Stát vám k vaší úložce přidá státní příspěvek a umožňuje daňové zvýhodnění. Navíc vám zaměstnavatel může přispívat za daňově výhodných podmínek. Penzijní společnosti nabízejí paletu investičních strategií, z níž vám pomůžeme vybrat tu optimální pro vaši životní situaci.

 • Finanzen02.svg

  Až 230 Kč měsíčně

  přispěje stát na vaše doplňkové penzijní spoření. Maximální příspěvek lze získat při úložce 1 000 Kč měsíčně.

 • Sparen.svg

  Až 3 600 Kč ročně

  ušetříte na daňovém zvýhodnění doplňkového penzijního spoření. Maximální příspěvek lze získat při úložce 36 tis. Kč měsíčně.

 • paper-2.svg

  Až 50 000 Kč ročně

  vám může přispět váš zaměstnavatel za daňově výhodných podmínek.

Detail produktu

sl_50+_beratung_0125

Volba investiční strategie

Penzijní společnosti nabízejí v rámci účastnických fondů povinný konzervativní fond, vyvážené fondy a dynamické strategie. Vybrat si tak může každý s ohledem na svůj věk a vztah k riziku. To je velký rozdíl od dřívějšího penzijního připojištění, které poskytovalo stejnou investiční strategii pro všechny.

Partnerschaft

Transformované fondy

Transformované fondy jsou pozůstatkem dřívějšího penzijního připojištění. Zachovávají jejich hlavní vlastnosti, jako je povinnost připisovat účastníkům penzijního připojištění nezáporné zhodnocení každý rok. Tato zdánlivá výhoda je ale důvodem, proč transformované fondy nejsou schopny překonat ani standardní inflaci a dlouhodobě ztrácejí. Zůstávají tak vhodné pouze pro lidi před důchodem a v penzi. Do transformovaných fondů již nelze vstoupit.

Státní příspěvek

Stát podporuje doplňkové penzijní spoření státním příspěvkem ve výši 30 Kč + 20 % z měsíčně spořené částky, maximálně z částky 1 000 Kč. Maximální výše státního příspěvku tak může dosahovat 230 Kč měsíčně. Abyste získali nárok na státní příspěvek, musíte spořit pravidelně každý měsíc nebo si spořenou částku předplatit.

Daňové úlevy

Daňový poplatník si může odečíst od základu daně z příjmů fyzických osob až 24 tis. Kč ročně. Jedná se o částku v daném roce investovanou na doplňkové penzijní spoření sníženou o 12 tis. Kč. Pro získání maximální daňové úlevy musíte na doplňkové penzijní spoření v daném roce vložit minimálně 36 tis. Kč.

Příspěvek zaměstnavatele

Zaměstnavatel může přispět zaměstnanci na doplňkové penzijní spoření a rezervotvorné životní pojištění v souhrnu až 50 tis. Kč ročně. Z tohoto příspěvku nemusí zaměstnavatel ani zaměstnanec odvádět sociální a zdravotní pojištění ani daň z příjmů. Pro zaměstnance je navíc příspěvek daňově uznatelný náklad. Stejnou částku by zaměstnanec dostal při mimořádných prémiích k hrubé mzdě ve výši 64 100 Kč za rok, za které by navíc zaměstnavatel celkově zaplatil téměř 85 900 Kč.

Výplata prostředků

Nejčastějším způsobem výběru prostředků z doplňkového penzijního spoření je jednorázové vyrovnání. V takovém případě musí ale střadatel zaplatit 15% daň z výnosu. Daňově výhodnější je časově omezená renta minimálně na deset let, kdy je výnos od daně z příjmů osvobozen. Alternativou je koupě doživotní renty od pojišťovny, se kterou sice počítá zákon, ale žádná pojišťovna v současnosti takovou možnost nenabízí. Sjednat lze i invalidní penzi. Před splněním nároku na výplatu prostředků lze smlouvu zrušit a obdržet odbytné.

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme a pomůžeme přímo na klientské lince 800 80 40 30 nebo nám na sebe zašlete kontakt a my se vám ozveme co nejdříve.

Produktové články

Dlouhověkost

Doplňkové penzijní spoření a blížící se termín druhé změny

Číst více

Dlouhověkost

Vynález důchodu

Číst více

Dlouhověkost

Krize středního věku jako příležitost

Číst více

Investiční poradna

Dlouhodobý investiční produkt: revoluční změna na cestě k finanční svobodě ve stáří

Číst více

Blog

Inflace vám za dva roky ukousla třetinu rezervy na penzi, získejte své úspory zpět

Číst více

Mladá generace

Důležitá zpráva pro mladé: Stačí málo peněz, abyste si našetřili na zajímavý důchod

Číst více

Parametry produktu

Vstupní poplatek 0 %
Správcovský poplatek
max. 1 % z objemu vkladů
Výkonnostní poplatek
max. 15 % z výnosu
Rizikovost investice
od konzervativní po dynamickou
Minimální vstupní věk 0 let
Minimální doba spoření 60 měsíců 
Minimální výstupní věk 60 let

1) Při uzavření doplňkového spoření pro děti je možné po 120 měsících spoření při dosažení věku 18 let čerpat „výsluhovou penzi“ ve výši třetiny vlastních naspořených prostředků a výnosů z nich.
2) Pro odkupné 24 měsíců.
3) Pro odkupné není stanoven.
 

Časté otázky

Zákon sice umožňuje uzavření doplňkového penzijního spoření i pro děti, ale limituje výběr pouze na třetinu naspořených prostředků a zhodnocení z nich, a to pouze v případě, kdy smlouva trvá alespoň 120 měsíců. Peníze lze navíc čerpat pouze v roce, kdy dítě dosáhne věku 18 let. Z tohoto pohledu je vhodnější pro děti spořit v jiných produktech, které nabízejí větší flexibilitu výběru, jako jsou podílové fondy.

Začít spořit na penzi je vhodné v okamžiku zahájení výdělečné činnosti – ať již v podnikání, či zaměstnání. Pokud již pracujete, tak co nejdříve. To platí i pro sjednání doplňkového penzijního spoření. Díky dlouhé investované době budete těžit i z výnosů a k dosažení potřebné částky na penzi budete moci odkládat méně peněz. Doporučujeme však nespoléhat se pouze na doplňkové penzijní spoření a investovat i pomocí dalších investičních produktů.

Tip

Vysněte si svůj optimální životní styl v důchodu, abyste mohli i ve stáří žít podle vlastních představ, a zjistěte, kolik peněz na něj budete potřebovat, se službou Švýcarská renta.

Privatbankiers

Mám zájem o více informací

Napište nám a získejte optimální řešení přímo pro vás.