A nemusí se jednat o záměr, ale o nešťastnou náhodu. Způsobené škody přitom mohou překračovat možnosti vašeho rodinného rozpočtu. Abyste mohli žít podle vlastních představ a bez obav, pojistěte si svou odpovědnost v občanském životě. Škody, které nešťastnou souhrou okolností způsobíte, za vás uhradí pojišťovna.

 • SL_Icon_Viertel.svg

  100 % odpovědnosti

  nese každý člověk za své činy. I za ty neúmyslné.

 • paper-2.svg

  400násobek průměrné mzdy

  je nejvyšší náhrada za zmaření lidského života a vyřazení člověka ze všech sfér společenského zapojení.

 • SL_Icon_Viertel.svg

  100 % škody

  uhradí pojišťovna v případě dobře nastavené pojistky.

Detail produktu

Freizeit

Co pojištění občanské odpovědnosti kryje

Pojištění odpovědnosti v občanském životě nahradí škody, které při běžných činnostech způsobíte jiným na majetku či na zdraví. Z tohoto pojištění pojišťovna uhradí například škody vašemu sousedovi, kterého vyplavíte, nebo léčbu a náhradu újmy a ušlého výdělku lyžaře, kterého nešťastnou náhodou srazíte na sjezdovce.

SL_Kitchen_Family_DSC8315_v01

Na koho se pojištění vztahuje a kde platí

Sjednaná pojistka se vztahuje na všechny členy vaší domácnosti včetně (běžných) domácích zvířat. I když je sjednáno jako součást pojištění domácnosti, vztahuje se i na škody způsobené mimo váš domov, např. při provozování rekreačních sportů či při cestování. Důležitá je ale územní platnost pojištění, která může být omezena pouze na Českou republiku nebo na Evropu.

Na co se pojištění nevztahuje

Pojištění občanské odpovědnosti vás bude krýt ve vašem volném čase. Nevztahuje se na škody způsobené zaměstnavateli při výkonu vašeho povolání. Pro tento účel je možné sjednat samostatné pojištění. Nevztahuje se také na škody způsobené při provozu motorového vozidla, které jsou kryté z povinného ručení.

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme a pomůžeme přímo na klientské lince 800 80 40 30 nebo nám na sebe zašlete kontakt a my se vám ozveme co nejdříve.

Naši partneři

V oblasti neživotního pojištění spolupracujeme s těmito pojišťovnami: Allianz pojišťovna, AXA Assistance, Colonnade Insurance, Česká podnikatelská pojišťovna, ČSOB Pojišťovna, D.A.S. pojišťovna právní ochrany, DIRECT pojišťovna, Generali Česká pojišťovna, GrECo JLT Czech Republic, Kooperativa pojišťovna, UNIQA pojišťovna.

Produktové články

Quiz

Kvíz: Jste si opravdu jistí? Otestujte si své znalosti o životním pojištění

Číst více

Blog

Na dovolenou do zahraničí jen s kvalitním cestovním pojištěním

Číst více

Blog

Před dovolenou si zkontrolujte pojištění

Číst více

Blog

Autopojištění: Více je často lépe

Číst více

Blog

Inflace ohrožuje i pojištění

Číst více

Blog

Autopojištění nepodceňujme! Víme proč.

Číst více

Parametry produktu

Pojistná částka až desítky milionů korun
Rozsah pojištění
škody a újma způsobené při volnočasových aktivitách
Územní platnost
Česká republika, Evropa
Pojistné
odpovídá výši sjednané pojistné částky, riziku a rozsahu krytí
Spoluúčast zpravidla volitelná

Časté otázky

Každé pojištění má především preventivní účel. Cílem není na pojištění „vydělávat“, ale krýt vzniklé škody. A nikdy nevíte, kdy taková škoda vznikne. I při maximální opatrnosti můžete někomu škodu způsobit. Proto je vhodné pojistit si odpovědnost v občanském životě i pro vás a další opatrné lidi. A všem můžeme jen přát, abyste tuto pojistku nikdy nemuseli použít.

Pojišťovny zpravidla nemají omezení pojištění odpovědnosti vztahující se k rizikovým sportům, jako je tomu u cestovního pojištění, úrazového pojištění a některých dalších pojistek. Pokud byste ale působili jako potápěčský průvodce či instruktor, odpovědnost z těchto činností byste museli krýt specializovanou pojistkou.

Tip

Zvažte též sjednání pojištění odpovědnosti při výkonu povolání. To kryje škody až do výše čtyřnásobku vaší hrubé mzdy, které po vás může vymáhat váš zaměstnavatel.

Privatbankiers

Mám zájem o více informací

Napište nám a získejte optimální řešení přímo pro vás.