Letos si za povinné ručení připlatíme. Ceny náhradních dílů a prací v autoservisech šly totiž za poslední rok nahoru až o 30 %. Důvodem je nejen doznívající pandemie nemoci covid-19, ale také situace na Ukrajině a s ní související zdražování energií, materiálu a lidské práce.

Freizeit

Ačkoli došlo k tak rapidnímu nárůstu cen, pojišťovny zdražily povinné ručení u stávajících smluv v průměru o šest až sedm procent. Nejvíce se zdražení cen povinného ručení projevuje u rizikových skupin klientů. Mezi ně patří převážně mladí řidiči a ti, kteří často bourají.

Na nové podmínky nemusíte přistoupit

Pokud vám přijde od pojišťovny dopis s vyšším pojistným, nemusíte na nové podmínky přistoupit. Smlouvu můžete vypovědět a uzavřít novou. Paradoxně se při sjednání nové smlouvy můžete dostat na nižší pojistné, než jste platili původně. Není důvod, proč platit někomu o mnoho více, než je nezbytné.

Je však dobré si uvědomit, že nejlevnější povinné ručení se automaticky nerovná nejvýhodnější nabídce. Vždy je nutné prostudovat nejen rozsah pojistné ochrany, ale také limity pojistného plnění a připojištění, aby nedocházelo k podpojištění, ke krácení plnění nebo dokonce k úplnému odmítnutí. Zkrátka šetřit na kvalitní pojistce se většinou opravdu nevyplácí.

Finanční konzultant vám pomůže

Pokud vám pojišťovna navýší cenu pojistného za pojištění vozidla, obraťte se na svého finančního konzultanta. Ten má možnost porovnat jednotlivé nabídky na trhu a sjedná vám tu nejvýhodnější.

Vittorio Magnago Lampugnani

Blog

Zahušťování zástavby činí z města lepší místo pro život

Neexistuje žádná alternativa k zahušťování zástavby měst, říká architekt a urbanista Vittorio Magnago Lampugnani. Proto volá spíše po budování městských čtvrtí než internátních sídlišť. Je zastáncem méně regulace a větší tolerance mezi sousedy.

Číst více
SL_KMU_startup_0487

Investiční poradna

Výši úrokových sazeb nezměníte, ale můžete se na ně připravit

Úrokové sazby vzrostly a ještě vzrostou. Dlužníci s tím nic neudělají. Ovšem dlužníci mají jednu velkou výhodu: vědí, kdy se jim změní výše měsíční splátky a můžou se na to připravit.

Číst více
Privatbankiers

Investiční poradna

Finanční portfolio je jako ideální šatník

Umíte si poskládat ideální šatník, ale v případě nákupu finančních produktů už takovou jistotu nemáte? Přitom stačí využít velmi podobný postup a budete mít finanční portfolio složené stejně jako šatník – ideálně.

Číst více
Bohdanem-Wojnarem

Rozhovor s Ing. Bohdanem Wojnarem, bývalým dlouholetým členem představenstva Škoda Auto, a.s.

Rozhovor s Ing. Bohdanem Wojnarem, bývalým dlouholetým členem představenstva Škoda Auto, a.s. a Národní ekonomické rady vlády (NERV). V minulosti působil rovněž jako prezident Sdružení automobilového průmyslu a člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy.

Číst více

0:30

1900x720_mic

Žijte život podle vlastních představ!

Posilujeme naši pozici a u té příležitosti spouštíme novou reklamní kampaň. Podívejte se na náš nový spot! Žijte život podle vlastních představ!

Zhlédnout
Meg_Jay_Header

Za svým snem

Rozhodující je období mezi 20. a 30. rokem života

Žijeme stále déle, ale už nejsme mladí. Období mezi 20. a 30. rokem života bude i nadále utvářet naše životy, říká americká psycholožka a úspěšná autorka Meg Jay. Její výzva vůči dvacetiletým zní: „Vezmi svůj život do svých rukou.“

Číst více