V nabídce jsou fondy od špičkových českých i světových správců aktiv určené pro krátkodobé zhodnocení finančních prostředků i dlouhodobé investice na stáří. Naši investiční specialisté vám vyberou optimální investiční mix pro vaši životní situaci a rodinné cíle.

 • Finanzen02.svg

  1,5 milionu

  českých domácností investuje do podílových fondů.

 • Finanzen02.svg

  Přes 700 mld. Kč

  aktiv spravují českým domácnostem české investiční společnosti.

 • SL_Icon_Viertel.svg

  8 % ročně

  dosahuje očekávané zhodnocení u dynamických podílových fondů.

Detail produktu

Kunden

Akciové fondy

Akciové podílové fondy investují do akcií společností obchodovaných na burzách. Jejich rizikovost se řadí mezi vyšší, za což je odměnou vyšší očekávaný výnos. Akciové fondy jsou vhodné na delší investiční horizont, který by ani u investorů odolných vůči riziku neměl být kratší než 5 let. Vybírat můžete z široce regionálně i sektorově diverzifikovaných fondů, které můžete doplnit akciovými fondy zaměřenými na konkrétní regiony či sektory.

Geschäftskunden

Dluhopisové fondy

Dluhopisové podílové fondy nakupují do svého portfolia podle svého zaměření státní nebo firemní dluhopisy. Mohou být široce regionálně i sektorově diverzifikované, ale vybírat můžete i ze specificky zaměřených fondů. Dluhopisové fondy jsou vhodné na střednědobý investiční horizont v rozmezí od 3 do 5 let.

Smíšené fondy

Smíšené (či balancované) podílové fondy investují nejčastěji do akcií a dluhopisů, ovšem některé doplňují portfolio i o další aktiva, jako je zlato a další drahé kovy. Mívají flexibilnější investiční strategii, která umožňuje přizpůsobit složení portfolia aktuální situaci na kapitálových trzích. Vhodné jsou zejména na investiční horizont od 3 do 5 let, ale konzervativní investoři je mohou využít i k delším investicím.

Nemovitostní fondy

Nemovitostní (či realitní) podílové fondy investují nejčastěji do velkých komerčních nemovitostí, jako jsou obchodní centra, logistické parky či kancelářské budovy. Některé realitní fondy směřují své investice do bytových projektů k pronájmu. Nemovitostní fondy jsou vhodné k dlouhodobým investicím na horizontu od 5 let, a to zejména pro konzervativní investory citlivé na kolísání hodnoty investice.

Fondy peněžního trhu

Fondy peněžního trhu jsou určené pro krátkodobé zhodnocování volných finančních prostředků s minimálním rizikem. Pokud víte, že peníze budete potřebovat v průběhu následujících tří let, jsou tyto podílové fondy vhodné právě pro vás.

Zajištěné fondy

Zajištěné podílové fondy nabízejí garanci návratnosti investice a zároveň vyšší zhodnocení než bankovní vklady. Jsou vždy otvírány na určité období (nejčastěji 3 až 7 let), podle kterého byste měli volit i optimální zajištěný fond. Výnosy zajištěných fondů se zpravidla odvíjejí od výnosů na akciových trzích.

Fondy kvalifikovaných investorů

Fondy kvalifikovaných investorů (FKI) jsou určeny pro investory s investičním majetkem od 1 mil. Kč. Jejich výhodou je možnost širšího zaměření. V nabídce jsou fondy zaměřené na financování developmentu, pohledávkové fondy a mnoho dalších. Vyšší očekávaný výnos je „vykoupen“ vyšším rizikem, které je s těmito fondy spjato.

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme a pomůžeme přímo na klientské lince 800 80 40 30 nebo na sebe zašlete kontakt a my se vám ozveme co nejdříve.

Produktové články

Dlouhověkost

Doplňkové penzijní spoření a blížící se termín druhé změny

Číst více

Investiční poradna

Investice roku 2023: Přehled nejúspěšnějších investičních fondů

Číst více

Blog

Makroekonomické změny vyvolávají otázku, kam výhodně s penězi

Číst více

Dlouhověkost

Vynález důchodu

Číst více

Dlouhověkost

Krize středního věku jako příležitost

Číst více

Investiční poradna

Dlouhodobý investiční produkt: revoluční změna na cestě k finanční svobodě ve stáří

Číst více

Časté otázky

Pro dlouhodobé spoření na penzi v řádu desítek let je především důležité volit dynamické formy investic. Penzijní fondy mají své výhody, jako je státní příspěvek a možnost daňových úlev, ale také své nevýhody, jako je významně omezená likvidita, v jejímž důsledku byste měli problém se k penězům dostat v případě potřeby. Optimální je proto sestavit portfolio investic na stáří jak z penzijních, tak podílových fondů.

Akciové podílové fondy mohou nabídnout mírně vyšší zhodnocení než nemovitostní fondy. Naopak hodnota nemovitostních fondů méně kolísá v čase, a jsou proto bezpečnější. Volba mezi akciovým a nemovitostním fondem tak závisí především na vašem vztahu k riziku. Obecně lze ale doporučit investovat do obou typů fondů.

Ano, hypoteční úvěry jsou dostupné i pro podnikatele. Vzhledem k časté daňové optimalizaci ale řada bank podnikatelům nabízí nedostatečně vysoký úvěr. Jen některé hypoteční banky dokážou poskytnout hypotéku na základě obratu podnikatele. Rada zkušeného finančního poradce je v tomto případě téměř nezbytná, neboť podmínky hypoték pro osoby samostatně výdělečně činné se poměrně dynamicky mění.

Tip

Základem úspěšného investování je správné určení investičního horizontu, tedy doby, na kterou můžete peníze investovat. Nechte si proto zpracovat komplexní rodinný finanční plán, z něhož investiční horizonty vyplují na povrch.

Upozornění

Toto je propagační sdělení. Než provedete jakékoli konečné investiční rozhodnutí, přečtěte si, prosím, statut fondu a sdělení klíčových informací pro investory. Dosavadní výkonnost nepředpovídá budoucí výnosy.

Privatbankiers

Mám zájem o více informací

Napište nám a získejte optimální řešení přímo pro vás.