Hypotečním úvěrem můžete financovat až 90 % ceny vysněného bydlení. Hypotékou můžete financovat i nákup investiční nemovitosti určené k dalšímu pronájmu.

 • Eigenheim_klein.svg

  100 % lidí

  chce bydlet ve vlastním bytě či rodinném domě.

 • Finanzen02.svg

  13,3 ročních hrubých platů

  potřebuje průměrný Čech na koupi průměrného bytu. V Praze dokonce 15,3.

 • SL_Icon_Viertel.svg

  90 % ceny nemovitosti

  pomůže zaplatit hypotéka mladým do 36 let. Ostatním až 80 % ceny.

Detail produktu

SL_40+_weiterbildung_0583

Výše hypotéky

Hypotečním úvěrem můžete financovat až 80 % (mladí do 36 let až 90 %) zástavní hodnoty nemovitosti. Pokud peníze nestačí, lze úvěr dozajistit další nemovitostí. O výši hypotéky, kterou vám banka poskytne, rozhodují i vaše příjmy. Za všechny splátky svých úvěrů můžete vydat až 45 % (mladí do 36 let až 50 %) čistých příjmů a celkově můžete čerpat úvěry do výše 8,5násobku (mladí do 36 let až 9,5násobku) ročních příjmů.

sl_50+_beratung_0291

Splatnost hypotéky

Hypoteční úvěr poskytují banky na období od 5 do 30 let. Čím delší je splatnost hypotéky, tím nižší je měsíční splátka a s ní zatížení vašeho rodinného rozpočtu. S ohledem na vysoké objemy čerpaných hypoték je nejčetnější doba splatnosti na 20 až 30 let.

Úroková sazba

Úroková sazba hypotečního úvěru je zpravidla fixovaná na období několika let. Nejčetnější fixace úrokové sazby je na 5 či 7 let, své úroky si ale můžete zafixovat i na 15 let. Anebo naopak můžete ponechat svou úrokovou sazbu plovoucí (variabilní) a měnit se bude každý měsíc. Naši hypoteční specialisté vám pomohou nastavit fixaci úrokové sazby tak, abyste mohli splácet hypotéku podle vlastních představ.
 

Předčasné splacení hypotéky

Hypoteční úvěr můžete splatit bez poplatků vždy, když vám končí fixace úrokové sazby a banka vám nabídne novou úrokovou sazbu pro další období. Je-li nabídka banky nevýhodná, můžete zvážit refinancování hypotéky u jiné banky, jejíž podmínky budou výhodnější. Splatit hypotéku předčasně za zvýhodněných podmínek můžete i v nejrůznějších životních situacích, např. při prodeji nemovitosti.

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme a pomůžeme přímo na klientské lince 800 80 40 30 nebo nám na sebe zašlete kontakt a my se vám ozveme co nejdříve.

Eigenheim

Spočítejte si sami výši své hypotéky!

Připravujeme řešení v oblasti investic, zajištění penze, pojištění osob a majetku nebo financování bydlení a zprostředkování hypotečních úvěrů.

Naši partneři

V oblasti hypotečních úvěrů spolupracujeme s těmito hypotečními bankami: Česká spořitelna, Hypoteční banka, Komerční banka, Raiffeisenbank, UniCredit Bank, MONETA Money Bank, mBank, Oberbank AG.

Produktové články

Blog

Stagnace cen bytů je u konce, čeká nás růst

Číst více

Blog

Cestovní pojištění: Základní ochrana pro každého cestovatele

Číst více

Blog

Prodáváte nemovitost? Zvolte realitku a výhradní zastoupení. Vyhnete se případným nepříjemnostem.

Číst více

Blog

Vývoj cen nemovitostí v ČR v závislosti na snižování úrokových sazeb hypoték

Číst více

Rodinný život

Daň z nemovitosti a konsolidační balíček

Číst více

Rodinný život

Realitní trh se probouzí – příležitost pro vás

Číst více

Parametry produktu

Splatnost úvěru 5–30 let
Úroková sazba od 5 %
Fixace úrokové sazby 1–15 let nebo variabilní
Výše úvěru až 90 % zástavní hodnoty nemovitosti

Časté otázky

Optimální délka fixace úrokové sazby hypotéky závisí především na vašich preferencích a vztahu k riziku. Dlouhé fixace na období 7 až 15 let jsou zpravidla dražší než standardní fixace na 3 až 5 let, ale nabízejí jistotu výše splátky na delší dobu. Naopak variabilní úrokové sazby mohou být výhodné při poklesu sazeb, ale s vyšším rizikem. Proto je vhodné konzultovat nastavení fixace úrokové sazby s odborníkem.

Naprostá většina hypotečních úvěrů je splácena s tzv. anuitní splátkou. Při anuitním splácení budete platit každý měsíc stejnou částku, v jejímž rámci se bude měnit podíl zaplacených úroků a splátky jistiny úvěru. Zpočátku splácení je podíl úroků vysoký, s postupem času se díky splácení jistiny jejich váha na splátce snižuje.

Ano, hypoteční úvěry jsou dostupné i pro podnikatele. Vzhledem k časté daňové optimalizaci ale řada bank podnikatelům nabízí nedostatečně vysoký úvěr. Jen některé hypoteční banky dokážou poskytnout hypotéku na základě obratu podnikatele. Rada zkušeného finančního poradce je v tomto případě téměř nezbytná, neboť podmínky hypoték pro osoby samostatně výdělečně činné se poměrně dynamicky mění.

Tip

Hypoteční úvěr není zdaleka jedinou možností financování vlastního bydlení. Zeptejte se svého finančního poradce, jaký způsob financování bydlení je pro vás optimální.

Privatbankiers

Mám zájem o více informací

Napište nám a získejte optimální řešení přímo pro vás.