Chrání váš majetek a vybavení bytu či rodinného domu, abyste mohli žít podle vlastních představ i za nepříznivých okolností. Pojištění domácnosti nezabrání požáru či návštěvě zloděje, pomůže ale krýt jejich finanční následky.

 • Eigenheim_klein.svg

  Přes 3 000 vloupání

  ročně řeší Policie České republiky.

 • Vorsorgen.svg

  Přes 5 000 požárů

  v domácnostech ročně hasí Hasičský záchranný sbor České republiky.

 • SL_Icon_Viertel.svg

  100 % škody

  uhradí pojišťovna v případě dobře nastavené pojistky.

Detail produktu

Familien

Co pojištění domácnosti kryje

Pojištění domácnosti kryje škody na vybavení bytu či rodinného domu a na věcech, které jsou uskladněny v bytě či prostorách k uskladnění určených. Zároveň se může vztahovat kupříkladu i na krádež jízdního kola uzamčeného ke stojanu k tomuto účelu určenému. Pojištění domácnosti by měla mít sjednané a správně nastavené každá rodina.

SL_Garden_YoungCouple_DSC5515_v01

Rozsah pojištění

Pojištění domácnosti můžete sjednat v různém rozsahu. Vedle živelních událostí, jakými jsou vichřice, povodeň, požár či pád stromu, si svou domácnost můžete pojistit i proti vloupání či vandalismu. Správně nastavené pojištění domácnosti pomůže ochránit finanční následky nepříznivých okolností. Poraďte se proto se svým finančním poradcem, abyste mohli bydlet podle vlastních představ navzdory neočekávaným škodám.

Pojistná částka

Správně nastavená pojistná částka pojištění domácnosti chrání před rizikem podpojištění. To nastává v případě, kdy je sjednaná pojistná částka nižší než hodnota věcí a vybavení v domácnosti. Při podpojištění pojišťovny krátí pojistné plnění a náhrada škody tak nestačí na pořízení poškozených či odcizených věcí.

Samostatné soubory věcí

Vedle celkové pojistné částky u pojištění domácnosti pojišťovny často uplatňují i dílčí pojistné částky pro „samostatné soubory věcí“. Jedná se zpravidla o věci vysoké hodnoty, které lze snadno odcizit, jako je hotovost, šperky či drobná elektronika. Různý přístup k pojistným částkám cenností a elektroniky může být zásadní při výběru optimální pojistky.

Cena nová, obvyklá a časová

Pojišťovny rozlišují tři způsoby stanovení ceny poškozené či odcizené věci. Cena nová vám zajistí částku, za kterou si vybavení budete moci pořídit nové. Cena obvyklá vám poskytne částku, za kterou si srovnatelnou věc obdobného stáří a opotřebení budete moci koupit „z druhé ruky“. A v případě časové ceny pojišťovna použije pořizovací cenu poškozené či zničené věci, ale tu sníží podle vlastních amortizačních tabulek.

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme a pomůžeme přímo na klientské lince 800 80 40 30 nebo nám na sebe zašlete kontakt a my se vám ozveme co nejdříve.

Naši partneři

V oblasti neživotního pojištění spolupracujeme s těmito pojišťovnami: Allianz pojišťovna, AXA Assistance, Colonnade Insurance, Česká podnikatelská pojišťovna, ČSOB Pojišťovna, D.A.S. pojišťovna právní ochrany, DIRECT pojišťovna, Generali Česká pojišťovna, GrECo JLT Czech Republic, Kooperativa pojišťovna, UNIQA pojišťovna.

Produktové články

Blog

Vývoj cen nemovitostí v ČR v závislosti na snižování úrokových sazeb hypoték

Číst více

Rodinný život

Daň z nemovitosti a konsolidační balíček

Číst více

Rodinný život

Realitní trh se probouzí – příležitost pro vás

Číst více

Investiční poradna

Výši úrokových sazeb nezměníte, ale můžete se na ně připravit

Číst více

Blog

Bytový trh se pomalu vrací k normálu

Číst více

Investiční poradna

Proč nemovitosti nebyly, nejsou ani nebudou investiční jistotou

Číst více

Parametry produktu

Pojistná částka výše hodnoty vybavení domácnosti
Rozsah pojištění
blesk, vichřice, tornádo, povodeň, záplava, požár, pád letadla, pád stromu, vandalismus, krádež, vloupání
Pojistné
odpovídá výši sjednané pojistné částky, riziku a rozsahu krytí
Spoluúčast
zpravidla volitelná

Časté otázky

V prvé řadě záleží na tom, zda pronajímáte byt vybavený, nebo prázdný. V případě prázdného bytu není pojištění domácnosti potřeba, neboť veškeré vybavení bude majetkem vašeho nájemníka. Pokud ale pronajímáte vybavený byt, může být i pojištění domácnosti vhodným řešením. Jinou možností je, když si váš nájemník sjedná pojištění domácnosti sám a případnou výplatu pojistného plnění vinkuluje na vás. Pojišťovna by v takovém případě vyplatila náhradu škody vám.

Cena vybavení domácnosti roste minimálně s inflací. A to má pokrýt nabízená indexace pojištění, v rámci které se zvýší nejen pojistné, ale také pojistná částka, čili maximální částka, kterou pojišťovna v případě pojistné události zaplatí. Pokud byste na indexaci pojištění nepřistoupil, mohlo by hrozit tzv. podpojištění. Při podpojištění pojišťovna krátí pojistné plnění v poměru, v jakém je sjednaná pojistná částka nižší než hodnota vybavení domácnosti. Je-li např. hodnota vybavení domácnosti 500 tis. Kč, ale jste pojištěn jen na 400 tis. Kč, pojišťovna by zkrátila náhradu škody o 20 %.

Tip

Součástí pojištění domácnosti je často i připojištění občanské odpovědnosti. Zeptejte se svého finančního poradce, zda je pro vás dostatečné pojištění odpovědnosti jako součást pojištění domácnosti, nebo je vhodnější sjednat samostatnou pojistku, abyste mohli žít podle vlastních představ i za nepříznivých životních okolností.

Privatbankiers

Mám zájem o více informací

Napište nám a získejte optimální řešení přímo pro vás.