K tomu slouží pojištění nemovitosti. Abyste mohli bydlet podle vlastních představ i v případě nepříznivých okolností, pomůžeme vám vybrat nejvhodnější pojistku vašeho bytu či rodinného domu. Pojištění nezabrání vzniku škody, ale sníží její finanční dopad na váš rodinný rozpočet.

 • Eigenheim_klein.svg

  80 000 pojistných událostí

  ročně řeší české pojišťovny v rámci pojištění nemovitosti.

 • life-belt.svg

  6 rozsáhlých povodní

  zasáhlo Českou republiku jen v tomto tisíciletí. Přibývá též orkánů a objevuje se i tornádo.

 • SL_Icon_Viertel.svg

  100 % škody

  uhradí pojišťovna v případě dobře nastavené pojistky.

Detail produktu

Eigenheim

Co pojištění nemovitosti kryje

Pojištění nemovitosti chrání samotnou stavbu. Pokud vlastníte rodinný dům, byt či jinou nemovitost, je to právě pojištění nemovitosti, které by mělo být jejich součástí. Jedná se o pojištění, které je zásadní pro majitele nemovitostí, aby v případě poškození stavby získali od pojišťovny peníze na její opravu.

SL_Garden_Family_DSC7028_v03

Rozsah pojištění

Pojištění nemovitosti můžete sjednat v různém rozsahu. Kromě živelních událostí, jako je vichřice, povodeň, krupobití, požár či pád stromu si svůj byt či rodinný dům můžete pojistit i proti vandalismu. Ovšem i nastavení živelních rizik se liší. Proto se poraďte s pojišťovacím specialistou, aby vaše pojištění nemovitosti krylo veškerá rizika, která vaší nemovitosti hrozí.

Povodeň, nebo záplava?

Není velká voda jako velká voda. Stojí-li váš rodinný dům v povodňové zóně, může být riziko povodně nepojistitelné nebo si za něj pojišťovna nechá citelně připlatit. Naopak riziko záplavy může i tak nabídnout za standardní cenu. Jak povodeň, tak záplava způsobují poškození stavby vodou. Rozdíl je v tom, co velkou vodu způsobilo. Při povodni se voda vylije z vodního toku (z řeky, potoka, jezera…), zatímco záplavu způsobují přílivové srážky.

Pozor na podpojištění

Podpojištění nastává v situaci, kdy je sjednaná pojistná částka nižší než stavební hodnota nemovitosti. Pojišťovny v takovém případě krátí pojistné plnění ve stejném poměru, v jakém je pojistná částka ke stavební hodnotě pojištěné stavby. Pokud je například stavba v hodnotě 10 mil. Kč pojištěna na 7 mil. Kč, zkrátí pojišťovna vyplacené pojistné plnění o 30 %. Pojišťovny zpravidla tolerují nízké podpojištění (nejčastěji do 15 %), kdy ke krácení pojistného plnění nepřistupují. V případě totální škody ale i pak vyplatí pouze sjednanou pojistnou částku a ne hodnotu stavby.

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme a pomůžeme přímo na klientské lince 800 80 40 30 nebo nám na sebe zašlete kontakt a my se vám ozveme co nejdříve.

Naši partneři

V oblasti neživotního pojištění spolupracujeme s těmito pojišťovnami: Allianz pojišťovna, AXA Assistance, Colonnade Insurance, Česká podnikatelská pojišťovna, ČSOB Pojišťovna, D.A.S. pojišťovna právní ochrany, DIRECT pojišťovna, Generali Česká pojišťovna, GrECo JLT Czech Republic, Kooperativa pojišťovna, UNIQA pojišťovna.

Produktové články

Blog

Stagnace cen bytů je u konce, čeká nás růst

Číst více

Blog

Cestovní pojištění: Základní ochrana pro každého cestovatele

Číst více

Blog

Prodáváte nemovitost? Zvolte realitku a výhradní zastoupení. Vyhnete se případným nepříjemnostem.

Číst více

Blog

Vývoj cen nemovitostí v ČR v závislosti na snižování úrokových sazeb hypoték

Číst více

Rodinný život

Daň z nemovitosti a konsolidační balíček

Číst více

Rodinný život

Realitní trh se probouzí – příležitost pro vás

Číst více

Parametry produktu

Pojistná částka výše stavební hodnoty nemovitosti
Rozsah pojištění
blesk, vichřice, krupobití, tornádo, povodeň, záplava, požár, pád letadla, pád stromu, vandalismus
Pojistné
odpovídá výši sjednané pojistné částky, riziku a rozsahu krytí
Spoluúčast
zpravidla volitelná, ovšem v případě vysokých rizik ji pojišťovna může vyžadovat

Časté otázky

Pojišťovny často nabízejí slevy za propojištěnost, tedy za využívání více jejich pojistných produktů. V tomto směru může být balíček zahrnující pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti výhodný. Důležitá je ale správně nastavená pojistná ochrana. Podmínky pojišťoven se liší, a tak pojistný balíček sice může být cenově výhodnější, pojistná ochrana ale nemusí odpovídat vašim potřebám.

Pojišťovny využívají povodňové mapy a přistupují k riziku povodní odlišným způsobem. Co je pro některou pojišťovnu již nepojistitelné riziko, jiná je ochotná ještě pojistit. V každém případě záleží na tom, v jaké povodňové zóně rodinný dům máte. Čím vyšší je povodňová zóna, tím vyšší pojistné bude pojišťovna požadovat. V nejvyšší, tedy 4. povodňové zóně pojišťovny zpravidla odmítají krýt riziko povodní, ale i tak má smysl sjednat si pojištění rodinného domu alespoň na ostatní hrozící rizika.

Tip

Součástí zajištění rizik vlastní nemovitosti určené k bydlení je i pojištění domácnosti a pojištění občanské odpovědnosti. Zeptejte se svého finančního poradce, jaká pojištění jsou pro vás optimální, abyste mohli žít podle vlastních představ i za nepříznivých životních okolností.

Privatbankiers

Mám zájem o více informací

Napište nám a získejte optimální řešení přímo pro vás.