Je vhodným řešením pro konzervativní investory, kteří chtějí zhodnotit volné prostředky v krátkém až středním horizontu a nechtějí podstupovat vysoké investiční riziko. Vedle konzervativního fondového portfolia nabízí i další krátkodobé finanční produkty.

 • SL_Icon_Viertel.svg

  100% jistotu

  při investicích chce mít naprostá většina Čechů.

 • Finanzen.svg

  Více než polovina

  domácností plánuje v dohledné době uskutečnit větší výdaje.

 • paper-2.svg

  3 % ročně

  vám v průměru ukousne inflace z hodnoty vkladů v bance.

Detail produktu

SL_60+_Variation2_0039_001_3C

Konzervativní dluhopisové portfolio

Konzervativní dluhopisové portfolio je vhodná investice pro krátkodobé uložení volných finančních prostředků s minimálním rizikem. Investuje převážně do dluhopisových fondů v českých korunách a u ostatních zajišťuje měnové riziko.

SL_60+_Variation2_0167_001_3C

Bankovní vklady

V některých případech je vhodné uložit volné prostředky ještě bezpečněji. K tomu jsou vhodným nástrojem spořicí účty či termínované vklady. I mezi nimi vám dokáží naši finanční poradci pomoci vybrat ty nejvhodnější.

Firemní dluhopisy

Přímá investice do firemních dluhopisů s sebou nese kreditní riziko jejich vydavatele. Jedná se o riziko, že emitent dluhopisu nesplní své závazky a nebude schopen vrátit půjčenou částku. Naši investiční specialisté zařazují do nabídky dluhopisů pouze ty s prospektem schváleným Českou národní bankou (ČNB) a i z nich vybírají jen tituly s minimálním rizikem. Výhodou dluhopisů je vyšší výnos než u bankovních produktů.

ETF Constellation Sagittarius ESG, podfond Best Solution Funds SICAV

V rámci investiční strategie fond vybírá do svého portfolia indexové (pasivní) ETF iShares od největšího světového správce aktiv BlackRock, které jsou řízeny v souladu s principy ESG. Důraz je tak kladen na dopady společnosti na životní prostředí, sociálně zodpovědné fungování a férové a transparentní řízení společnosti. Fond je plně zajištěn do české koruny a chrání tak investici proti riziku ztráty při posilování domácí měny.

Nemovitostní fondy

Pro konzervativní investory s delším investičním horizontem vybíráme nejlepší nemovitostní fondy od prověřených správců aktiv.

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme a pomůžeme přímo na klientské lince 800 80 40 30 nebo nám na sebe zašlete kontakt a my se vám ozveme co nejdříve.

Produktové články

Investiční poradna

Investice roku 2023: Přehled nejúspěšnějších investičních fondů

Číst více

Blog

Makroekonomické změny vyvolávají otázku, kam výhodně s penězi

Číst více

Investiční poradna

Pár rad, jak se stát milionářem

Číst více

Investiční poradna

Jak překonat inflaci?

Číst více

Blog

Finance pro studium - chcete zajistit budoucnost vašeho dítěte?

Číst více

Investiční poradna

Finanční portfolio je jako ideální šatník

Číst více

Časté otázky

Neznamená. Česká národní banka pouze kontroluje, zda má prospekt veškeré předepsané náležitosti, aby investor dokázal posoudit rizika, která jsou s dluhopisem spojená. Proto také z dluhopisů vybírají naši investiční specialisté jen ty, jejichž riziko je přijatelné vzhledem k nabízenému výnosu. Nutno dodat, že většina dluhopisů, které nám jejich emitenti nabízejí, našimi náročnými kritérii neprojde.

I nemovitostní fondy mají svá rizika. Protože ale ceny nemovitostí dlouhodobě rostou, při dodržení doporučeného investičního horizontu je pravděpodobnost ztráty minimální. Přesto do nabídky zařazujeme pouze fondy od prověřených správců aktiv.

Před standardní inflací v řádu kolem 3 % ročně dokáží ochránit zpravidla pouze dlouhodobé termínované vklady. Před mimořádnou inflací, jako byla např. v roce 2022 (15,1 %), neochrání většina investic a bankovní vklady nejsou výjimkou. Pro krátkodobé uložení peněz ale vzhledem k riziku kolísavosti ostatních investičních možností není lepší možnost než bankovní vklady.

Tip

Vždy je lepší uložit volné prostředky na úročený bankovní vklad než je nechat plně znehodnocovat inflací na neúročeném běžném účtu.

Upozornění

Toto je propagační sdělení. Než provedete jakékoli konečné investiční rozhodnutí, přečtěte si, prosím, statut fondu a sdělení klíčových informací pro investory. Dosavadní výkonnost nepředpovídá budoucí výnosy.

Privatbankiers

Mám zájem o více informací

Napište nám a získejte optimální řešení přímo pro vás.