v případě invalidity či smrti vykonávat nebude moci. Pojistné plnění ze životního pojištění vám pomůže financovat zvýšené náklady.

Investiční životní pojištění není špatný produkt. Může být dokonce výhodnější než klasické rizikové životní pojištění. Na čem ale záleží, je nastavení rizik. Pokud máte pojištění, které kryje potřebná životní rizika, je vaše pojistka v pořádku. Pokud byste měl ale pojištění pouze na investice, může být vhodnější pojistku zrušit, začít krýt rizika a investovat prostřednictvím investičních produktů, které jsou k tomuto účelu vytvořené.

Tip

S růstem majetku vaší domácnosti klesá potřeba pojištění. Proto pro vás může být vhodnější sjednání životního pojištění a pojištění invalidity s klesající pojistnou částkou. Díky jeho nižší ceně budete též moci rychleji rozšiřovat své bohatství.

Privatbankiers

Mám zájem o více informací

Napište nám a získejte optimální řešení přímo pro vás.