Jsou ale i další rizika, která byste měli krýt, abyste i za nepříznivých životních situací mohli žít podle vlastních představ. Mezi vhodná pojištění patří pojištění domácnosti, pojištění občanské odpovědnosti či životní pojištění.

 • SL_Icon_Viertel.svg

  34 % lidí

  nemá sjednané životní pojištění.

 • SL_Icon_Viertel.svg

  36 % lidí

  nemá sjednané pojištění domácnosti.

 • life-belt.svg

  100 % škody

  uhradí pojišťovna v případě dobře nastavené pojistky.

Detail produktu

SL_30+_umzug_0196

Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti kryje škody na vybavení bytu či rodinného domu a na věcech, které jsou uskladněny v bytě či prostorách k uskladnění určených. Zároveň se může vztahovat kupříkladu i na krádež jízdního kola uzamčeného ke stojanu k tomuto účelu určenému. Pojištění domácnosti by měla mít sjednané a správně nastavené každá rodina.

SL_30+_PEO_19_SP1A4446_3c

Pojištění občanské odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti v občanském životě kryje škody způsobené všemi členy domácnosti při volnočasových aktivitách. Z tohoto pojištění pojišťovna uhradí například škody vašemu sousedovi, kterého vyplavíte, nebo léčbu a náhradu újmy a ušlého výdělku lyžaře, kterého nešťastnou náhodou srazíte na sjezdovce.

Životní pojištění

Základem životního pojištění je krytí rizika smrti. Finančně pomáhá pozůstalým překonat těžké životní okamžiky při ztrátě nejdražších blízkých. Součástí dobře nastaveného životního pojištění je i pojištění invalidity a v některých případech je vhodné sjednat i krytí dalších životních rizik, jako je úraz, závažná onemocnění, denní odškodné či ztráta zaměstnání.

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme a pomůžeme přímo na klientské lince 800 80 40 30 nebo nám na sebe zašlete kontakt a my se vám ozveme co nejdříve.

Produktové články

Blog

Stagnace cen bytů je u konce, čeká nás růst

Číst více

Blog

Cestovní pojištění: Základní ochrana pro každého cestovatele

Číst více

Blog

Prodáváte nemovitost? Zvolte realitku a výhradní zastoupení. Vyhnete se případným nepříjemnostem.

Číst více

Blog

Vývoj cen nemovitostí v ČR v závislosti na snižování úrokových sazeb hypoték

Číst více

Rodinný život

Daň z nemovitosti a konsolidační balíček

Číst více

Rodinný život

Realitní trh se probouzí – příležitost pro vás

Číst více

Parametry produktu

Rozsah pojištění
vychází z komplexní analýzy rizik
Pojistné částky
odpovídají hodnotě majetku a očekávané výše škod
Pojistné
dle zvoleného pojištění
Spoluúčast
zpravidla volitelná

Časté otázky

Máme různý životní styl. Někdo je aktivní sportovec, jiný se zabývá činnostmi, s nimiž jsou spojena specifická rizika. Při analýze rizik zkušený finanční poradce zkoumá, jaká rizika konkrétního klienta ohrožují a s jakou pravděpodobností, jak vysoké škody mohou způsobit a zda je vhodné krýt je pojištěním, nebo tzv. „samopojištěním“ čili vytvořením dostatečných finančních rezerv.

Samopojištění je využití vlastních finančních rezerv ke krytí škod místo sjednání pojištění. Je vhodné u rizik, která mohou způsobit menší škody neohrožující finanční stabilitu vaší domácnosti. Výhodou je, že neplatíte žádné náklady pojišťovny, což je levnější, a při samopojištění nejsou žádné výluky. Neodmítnete si kupříkladu koupit nové kolo jen proto, že vám to minulé ukradli nezamčené opřené o strom. U větších rizik, která by ohrozila stabilitu vašich rodinných financí, samopojištění není vhodné.

Pojištění rizika smrti pro člověka, na jehož příjmu není nikdo další závislý, není potřeba. Pokud ale v budoucnosti zvažujete např. založení rodiny, tak se vyplatí sjednat ho ještě předtím. Být pojištěn po založení rodiny je totiž vhodné. Problémem může být, pokud se váš zdravotní stav zhorší ještě před založením rodiny. V takovém případě se můžete stát pro pojišťovny nepojistitelnými.
Pojištění rizika invalidity, které je součástí životního pojištění, je vhodné vždy, pokud nemáte vybudovaný dostatečně velký majetek, z něhož byste byli schopni uhradit i vysoce nákladné kompenzační pomůcky či celodenní asistenci.

Tip

Chcete se pojistit sami? Využijte k uložení rodinných rezerv vhodné krátkodobé spořicí produkty.

Privatbankiers

Mám zájem o více informací

Napište nám a získejte optimální řešení přímo pro vás.