Premium je v České republice unikátní služba, která pečlivě spojuje řešení komplexních potřeb movitých klientů v oblasti správy majetku s jeho nadstandardní ochranou a přípravou k předání dalším generacím.

O službě

Připravujeme zdroje pro realizaci nákladných přání a pro aktivní život v penzi, pracujeme s volným kapitálem, řídíme finanční rizika a zajišťujeme plánované mezigenerační předání majetku. Respektujeme individuální postoj k riziku. Výjimečnost služby spočívá především v léty získaném pochopení životního stylu movitých klientů, jejich potřeb a pohledu na svět. Zakládáme si na dokonalé důslednosti a diskrétnosti.

Potřeby a cíle prémiových klientů jsou často velmi komplexní a mají svá individuální specifika. Naši klienti očekávají precizní, flexibilní a srozumitelná řešení. Klienti disponující větším objemem volných finančních prostředků vyžadují také široký prostor pro investiční možnosti a ochranu majetku.

Kundin

Zdroje pro realizaci nákladných přání

Drobná přání dokážou movití klienti realizovat „mávnutím ruky“. Některá přání jsou ovšem finančně náročnější a správná příprava na jejich realizaci umožní výrazné snížení nákladů.

Často jde o prestižní studia dětí, dlouhodobé cesty za poznáním, nákup zajímavého movitého či nemovitého majetku, odkup podílů firmy, dobročinné projekty a mnoho jiného.

Úkolem Swiss Life je pomoci při stanovení výše potřebného kapitálu a okamžiku, kdy má být připraven. Pracujeme s kapitálem tak, aby byl průběžně zhodnocován s přijatelnou mírou rizika a zároveň byl k dispozici ve správnou dobu a ve správné výši.

 

Kunde

Management finančních rizik

Majetek v hodnotě řady milionů vyžaduje zvláštní péči. Hodnota unikátních vozidel, uměleckých děl, šperků či nemovitostí může být dokonce obtížně vyčíslitelná.

Majetek, který se předával z generace na generaci, mívá navíc vysokou emocionální hodnotu. Ochrana rizik spojených s takovým majetkem je často stejně unikátní jako majetek sám. Movití lidé čelí mnohem častěji riziku, že okolní svět bude vyžadovat náhradu jimi způsobených škod v nebývalých výších. Neobvyklá finanční rizika přináší také úmrtí movitého živitele rodiny.

Úkolem Swiss Life je analyzovat hrozící rizika, pomoci rozhodnout o tom, která je rozumné eliminovat a která ne. U zvolených rizik vyčíslujeme hrozící finanční dopady a přinášíme konkrétní řešení k jejich eliminaci.

 

Freizeit

Mezigenerační předání majetku

Za velkým majetkem stojí jedinečné nadání, schopnosti, úsilí i „životní štěstí“. Podobná příznivá konstelace se nemusí opakovat u nastupující generace a vzniká problém, kdo převezme „štafetu”.

Nezřídka potomci nemají zájem pokračovat v díle svých rodičů. Takové situace přinášejí velká rizika pro dlouhodobě budovaný majetek i zaměstnance firem. Značná rizika mohou představovat také náhlá úmrtí, rodinné spory, rozvody či neoprávněné nároky třetích stran.

Úkolem Swiss Life je pomoci analyzovat možné situace, jejich dopady i ideální vyústění. Navrhujeme řešení, jak majetek korektně předat nebo jeho prodejem a následnou správou zabezpečit všechny zvolené osoby. Spolu s našimi partnery využíváme možností svěřenských fondů a dalších institutů.

Partner

Práce s volným kapitálem

Rozsah volného kapitálu movitých lidí je neporovnatelný s úsporami většinového obyvatelstva, pro které jsou připraveny standardní nabídky bank a investičních společností. Kapitál prémiových klientů vyžaduje kromě klasických nástrojů také individuální, nestandardní řešení.

Potenciální investiční svět je pestrý a nevylučuje ani investice do umění, vína nebo třeba klasických automobilů. Logicky jsou očekávány značné zkušenosti a odborné znalosti.

Úkolem Swiss Life je nejen identifikace volného kapitálu a investičního profilu našich klientů, ale především nalézání patřičných řešení.

Využíváme specifik našich poboček v jiných zemích, jako jsou například Lucembursko, Británie, Švýcarsko nebo Lichtenštejnsko. Základem je typická švýcarská pečlivost, obezřetnost a disciplína.

SL_70+_garten_01701

Příprava na aktivní život v penzi

Penze není u movitých klientů obdobím, kdy se uzavírají do sebe a dramaticky snižují své životní náklady. Často je to právě období penze, kdy se realizuje řada cílů, na které v době pracovně aktivního života nebyl dostatek času.

Příprava majetku a kapitálu pro aktivní život v penzi je klíčovým tématem drtivé většiny našich prémiových klientů. Nezřídka je součástí takového plánování i rozhodování o prodeji firem nebo podílů v nich.

Úkolem Swiss Life je pomoci správně analyzovat potřeby a očekávání klientů a jejich finanční náročnost. Navrhujeme strukturu majetku a právního uspořádání tak, aby majetek sloužil podle přání klienta a zároveň neztratil svou hodnotu.

S našimi partnery navrhujeme strategii prodeje firem, poskytujeme servis při vyhledání vhodného investora a realizaci prodeje včetně daňové či legislativní agendy. Následně zajistíme adekvátní správu získaného kapitálu s ohledem na cíle a přání klienta.

SL_60+_4_ConsultantPicnic_0298_3C

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme a pomůžeme přímo na klientské lince 800 80 40 30 nebo nám na sebe zašlete kontakt a my se vám ozveme co nejdříve.

Produktové články

Blog

Stagnace cen bytů je u konce, čeká nás růst

Číst více

Blog

Cestovní pojištění: Základní ochrana pro každého cestovatele

Číst více

Blog

Prodáváte nemovitost? Zvolte realitku a výhradní zastoupení. Vyhnete se případným nepříjemnostem.

Číst více

Blog

Vývoj cen nemovitostí v ČR v závislosti na snižování úrokových sazeb hypoték

Číst více

Investiční poradna

Dlouhodobý investiční produkt: revoluční změna na cestě k finanční svobodě ve stáří

Číst více

Blog

Inflace vám za dva roky ukousla třetinu rezervy na penzi, získejte své úspory zpět

Číst více
Privatbankiers

Mám zájem o více informací

Napište nám a získejte optimální řešení přímo pro vás.