Premium je v České republice unikátní služba, která pečlivě spojuje řešení komplexních potřeb movitých klientů v oblasti správy majetku s jeho nadstandardní ochranou a přípravou k předání dalším generacím.

O službě

Připravujeme zdroje pro realizaci nákladných přání a pro aktivní život v penzi, pracujeme s volným kapitálem, řídíme finanční rizika a zajišťujeme plánované mezigenerační předání majetku. Respektujeme individuální postoj k riziku. Výjimečnost služby spočívá především v léty získaném pochopení životního stylu movitých klientů, jejich potřeb a pohledu na svět. Zakládáme si na dokonalé důslednosti a diskrétnosti.

Potřeby a cíle prémiových klientů jsou často velmi komplexní a mají svá individuální specifika. Naši klienti očekávají precizní, flexibilní a srozumitelná řešení. Klienti disponující větším objemem volných finančních prostředků vyžadují také široký prostor pro investiční možnosti a ochranu majetku.

Kundin

Zdroje pro realizaci nákladných přání

Drobná přání dokážou movití klienti realizovat „mávnutím ruky“. Některá přání jsou ovšem finančně náročnější a správná příprava na jejich realizaci umožní výrazné snížení nákladů.

Často jde o prestižní studia dětí, dlouhodobé cesty za poznáním, nákup zajímavého movitého či nemovitého majetku, odkup podílů firmy, dobročinné projekty a mnoho jiného.

Úkolem Swiss Life je pomoci při stanovení výše potřebného kapitálu a okamžiku, kdy má být připraven. Pracujeme s kapitálem tak, aby byl průběžně zhodnocován s přijatelnou mírou rizika a zároveň byl k dispozici ve správnou dobu a ve správné výši.

 

Kunde

Management finančních rizik

Majetek v hodnotě řady milionů vyžaduje zvláštní péči. Hodnota unikátních vozidel, uměleckých děl, šperků či nemovitostí může být dokonce obtížně vyčíslitelná.

Majetek, který se předával z generace na generaci, mívá navíc vysokou emocionální hodnotu. Ochrana rizik spojených s takovým majetkem je často stejně unikátní jako majetek sám. Movití lidé čelí mnohem častěji riziku, že okolní svět bude vyžadovat náhradu jimi způsobených škod v nebývalých výších. Neobvyklá finanční rizika přináší také úmrtí movitého živitele rodiny.

Úkolem Swiss Life je analyzovat hrozící rizika, pomoci rozhodnout o tom, která je rozumné eliminovat a která ne. U zvolených rizik vyčíslujeme hrozící finanční dopady a přinášíme konkrétní řešení k jejich eliminaci.

 

Freizeit

Mezigenerační předání majetku

Za velkým majetkem stojí jedinečné nadání, schopnosti, úsilí i „životní štěstí“. Podobná příznivá konstelace se nemusí opakovat u nastupující generace a vzniká problém, kdo převezme „štafetu”.

Nezřídka potomci nemají zájem pokračovat v díle svých rodičů. Takové situace přinášejí velká rizika pro dlouhodobě budovaný majetek i zaměstnance firem. Značná rizika mohou představovat také náhlá úmrtí, rodinné spory, rozvody či neoprávněné nároky třetích stran.

Úkolem Swiss Life je pomoci analyzovat možné situace, jejich dopady i ideální vyústění. Navrhujeme řešení, jak majetek korektně předat nebo jeho prodejem a následnou správou zabezpečit všechny zvolené osoby. Spolu s našimi partnery využíváme možností svěřenských fondů a dalších institutů.

Partner

Práce s volným kapitálem

Rozsah volného kapitálu movitých lidí je neporovnatelný s úsporami většinového obyvatelstva, pro které jsou připraveny standardní nabídky bank a investičních společností. Kapitál prémiových klientů vyžaduje kromě klasických nástrojů také individuální, nestandardní řešení.

Potenciální investiční svět je pestrý a nevylučuje ani investice do umění, vína nebo třeba klasických automobilů. Logicky jsou očekávány značné zkušenosti a odborné znalosti.

Úkolem Swiss Life je nejen identifikace volného kapitálu a investičního profilu našich klientů, ale především nalézání patřičných řešení.

Využíváme specifik našich poboček v jiných zemích, jako jsou například Lucembursko, Británie, Švýcarsko nebo Lichtenštejnsko. Základem je typická švýcarská pečlivost, obezřetnost a disciplína.

SL_70+_garten_01701

Příprava na aktivní život v penzi

Penze není u movitých klientů obdobím, kdy se uzavírají do sebe a dramaticky snižují své životní náklady. Často je to právě období penze, kdy se realizuje řada cílů, na které v době pracovně aktivního života nebyl dostatek času.

Příprava majetku a kapitálu pro aktivní život v penzi je klíčovým tématem drtivé většiny našich prémiových klientů. Nezřídka je součástí takového plánování i rozhodování o prodeji firem nebo podílů v nich.

Úkolem Swiss Life je pomoci správně analyzovat potřeby a očekávání klientů a jejich finanční náročnost. Navrhujeme strukturu majetku a právního uspořádání tak, aby majetek sloužil podle přání klienta a zároveň neztratil svou hodnotu.

S našimi partnery navrhujeme strategii prodeje firem, poskytujeme servis při vyhledání vhodného investora a realizaci prodeje včetně daňové či legislativní agendy. Následně zajistíme adekvátní správu získaného kapitálu s ohledem na cíle a přání klienta.

SL_60+_4_ConsultantPicnic_0298_3C

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme a pomůžeme přímo na klientské lince 800 80 40 30 nebo nám na sebe zašlete kontakt a my se vám ozveme co nejdříve.

Produktové články

Investiční poradna

Dlouhodobý investiční produkt: revoluční změna na cestě k finanční svobodě ve stáří

Číst více

Blog

Inflace vám za dva roky ukousla třetinu rezervy na penzi, získejte své úspory zpět

Číst více

Rodinný život

Daň z nemovitosti a konsolidační balíček

Číst více

Rodinný život

Realitní trh se probouzí – příležitost pro vás

Číst více

Investiční poradna

Výši úrokových sazeb nezměníte, ale můžete se na ně připravit

Číst více

Investiční poradna

Finanční portfolio je jako ideální šatník

Číst více
Privatbankiers

Mám zájem o více informací

Napište nám a získejte optimální řešení přímo pro vás.